Přírodní rezervace Zelenci

Přírodní rezervace se smaragdovým jezírkem a bohatou faunou a flórou je malým kouskem ráje nedaleko Kranjske Gory

Malá přírodní rezervace v severní části Triglavského národního parku kousek od městečka Kranjska Gora. Zelenci jsou domovem pestré škály zajímavých a vzácných druhů rostlin i živočichů. Jejich výskyt a jedinečný geologický charakter místa se zasloužily o to, že tu byla v roce 1992 založena přírodní rezervace. Nejlákavějším místem rezervace Zelenci je smaragdově modré jezírko, ve kterém pramení řeka Sava Dolinka a obklopují ho dřevěné můstky. Stálá teplota vody je kolem 6 °C a jezírko v zimě nezamrzá. U jezera najdete také vyhlídkovou věž s naučnou tabulí.

Kudy se dostat do Zelenců

Přírodní rezervace Zelenci se nachází těsně za obcí Podkoren u Kranjské Gory. Mezi obcemi Podkoren a Rateče najdete u hlavní silnice parkoviště. Z bezplatného parkoviště je to do rezervace asi 5 minut chůze. Po močálech a k jezírku si můžete projít krátkou stezku po dřevěných lávkách. Návštěva rezervace nezabere moc času, proto je i vhodnou zastávkou při cestě dál.

 

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

  • Podkoren 75, 4280 Kranjska Gora

Otevírací doba

Volně přístupné

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.