Wellness u slovinského moře – termály, thalasso i vyhřívaná mořská voda

LifeClass Hotels & Spa, Portorož, Slovinsko. Foto: Karolína Hornová

Termální bohatství je stále ještě docela skrytým lákadlem Slovinska. A málokdo ví, že termální prameny se ukrývají i u slovinského moře. Obohacují nabídku wellness a spa, bez které už si řada lidí nedovede odpočinkovou dovolenou ani představit.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Slovinské pobřeží není dlouhé a ani pláží tu není mnoho, zato nabídka wellness a nejrůznějších bazénů je tu nadmíru uspokojivá. Pro mě výborná možnost, když zrovna nebylo nejlepší počasí na koupání v moři nebo jsem chtěla jednoduše změnu. Vyzkoušela jsem pět míst, kde se dá zdravě lenošit v termální i slané vodě a užít si různé procedury. Skvělá alternativa ke koupání v moři, ať už je hezky nebo prší, nebo jste u moře mimo letní sezónu.

Thalasso spa Lepa Vida – lázně jak v tropickém ráji

Thalasso Spa Lepa Vida, Piran, Slovinsko. Foto: Gojko Zrimšek
Thalasso Spa Lepa Vida je moderním lázeňským komplexem v unikátním prostředí solných pánví. Foto: Gojko Zrimšek

Nedaleko nejoblíbenějšího slovinského přímořského městečka Piranu leží unikátní lázně, které vás přenesou do úplně jiného světa. Wellness resort leží přímo uprostřed Sečoveljských solin, kde se dodnes těží mořská sůl, a jeho moderní architektura jako by vypadla z oka luxusních letovisek na Maledivách nebo Seychellách. Můžete tu jen tak ležet na dřevěné terase u bazénu a užívat si jedinečný výhled a dýchat solí nasycený vzduch, ale i vyzkoušet některou z lázeňských terapií.

Bahenní zábaly z bahna získaného ze solných pánví, koupel v silně mineralizovaném solném roztoku, slaný tělový peeling a ruční masáže od zkušených odborníků. Co mě ale na konceptu lázní Lepa Vida zaujalo nejvíce, je přece jen prostředí a fakt, že jde o lázně pod širým nebem s úplně jinou atmosférou, než známe z „klasických“ wellness.

Nadchl mě minimalistický dřevěný design, ale zároveň i ladění, připomínající staré plovárny a výhled na trošku neutěšenou, ale rozhodně unikátní plochu solin. Přespat se zde (bohužel) nedá, ale zato si odsud můžete odvézt milý suvenýr v podobě lokální solné kosmetiky.

Hotel Piran – luxusní terasa, vlastní pláž a aromaterapie

Hotel Piran, Piran, Slovinsko. Foto: Karolína Hornová
Hotel Piran je jednou z nejluxusnějších možností ubytování v Piranu. Nadchne vás výhled z terasy i unikátní aromaterapie.

Hotel ve stejnojmenném městě patří k těm nejluxusnějším v této lokalitě. Strávila jsem tu pár dní při cestě z italských Alp do Kranjské Gory a líbilo se mi tady natolik, že jsem zde málem omylem zůstala o jednu noc déle. Hotel Piran má vlastní betonovou pláž, která je jakýmsi pokračováním hotelové terasy, kde lze i snídat nebo posedět u skleničky, a střešní terasu s neuvěřitelným výhledem do okolí.

Pokud si chcete pořádně „vyčistit plíce“, nemusíte ale jen ležet u moře. Hotelové wellness má zajímavý koncept – jmenuje se Aromatherapy Boutique a splňuje přesně všechna očekávání, která si pod tímto názvem představíte.

Designový tmavý interiér, luxusní materiály a pohodlná lehátka, na kterých můžete relaxovat před nebo po masáži. A také aromaterapeutická parní sauna, využívající sílu mořského klimatu a solných a aromatických roztoků. Samotné vybavení wellness není nijak bohaté, ale celkový dojem v prostoru je jedinečně uklidňující a určitě stojí za návštěvu.

LifeClass Hotels & Spa, Portorož – termální bazény, sauny a cvičení

LifeClass Hotels & Spa, Portorož, Slovinsko. Foto: Karolína Hornová
Hotely LifeClass v Portoroži jsou příjemným resortem s výhledem na moře. Zároveň jsou oficiálními lázněmi se vším, co k tomu patří.

Komplex lázeňských hotelů LifeClass v Portoroži je ideálním místem na trávení dovolené, pokud si chcete „pojistit počasí“ – ať už jste prostě opatrní, nebo nechcete riskovat nudu s dětmi na pokoji v případě deště, nebo sem jedete mimo sezónu. Hotely různých úrovní (ale všechny poměrně luxusní) jsou propojeny podzemními a nadzemními chodbami, takže celý komplex můžete projít v županu.

Terme LifeClass jsou dokonce státem uznané termální lázně, a tak tu najdete vše, co k tomu patří. Nacházejí se zde bazény se slanou vodou, vyhřívané slané bazény, saunový svět, bazény s „prehistorickou“ termální vodou a vířivky. Spletitá síť hotelů a wellness zařízení byla lehce nepřehledná – mně osobně ale vždycky poradil ochotný personál a nakonec se mi líbila i možnost objevovat každý den jiný bazén či saunu.

A pokud by vám to všechno nestačilo, můžete samozřejmě využít i možnosti masáží a fyzioterapie pod vedením odborníků. Samozřejmostí hotelového komplexu je soukromá pláž s lehátky, slunečníky a plážovými bary a také možností aktivit jako třeba ranní jóga pod širým nebem.

Talaso Strunjan – lázeňská terapie i aktivní dovolená

Talaso Strunjan, Slovinsko. Zdroj: www.slovenia-terme.si
Talaso Strunjan jsou oficiální lázně využívající přírodní sílu mořské vody a vzduchu. V resortu se můžete také ubytovat.

Zrekonstruovaný areál lázní Terme Krka je nejen místem, které se specializuje na léčbu respiračních a revmatických onemocnění, poranění hrudníku a plic a poúrazových a pooperačních stavů, ale je také moderním lázeňským a wellness zařízením. Ubytovat se tu můžete v několika hotelích. Resort nabízí spoustu možností, takže si zde najdete své, ať už máte raději menší hotel, bungalovy, nebo preferujete velkou budovu, ve které můžete chodit v županu z pokoje rovnou do bazénu.

Rozhodně sem nemusíte jen za léčbou, ale i za klasickým dovolenkovým pobytem s wellness procedurami – k dispozici jsou bazény s ohřívanou mořskou vodou, sauny a fitness centrum, které vám umožní strávit příjemnou a aktivní dovolenou, a i když není počasí na koupání v moři, můžete zde na sebe nechat naplno působit koktejl mořského zdraví: pobřežního klimatu, mořské vody, bahna, řas a mořské soli.

Grand Hotel Bernardin, Portorož – bazén s výhledem, tři sauny a teplá mořská voda

Grand Hotel Bernardin, Portorož, Slovinsko. Foto: Karolína Hornová
Grand Hotel Bernardin je luxusní ubytovací možností kousek od Piranu. Díky své stupňovité architektuře nabízí výhled na moře ze všech pokojů.

Velkolepý hotel Bernardin a přilehlý „sesterský“ hotelový resort leží na promenádě zhruba na půli cesty mezi Portoroží a Piranem. Luxusní hotel Bernardin nabízí kromě ničím nerušeného výhledu na moře ze všech pokojů také soukromou pláž, která je jednou z mála pozvolných oblázkových pláží ve Slovinsku. Součástí hotelu je také Paradise Spa, wellness, masážní a kosmetické centrum, kde si můžete užít takových výstřelků, jako je třeba pleťová péče se včelím jedem a spoustu dalších procedur a komplexních „programů“ pro pleť i celé tělo.

Součástí wellness centra je i vnitřní bazén s prosklenou stěnou s výhledem na moře, které si tak můžete dosyta užít, i když počasí nepřeje. Opodál najdete hned tři sauny – finskou, infračervenou a bio saunu. Výhodou je, že wellness můžete navštívit za poplatek i v případě, že nepatříte mezi hotelové hosty.

Ubytování si můžete rezervovat prostřednictvím profilu Grand Hotelu Bernardin.

Využít můžete také možnosti koupání v bazénech s teplou mořskou vodou a výhledem na středozemní vlnky v mořském parku Laguna Bernardin v přilehlém hotelu Histrion – právě těch jsem využila ve dvou „nepovedených“ dnech své dovolené. Příjemná byla možnost vyjít na terasu a pak se ohřát ve vnitřních bazénech a vířivce.

Hotel Histrion, Portorož, Slovinsko. Foto: Karolína Hornová
Hotel Histrion najdete na promenádě mezi Piranem a Portoroží. Nabízí vnitřní vyhřívané bazény se sladkou i mořskou vodou.

Možnosti wellness a spa na slovinském pobřeží mě příjemně překvapily. Velkým zážitkem bylo Thalasso Spa Lepa Vida v unikátním prostředí solných pánví. Skvělým hotelem, kam se ráda zase vrátím, je Hotel Piran. A za nepřízně počasí rozhodně doporučuji bazény hotelu Histrion nebo Life Class. Rády je využívají i rodiny s dětmi, aby si zpestřili dovolenou u moře.

Vyzkoušeli jste bazény a wellness u slovinského moře a podělíte se s námi o tipy a zážitky? Nebo vás zajímá něco, co v článku nebylo řečeno? Napište nám do komentářů.

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

O autorovi

Karolína Hornová

Karolína Hornová

Novinářka na volné noze, milovnice cestování a vášnivá motoristka, která nejraději objevuje známá i zapomenutá zákoutí Evropy na své vespě. Svou práci i koníčky spojuje v článcích pro magazíny jako Auto Dnes, Ona Dnes nebo Glanc a o své příhody z cest se dělí i na svém blogu. Kromě cestování píše také o architektuře, designu a sportu.

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.