Vodopád Savica

Snad nejznámější vodopád ve Slovinsku, který se nachází u Bohinjského jezera

Vodopád Savica kousek od jezera Bohinj patří k největším a nejkrásnějším vodopádům, které můžete ve Slovinsku navštívit. Najdete ho v samém srdci Triglavského národního parku, kde platí přísné zásady ochrany přírody, a proto je vstup zpoplatněn.

Na proslavení vodopádu Savica se výrazně podílel legendární slovinský básník France Prešeren. Romantická atmosféra vodopádu básníkovi učarovala tak, že je zakomponoval do jeho nejznámější básně Křest u Savice. Impozantní výška 78 metrů, ze které se voda valí, nabízí jedinečnou podívanou. Pod vodopádem je altánek, odkud je na Savicu skvělý výhled.

Cesta k vodopádu Savica

Cesta vedoucí k vodopádu Savica je nenáročná jak časově, tak co se týče charakteru terénu. Je však třeba počítat s výstupem po schodech, stezka tedy není bezbariérová ani vhodná pro lidi s pohybovými problémy.

Vodopád se nachází za Bohinjským jezerem. U vstupu k vodopádu najdete prostorné parkoviště. Oblíbená je také stezka vedoucí od jezera Bohinj, která je dlouhá asi 4 km a je dobře turisticky značena.

Jelikož se jedná o jeden z nejznámějších vodopádů ve Slovinksu, počítejte především v sezóně s větším množstvím turistů.

Co dalšího vidět v okolí jezera se dozvíte v našem průvodci po Bohinjském jezeře.

Kontakt

Otevírací doba

8:00–20:00

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.