Vodopád Peričnik

Jeden z nejkrásnějších vodopádů Slovinska na severu Triglavského národního parku nabízí jedinečnou podívanou

Vodopád Peričnik leží v údolí Vrata v Julských Alpách na severu Triglavského národního parku. Nachází se asi 6 km od obce Mojstrana, odkud k němu vede nejsnažší cesta. Jedná se vlastně o vodopády dva, přesněji dvě ramena, přičemž to menší dosahuje výšky 16 metrů a to vyšší 52 metrů. Peričnik své kouzlo neztrácí ani v zimě, kdy je tu k vidění  spousta půvabných rampouchů.

Raritou tohoto přírodního úkazu je možnost projít se přímo pod proudem padající vody. Za vodopádem Peričnik totiž vede úzká římsa, která tuto jedinečnou podívanou poskytuje a povyšuje tak celý zážitek na vyšší úroveň. Nechcete-li zmoknout, doporučujeme vzít si s sebou raději pláštěnku. Další předností tohoto místa je také jeho relativně nízká turistická návštěvnost. 

Cesta k vodopádu Peričnik vede z vesnice Mojstrana. Stezka je frekventovanější, protože vede až na konec doliny Vrata, která je oblíbeným cílem. Samotný vodopád ale tolik navštěvovaný není. Autem se lze také přiblížit až k chatě Koča pri Peričniku, odkud je to jen asi 15 minut cesty.

 

 

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

  • 4281 Mojstrana, Slovinsko

Otevírací doba

Volně přístupné

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.