Vodopád Kozjak

Jeden z nejkrásnějších vodopádů Slovinska ukrytý ve skalní dvoraně leží nedaleko městečka Kobarid

Vodopád Kozjak (slovinsky slap Kozjak) je mnohými považován za nejkrásnější vodopád Slovinska. Najdete ho nedaleko městečka Kobarid v údolí Soči. Kozjak je vodopádem na jednom z přítoků řeky Soča, potoce Kozjak. Vysoký je 15 metrů a ukrývá se ve skalní dvoraně tvořené vysokými skalními stěnami. Pod vodopádem se utváří smaragdové jezírko.

Na potoce Kozjak je celkem 6 vodopádů. Veřejnosti přístupné jsou pouze dva. Vedle Kozjaku ještě osmimetrový Mali Kozjak.

Stezka k vodopádu Kozjak poskytuje osvěžení v horkých letních dnech. Vodopád a okolí obklopují vysoké skalní stěny a utváří zde velmi příjemné klima. Koupání pod vodopádem Kozjak není vhodné z důvodu ochrany přírodního dědictví.

K vodopádu Kozjak vede snadná stezka, místy tvořená dřevěnými můstky a zakončená dřevěnou terasou u vodopádu. Výlet je vhodný i pro rodiny s dětmi. Vzdálenost je necelé 3 kilometry.

Ke stezce k vodopádu Kozjak se dostanete autem z Kobaridu směrem k obci Drežnica. Sledujte odbočku před Napoleonovým mostem ke kempu Lazar. Přímo u kempu zaparkujte a sledujte směrovky na Slap Kozjak.

Vodopád Kozjak leží v údolí Soči v blízkosti městeček Kobarid a Bovec. Co dalšího vidět v okolí, se dozvíte v našich průvodcích po Kobaridu a Bovci.

 

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Otevírací doba

Volně přístupné

Ceny

V sezóně 1. 4.–31. 10.

Dospělí5,00 €
Děti 7 – 14 let3,00 €
Studenti, senioři4,00 €
Rodina12,00 €

Najděte cíl své příští dovolené

S výběrem vám pomůžeme!

177 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.