Vodopád Boka

Impozantní vodopád Boka mezi městy Bovec a Kobarid je nejmohutnější vodopád ve Slovinsku

Vodopád Boka je se svými 106 metry jedním z nejvyšších slovinských vodopádů. Majestátní je i jeho 30 metrová šířka, která z něj dělá také jeden z nejmohutnějších vodopádů ve Slovinsku. Leží v Julských Alpách západně od města Bovec směrem na Kobarid. Nejpůsobivější je v jarním období, kdy jej napájí voda z tající sněhové pokrývky kaninských planin. Voda dále stéká do nejznámější slovinské řeky Soča. Průměrná teplota vody je okolo 5 °C.

Vodopád je vidět již ze silnice a mostu Boka. Chcete-li se dostat blíž, následujte turistické značení, které vás dovede po 15 minutách k vyhlídkovému místu. Značená stezka pokračuje dále až nad vodopád, odkud je unikátní výhled. Pozor, cesta až nad vodopád je velmi strmá a místy vede nad hlubokými propastmi. Cesta trvá 45 minut.

Vodopád Boka leží v údolí Soči nedaleko městečka Bovec. Co dalšího vidět v okolí se dozvíte v našem průvodci po Bovci.

 

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Otevírací doba

Volně přístupné

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.