Vlakem do Slovinska

Vlakem do Slovinska bez přestupu se v současné době bohužel do Slovinska nedostanete. Původní přímý vlak ČD spojující Prahu a Lublaň již více než 10 let nejezdí a svou trasu přes Maďarsko odklonil i žlutý vlak Regio Jet mířící z Prahy přes Brno a Bratislavu do Chorvatska. Regiojet sice pracuje na zřízení vlakového spojení Berlína s Chorvatskem či Itálií nočním vlakem, nápad však zatím nedošel k realizaci.

Vlakem do Slovinska

Vlakem do Slovinska se proto dostanete jen s přestupem. České dráhy nabízejí jízdenku s přestupy ve Vídní a ve Villachu s příjezdem do Lublaně v 18.30, případně i varianty přes Maribor. Včasná jízdenka stojí u ČD asi 50 €.

Je i možnost pro cestu vlakem využít vlaků Rail Jet mezi Prahou a Grazem, které vyjíždějí každé dvě hodiny. Z Grazu se pak lze dostat osobním vlakem do hraniční stanice Spielfeld-Straß a dále do Mariboru. Ke zjištění všech variant i nákupu jízdenek se dá použít web rakouských drah.

Pro zpáteční cestu se pak dá využít opět nákup přes web Českých drah či Rakouských drah, anebo zakoupit jízdenku na pokladně ve Slovinsku (zatím nelze koupit online). Přehled jízdenek do České republiky i jízdní řády vlaků jsou k dispozici přímo na stránce věnované cestování do Česka.

Vlakem po Slovinsku

Ve Slovinsku existuje pouze jeden železniční dopravce, a to Slovenske železnice (Slovinské dráhy). Obecně je úroveň železniční dopravy nižší než u nás. Vozový park sice prochází zásadní proměnou, ale jízdní doba zůstává stále delší než v případě jízdy autem. Současně i ceny jízdenek jsou vyšší než jsme zvyklí.

Podrobný přehled jízdních řádů a cen je k dispozici na webu Slovinských drah stejně jako nedávno zřízený e-shop.

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.