Vila Planinka – Jezersko

5hvězdičkový

Vila Planinka, Zgornje Jezersko 67, 4206 Zgornje Jezersko

Vila Planinka je ukrytou oázou klidu v malebné obci Jezersko v Kamnicko-Savinjských Alpách. Hotel byl postaven v souladu s přírodou a s hlubokým respektem k životnímu prostředí, k čemuž se vztahuje i jeho závazek udržitelnosti.

Cena za osobu/noc
od 1 480 Kč
Poptat ubytování

Chcete pomoct s rezervací? Kontaktujte nás

Úcta k přírodě a odpovědnost k předání planety v co nejlepším stavu příštím generacím je mottem hotelu Vila Planinka, které ji provází už od její renovace. Původně na jejím místě stál hotel z roku 1938, který nový majitel Marjan Batagelj svojí filozofií a vztahem k přírodě nechal přestavět na toto kouzelné místo.

Vybavení hotelu

Vila Planinka leží v obci Zgornje Jezersko. V údolí, které bylo dříve ledovcovým jezerem, a dnes údajně disponuje léčivou silou. Hotel má v nabídce celkem 23 pokojů, z nichž každý má svou jedinečnou atmosféru i jméno. Všechny pokoje jsou prostoupeny vůní dominantního materiálu, kterým je dřevo. U hotelu je k dispozici přírodní zahrada, společná slunná terasa, špičkové wellness se saunou a nechybí ani restaurace nabízející organická jídla z lokálních surovin.

Vybavení pokojů

Každý pokoj je jedinečným místem k relaxaci. Všechny jsou vybaveny manželskou postelí,  psacím stolem, vlastní koupelnou s vanou či sprchovým koutem, televizí, mini barem, fénem a exkluzivní veganskou kosmetikou. Některé pokoje mají balkón s výhledem do okolní krajiny. K dispozici jsou také prostornější apartmány, některé mají i vlastní kuchyňský a jídelní kout a také prostornou terasu.

Stravování

V hotelu se nachází restaurace nabízející výborné sezónní pokrmy výhradně z lokálních surovin. Vila Planinka spolupracuje s místními farmáři, kteří hospodaří podle ekologických standardů. V ceně ubytování je snídaně, která je podávána formou bufetu.

Co dělat v okolí

Jezersko se nachází v Kamnicko-Savinjských Alpách a je obklopeno idylickou krajinu, která poskytuje během celého roku spoustu aktivit. Milovníci horské turistiky si mohou užít zdolání některého z nedalekých vrcholů, mezi nimi i nejvyšší horu Kamnicko-Savinjských Alp Grintovec.

Podniknout se ale dají i méně náročné túry, například na Goli vrh (1788 m n. m.), ze kterého je nejkrásnější výhled na Jezersko. Nad Jezerskem najdete také ve výšce 1543 m n. m. českou stopu, kterou je Česká chata – turisticky dobře dostupná nejstarší horská chata ve Slovinsku.

Údolí nabízí vhodné podmínky také pro cyklistické výlety. Vzpomínkou na dávné časy, kdy bylo ještě celé údolí ledovcovým jezerem, je Planšarské jezero, kolem kterého je krásná procházka. Projít se můžete také k pramenu minerální vody – „jezerské slatině“, který najdete v horní částí vesnice. Ochutnejte pramen, jehož minerály mají pozitivní vliv na srdce a žíly.

Z přírodních krás by vám neměly uniknout sedmimetrové Ankovy vodopády, které se nacházejí v kopci nad obcí. Jedná se o dva vodopády vedle sebe, ke kterým se dostanete z Ankovy usedlosti.

Další tipy na výlety v okolí hotelu Vila Planinka najdete v průvodci po Jezersku.

Vybavení

 •  Zahrada
 •  Wellness
 •  Restaurace
 •  Snídaně v ceně
 •  Vlastní koupelna a WC
 •  WIFI zdarma
 •  Parkování zdarma

Dostupné pokoje

 • SUPERIOR pokoj

  2 ×  od 2 495 Kč za osobu/noc

  Manželská postel, TV, psací stůl, koupelna s vanou či sprchou, minibar, fén

 • JUNIOR apartmán

  4 ×  od 1 480 Kč za osobu/noc

  Manželská postel, TV, psací stůl, pohovka, koupelna s vanou či sprchou, minibar, fén

 • CORNER DELUXE pokoj

  3 ×  od 2 697 Kč za osobu/noc

  Manželská postel, TV, psací stůl, pohovka, koupelna s vanou či sprchou, balkón s výhledem na hory a údolí, minibar, fén

 • FAMILY pokoj

  6 ×  od 1 758 Kč za osobu/noc

  Dvě oddělené ložnice s manželskými postelemi, dvě koupelny, TV, psací stůl, pohovka, koupelna s vanou či sprchou, minibar, fén

 • CORNER DELUXE apartmán

  2 ×  od 2 644 Kč za osobu/noc

  Manželská postel v oddělené ložnici, kuchyňský kout, jídelní kout, koupelna se sprchovým koutem a oddělenou toaletou, TV, psací stůl, prostorný balkón, minibar, fén

Poptávka ubytování

Poptávka je nezávazná a odpověď na ni vám přijde do 24 hodin.