Turistická farma Pri Kovačniku – Maribor

4hvězdičkový

Planica 9, 2313 Fram

Turistická farma Pri Kovačniku leží v kopcích nedaleko Mariboru. Nabízí ubytování ve třech dvou až čtyřlůžkových pokojích. Zvláštním zážitkem je místní gastronomie složená z lokálních produktů a tradičních receptů. Velmi vhodné pro rodiny s dětmi.

Cena za osobu/noc
od 33 €
Poptat ubytování

Chcete pomoct s rezervací? Kontaktujte nás

Vybavení pokojů a objektu

Farma Pri Kovačniku je tradičním rodinným statkem s obytnými a hospodářskými budovami. Ubytovací objekt poskytuje komfortní a stylové prostředí zařízené místním dřevem. V přízemí jsou dvě jídelny. Hlavní jídelna s pecí slouží ke stravování ubytovaných hostů a menších uzavřených skupin. Větší jídelna je určena pro velké uzavřené skupiny.

Pokoje jsou umístěny v prvním patře, všechny mají vlastní sociální zařízení. Ve společných prostorách je společenská místnost s gaučem a televizí, předsíň s lednicí, přebalovacím pultem a hračkami. Hrací koutek je také v přízemí objektu.

Pokoje jsou vybaveny také balkonem, televizí, stolkem s dvěma židlemi a úložnými prostorami.

Poznámka:
Minimální doba pobytu: 2 noci
Platby na místě pouze v hotovosti

Děti

Ubytování Pri Kovačniku je velmi vstřícné k rodinám s dětmi. V objektu jsou k zapůjčení hračky, je možné využít přebalovací pult. Venku je pro děti zařízené hřiště se zahradním domkem, fotbalovým pláckem, klouzačkou a houpačkou. Děti se mohou podívat do chlévů na krávy, prasata, slepice, ponnyho a další domácí zvířata.

Stravování

Ubytování je se snídaní, která se skládá ze smoothie, domácího chleba a obloženého prkénka se sýry, pomazánkami a sušenými masnými výrobky a z domácích marmelád. Je možné si přiobjednat vejce a kávu z džezvy.

K ubytování je možné si přiobjednat polopenzi. Pozor: v pondělí a úterý se nevaří. Večeře se skládá z polévky, salátu, hlavního chodu a dezertu. Gastronomie je založena na tradičních receptech z velmi kvalitních lokálních (převážně domácích) surovin. Základem bývá maso. Není však problém přizpůsobit jídelníček i pro vegetariány a vegany.

Cena večeře je 15 €.

Lokální produkty

Na farmě Pri Kovačniku vyrábějí domácí speciality, které si tu můžete zakoupit s sebou domů. Vyhlášené jsou jejich marmelády a výrobky ze sušeného masa (klobásy a šunky). Vyrábějí také likéry, sirupy, bylinné čaje, paštiny a pomazánky. Vše z domácích surovin vypěstovaných přímo na farmě.

Co dělat v okolí

Přibližně půl hodiny autem je to z farmy Pri Kovačniku do Mariboru, druhého největšího města Slovinska, které láká zejména nejstarší vinnou révou na světě. Za vínem je možné se vydat i blíže – vinice a vinařství se rozkládají v nižších polohách v blízkosti farmy. Nedaleko stojí také zámek Rače.

Farma leží na okraji pohoří zvaného Pohorje. Na výlety se lze vypravit na blízký Areh, Bolfenk, k vodopádům Veliki a Mali Šumik nebo k lehce vzdálenějšímu Černému jezeru.

Na delší výlet je možné se vydat také do nejstaršího slovinského města Ptuj.

Více o farmě a tipech na výlety do okolí se dočtete v naší reportáži o ubytování Pri Kovačniku.

Vybavení

 •  Snídaně/polopenze
 •  Vlastní koupelna a WC
 •  Vhodné pro děti
 •  Dětský koutek a venkovní hřiště
 •  Parkování u objektu
 •  Wi-Fi zdarma

Dostupné pokoje

 • Čtyřlůžkový pokoj

  4 ×  od 33 € za osobu/noc

  Manželská postel, palanda, sociální zařízení, TV, balkon.

 • Apartmán se dvěma ložnicemi

  4 ×  od 33 € za osobu/noc

  Dvě ložnice s manželskou postelí, sociální zařízení, TV, balkon.

Poptávka ubytování

Poptávka je nezávazná a odpověď na ni vám přijde do 24 hodin.