Turistická farma Majerija – Vipavská dolina

Tradiční statek s oceňovanou restaurací a domácími výrobky

Historický statek nad Vipavskou dolinou, jednou z nejvyhlášenějších vinařských oblastí Slovinska. Majerija je jedinečným spojením vynikajícího jídla a stylového ubytování.

Klimatizace

Wi-Fi

Vlastní parkoviště

Restaurace v objektu

Pes není povolen

65–65 € za osobu/noc

1 607–1 607 Kč dle aktuálního kurzu

  Možnosti stravování

  •  Snídaně

  Další vybavení

  •  Stylové dvoulůžkové pokoje
  •  Možnost ochutnávky lokálních vín a domácích produktů

  Podmínky

  Příjezd: od 14:00 do 20:00
  Odjezd: do 11:00
  V ubytování lze platit platební kartou
  Slap 18, 5271 Vipava, Slovinsko

  Historický statek nad Vipavskou dolinou, jednou z nejvyhlášenějších vinařských oblastí Slovinska. Majerija je jedinečným spojením vynikajícího jídla a stylového ubytování.

  Turistická farma Majerija

  Majerija je synonymem skvělého gastronomického zážitku spojeného se stylovým ubytováním. Domačija, jak sní slovinské označení pro statek, se nachází nad krásnou Vipavskou dolinou s úchvatným výhledem a na tomto místě stojí již od 18. století.

  Původní nápad majitele a špičkového kuchaře Mateje Tomažiče vybudovat v tomto místě restauraci, kde hosté zažijí jedinečný gastronomický zážitek, byl později doplněn i stylovými pokoji. Ubytování je jedinečnou příležitostí, jak v klidu poznat jeden z nejhezčích koutů Slovinska a vyhlášený vinařský region prostřednictvím té nejlepší gastronomie a stylového ubytování.

  Kromě restaurace zde najdete i historický vinný sklep s širokou nabídnou místních vín a současně i domácích produktů, například sirupů nebo likérů a pálenky. Poloha Majerije navíc přímo vybízí k prozkoumání místního okolí, nádherných výhledů i ochutnání dalších skvělých vín z okolních vinařství.

  Samozřejmostí je Wi-Fi síť pro hosty zdarma a parkování.

  Vybavení pokojů

  Turistická farma Majerija nabízí celkem deset dvoulůžkových pokojů trefně pojmenovaných podle plodů a rostlin, se kterými se můžete ve Vipavské dolině setkat. Hosté se mohou ubytovat v pokojích jako šalvěj, tymián, koriandr, fenykl nebo levandule. Každý z pokojů je vymalován v barvě konkrétního plodu či rostliny. Pozoruhodný je i masivní dubový nábytek vyráběný na míru do jednotlivých pokojů.

  Ke každému pokoji je možné přiobjednat přistýlku nebo dětskou postýlku. Pokoje také nabízejí uspořádání se dvěma oddělenými postelemi.

  V každém pokoji je koupelna se sprchovým koutem a pokoje disponují i klimatizací.

  Stravování a restaurace Majerija

  V ceně ubytování je zahrnuta bohatá snídaně složená z místních produktů. Samoobslužný pult zde nabízí nejen čerstvé ovoce a zeleninu, ale i domácí džemy přímo z farmy a vynikající šunku a sýry.

  Součástí statku je restaurace Majerija. Ta patří k nejvyhlášenějším v regionu i v celém Slovinsku. Restaurace byla mnohokrát ověnčena gastronomickými oceněními. Pochutnat si zde můžete spolu s vínem z Vipavské doliny i na vynikajícím mase i těstovinách, stejně jako na tradičních místních produktech upravených ve stylu moderní gastronomie. Majerija je rodinným podnikem a pan majitel Matej Tomažič se svou ženou vám ochotně poradí, co ochutnat a co se pod jednotlivými pokrmy skrývá.

  Domácí produkty

  Přímo na farmě Majerija se nachází ovocný sad, zeleninová a bylinková zahrada. Plodiny zde vypěstované se využívají v kuchani místní restaurace, ale majitelé z nich vyrábějí i domácí produkty. Ochutnat můžete domácí marmelády, likéry, bylinné sirupy i pálenky. Produkty si můžete zakoupit také s sebou domů.

  Co dělat v okolí

  Majerija leží v obci Slap nad Vipavskou dolinou. Ta je jednou z nejznámějších vinařských oblastí Slovinska. Navštívit se tu dají nejen městečka s typickými přímořskými domy a historickými centry, ale i přírodní krásy, jako pohoří Nanos. Oblast je oblíbená mezi cyklisty i motorkáři.

  Nad Vipavskou dolinou se nachází vyhlášená oblast Kras, známá svými jeskyněmi (např. Postojenskou jeskyní) i skvělým vínem.

  Více o tom, co zde podniknout, zjistíte v našem průvodci po Vipavské dolině nebo v blogovém příspěvku o vinicích na motorce.

  65–65 € za osobu/noc

  1 607–1 607 Kč dle aktuálního kurzu

   Klimatizace

   Wi-Fi

   Vlastní parkoviště

   Restaurace v objektu

   Pes není povolen

   Pokoje

   • Dvoulůžkový pokoj

     2+1 130130 € za pokoj/noc

    Rozloha: 18 m²
    Manželská postel nebo dvě oddělené postele, koupelna se sprchovým koutem a toaletou, výhled.

   Možnosti stravování

   •  Snídaně

   Další vybavení

   •  Stylové dvoulůžkové pokoje
   •  Možnost ochutnávky lokálních vín a domácích produktů

   Podmínky

   Příjezd: od 14:00 do 20:00
   Odjezd: do 11:00
   V ubytování lze platit platební kartou
   Slap 18, 5271 Vipava, Slovinsko

   Vypočítat cenu ubytování

    Snídaně v ceně

    Zdarma zrušení rezervace

   Storno podmínky

    Ověříme dostupnost a zašleme přesnou kalkulaci

    Rezervace bude potvrzena garancí kreditní kartou

   Potřebujete se na něco zeptat?

   Proč se ubytovat s námi?

   Věnujeme čas vaší rezervaci
   Poradíme další informace dle vašich potřeb
   Neúčtujeme si nic navíc
   O případné storno se postaráme

   Premium průvodce zdarma k ubytování

   Podrobné plány dovolených
   Trasy výletů a treků
   Slevy na vstupné

   Podrobný ceník ubytování

   Našli jste někde nižší cenu? Dejte nám vědět

   Cena za noc
   Dvoulůžkový pokoj130 €

   V období od června do září je ubytování o víkendu možné jen s objednávkou degustační večeře za 45 €/osobu.

   Ceny jsou za pokoj za noc včetně snídaně.

   Doplatky

   • Turistická taxa: 2 €/osobu/noc, děti 7–18 let 1 €/noc
   • Přistýlka: 35 €

   Děti

   • Do 2 let zdarma
   • Dětská postýlka: 10 €/noc

   Rezervační a storno podmínky

   • Rezervace je potvrzena garancí kreditní kartou.
   • Bezplatné zrušení do 48 hodin před příjezdem, v opačném případě je účtována celková cena.

   Co o nás říkají zákazníci?

   Všechny reference

   Ubytování bylo nad moje očekávání a rezervace pohodlná. Věřil jsem, že když se jedná o český web, bude to spolehlivější. To se mi potvrdilo. Lidi, kteří jej provozují, vědí, co nabízejí.

   Miloš Fejfárek

   Chválím zejména péči o zákazníky. Když Slovinsko kvůli koronaviru zavřelo pro Čechy hranice, ihned nám nabídli bezplatné storno zájezdu. Naštěstí se situace zlepšila nakonec jsme do Slovinska odjeli. Bydleli jsme v Guesthouse Brunarica, ubytování bylo pěkné a za přiměřenou cenu. Stejně tak stravování v mimořádně příjemném a achitektonicky zdařilém penzionu Lajnar.

   Josef Čech

   Díky panu Pšeničkovi, který dokázal v poměrně krátké době před odjezdem sehnat ubytování pro dvě rodiny a dodal i vyčerpávající informace k pobytu i výletům, jsme strávili naprosto úžasnou dovolenou. Veškeré informace na webu jsou ucelené, přehledné, praktické, můžete se na ně spolehnout. Ve Slovinsku jsme byli poprvé a určitě ne naposledy, tady si katologově dokonalé obrázky užijete a prožijete sami a reálně. Moc děkujeme a rádi doporučíme .....

   Andrea Janečková