Turistická farma Majerija – Vipavská dolina

Slap 18, 5271 Vipava, Slovinsko (Zobrazit na mapě)

 Tradiční statek s oceňovanou restaurací a domácími výrobky

Historický statek nad Vipavskou dolinou, jednou z nejvyhlášenějších vinařských oblastí Slovinska. Majerija je jedinečným spojením vynikajícího jídla a stylového ubytování.

59–83 € za osobu/noc

1 509–2 123 Kč dle aktuálního kurzu

  Vybavení

  Možnost stravování

  Klimatizace

  Wi-Fi zdarma

  Parkování u objektu

  Další vybavení

  •  Ubytování se snídaní
  •  Stylové dvoulůžkové pokoje
  •  Restaurace s jedinečným gastronomickým zážitkem
  •  Možnost ochutnávky lokálních vín a domácích produktů

  Turistická farma Majerija

  Majerija je synonymem skvělého gastronomického zážitku spojeného se stylovým ubytováním. Domačija, jak sní slovinské označení pro statek, se nachází nad krásnou Vipavskou dolinou s úchvatným výhledem a na tomto místě stojí již od 18. století.

  Původní nápad majitele a špičkového kuchaře Mateje Tomažiče vybudovat v tomto místě restauraci, kde hosté zažijí jedinečný gastronomický zážitek, byl později doplněn i stylovými pokoji. Ubytování je jedinečnou příležitostí, jak v klidu poznat jeden z nejhezčích koutů Slovinska a vyhlášený vinařský region prostřednictvím té nejlepší gastronomie a stylového ubytování.

  Kromě restaurace zde najdete i historický vinný sklep s širokou nabídnou místních vín a současně i domácích produktů, například sirupů nebo likérů a pálenky. Poloha Majerije navíc přímo vybízí k prozkoumání místního okolí, nádherných výhledů i ochutnání dalších skvělých vín z okolních vinařství.

  Samozřejmostí je WiFi síť pro hosty zdarma a parkování.

  Vybavení pokojů

  Majerija nabízí celkem deset dvoulůžkových pokojů trefně pojmenovaných podle plodů a rostlin, se kterými se můžete ve Vipavské dolině setkat. Hosté se mohou ubytovat v pokojích jako šalvěj, tymián, koriandr, fenykl nebo levandule. Každý z pokojů je vymalován v barvě konkrétního plodu či rostliny. Pozoruhodný je i masivní dubový nábytek vyráběný na míru do jednotlivých pokojů.

  Ke každému pokoji je možné přiobjednat přistýlku nebo dětskou postýlku. Pokoje také nabízejí uspořádání se dvěma oddělenými postelemi.

  Součástí pokojů je koupelna se sprchovým koutem i šatní skříň a pokoje jsou vybaveny klimatizací. Okna se dají před pronikavým letním sluncem zatemnit.

  Stravování a restaurace Majerija

  V ceně ubytování je zahrnuta bohatá snídaně složená z místních produktů. Samoobslužný pult zde nabízí nejen čerstvé ovoce a zeleninu, ale i domácí džemy přímo z farmy a vynikající šunku a sýry.

  Součástí statku je restaurace Majerija. Ta patří k nejvyhlášenějším v regionu i v celém Slovinsku a mnohokrát byla ověnčena gastronomickými oceněními. Pochutnat si zde můžete spolu s vínem z Vipavské doliny i na vynikajícím mase i těstovinách, stejně jako na tradičních místních produktech upravených ve stylu moderní gastronomie. Majerija je rodinným podnikem a pan majitel Matej Tomažič se svou ženou vám ochotně poradí, co ochutnat a co se pod jednotlivými pokrmy skrývá.

  Domácí produkty

  Přímo na farmě Majerija se nachází ovocný sad, zeleninová a bylinková zahrada. Plodiny zde vypěstované se využívají v kuchani místní restaurace, ale majitelé z nich vyrábějí i domácí produkty. Ochutnat můžete domácí marmelády, likéry, bylinné sirupy i pálenky. Produkty si můžete zakoupit také s sebou domů.

  Co dělat v okolí

  Majerija leží v obci Slap nad Vipavskou dolinou. Ta je jednou z nejznámějších vinařských oblastí Slovinska. Navštívit se tu dají nejen městečka s typickými přímořskými domy a historickými centry, ale i přírodní krásy, jako pohoří Nanos. Oblast je oblíbená mezi cyklisty i motorkáři.

  Nad Vipavskou dolinou se nachází vyhlášená oblast Kras, známá svými jeskyněmi (např. Postojenskou jeskyní) i skvělým vínem.

  Více o tom, co zde podniknout, zjistíte v našem průvodci po Vipavské dolině nebo v blogovém příspěvku o vinicích na motorce.

  Další vybavení

  •  Ubytování se snídaní
  •  Stylové dvoulůžkové pokoje
  •  Restaurace s jedinečným gastronomickým zážitkem
  •  Možnost ochutnávky lokálních vín a domácích produktů

  Dostupné pokoje

  • Dvoulůžkový pokoj

    2+1 118118 € za pokoj/noc

   18 m², velká manželská postel nebo dvě oddělené postele, nábytek z masivního dubového dřeva, koupelna se sprchovým koutem, klimatizace, výhled

  Vypočítat cenu ubytování

   Zdarma storno 48 hodin předem

  Storno podmínky

   Ověříme dostupnost a zašleme přesnou kalkulaci

   Rezervace bude potvrzena garancí kreditní kartou

  Potřebujete se na něco zeptat?

  Proč se ubytovat s námi?

  Věnujeme čas vaší rezervaci
  Poradíme další informace dle vašich potřeb
  Neúčtujeme si nic navíc
  O případné storno se postaráme

  Premium členství zdarma k ubytování

  Podrobné plány dovolených
  Trasy výletů a treků
  Slevy na vstupné

  Co o nás říkají zákazníci?

  Všechny reference

  Chválím zejména péči o zákazníky. Když Slovinsko kvůli koronaviru zavřelo pro Čechy hranice, ihned nám nabídli bezplatné storno zájezdu. Naštěstí se situace zlepšila nakonec jsme do Slovinska odjeli. Bydleli jsme v Guesthouse Brunarica, ubytování bylo pěkné a za přiměřenou cenu. Stejně tak stravování v mimořádně příjemném a achitektonicky zdařilém penzionu Lajnar.

  Josef Čech

  Do Slovinska jsme jeli za vínem. Ubytování v Hotelu Vinski Hram bylo super, moc hezké místo s výhledem do krajiny plné vinohradů, pěkné pokoje a příjemná obsluha, po pozdějším příjezdu nám ještě udělali velkou hostinu. Okolí super, na kole se trochu člověk zadýchá, Jižní Morava to není. Byli jsme spokojení.

  Michal Doubek

  Ve Slovinsku jsme letos byli poprvé a pátrali jsme po informacích, abychom třítýdenní pobyt co nejlépe naplánovali a nic nám neuteklo. Váš web se pro nás stal úžasným zdrojem informací. Vše je podrobně a obsáhle popsané, ale přitom dost přehledné a plné užitečných informací, ze kterých jsme celé tři týdny čerpali. Stránky obsahují také mapy s umístěním všech míst a výletů, což nám velmi pomohlo s orientací v zemi, kde jsme ani jeden nebyl.

  Velmi si vážíme přístupu paní Bernardové, když jsme se potřebovali poradit s vhodným ubytováním, byla vstřícná a ochotná a na poslední chvíli nám pomohla ubytování zařídit.

  Hana Šťastná

  Podrobný ceník ubytování

  Našli jste někde nižší cenu? Dejte nám vědět

  Cena za noc
  Dvoulůžkový pokoj se snídaní (2 os.)118 €
  Přistýlka35 €
  Dvoulůžkový pokoj pro jednu osobu (1 os.)83 €

  Ceny jsou za pokoj za noc.

  Ceny pokoje zůstávají po celý rok stejné

  V období od června do září je ubytování o víkendu možné jen s objednávkou degustační večeře za 45 €/osobu

  Doplatky

  • Turistická taxa: 2 €/osobu/noc, děti 7–18 let 1 €/noc

  Děti

  • Do 2 let zdarma
  • Dětská postýlka: 10 €/noc

  Cena zahrnuje

  • Pronájem pokoje se vším zařízením, využití Wi-Fi
  • Bohatou snídani

  Rezervační a storno podmínky

  • Pro potvrzení rezervace je potřebná garance kreditní kartou
  • Bezplatné zrušení do 48 hodin před příjezdem, v opačném případě je účtována celková cena