Šenkova domačija – Jezersko

3hvězdičkový

Zgornje Jezersko 140, 4206 Zgornje Jezersko, Slovinsko

Turistická farma v horské obci Jezersko s krásným výhledem na hory. Ubytování v pokojích a apartmánech, na seníku nebo v kempu. Možnost stravování v restauraci s tradiční slovinskou kuchyní. Šenkova domačija má ekologický status.

Cena za osobu/noc
od 646 Kč
Poptat ubytování

Chcete pomoct s rezervací? Kontaktujte nás

Šenkova domačija je rodinná farma v ledovcovém údolí obce Jezersko. Skládá se z osmi objektů, které jsou postupně obnovovány s respektem k tradiční architektuře. Hlavní budova komplexu pochází z 16. století a je památkově chráněná.

Vybavení pokojů a objektů

Ubytování je možné ve dvou pokojích a dvou apartmánech v obnoveném roubeném domě. Pokoje jsou vybaveny manželskou postelí a vlastním sociálním zařízením. K dispozici je vybavená společná kuchyně a jídelna/společenská místnost. Apartmány jsou pro 4–6 osob a jsou vybaveny vlastní kuchyní. V objektu je k dispozici sauna.

Šenkova domačija nabízí také spaní na seníku. Jedná se o společný prostor vystlaný senem. Předpokladem jsou vlastní spacáky. Hosté seníku mají k dispozici společné sociální zařízení a kuchyni.

Na rozlehlé louce za budovami leží kemp. Louka poskytuje dostatek prostoru pro stany. Pro karavany a obytné vozy je vyhrazeno 10 míst. Kemp je vybaven společným sociálním zařízením. K dispozici je také zastřešená kuchyně. Při nepřízni počasí je možné si usušit oblečení nebo boty v kotelně.

Milovníci klidu si mohou pronajmout pastýřskou chatu na horské planině. Chata je dostupná pouze pěšky (cca 1 hodina chůze). Leží na Jenkově planině nad dolinou Ravenska kočna. Pronájem celé chaty stojí 100 €.

Stravování

Pro všechny hosty Šenkovy domačije je k dispozici snídaně, polopenze nebo plná penze. Kuchyně a jídelna se nachází v 500 let starém hlavním stavení. Jídla jsou připravována podle tradičních receptů. Většina surovin je vypěstována přímo na farmě nebo nakoupena od okolních farmářů.

Místní specialitou je pomazánka „masunjek“ ze smetany a pohankové mouky. Vyhlášený je také místní vývar podávaný s pohankovou kaší. Ze sladkých dezertů jsou oblíbené domácí buchty nebo štrůdl.

Wellness

V obytném domě je k dispozici finská a infračervená sauna a masáže. V zimě je možnost ochladit se po sauně venku na sněhu.

Příběh Šenkovy domačije

Šenkova domačija je komplex 8 stavení, která si zachovávají původní charakter. Nejstarší z domů pochází pravděpodobně z roku 1517 a v nezměněné podobě se dochoval dodnes. Stavba je chráněna jako kulturní památka.

Turistickou farmu dnes provozuje rodina Kraničar – Polona a Drejc, jejich čtyři děti a prarodiče. Polona Karničar se na farmě narodila, její muž je také místní, pochází z obce Jezersko. Pro turisty se nejdříve otevřeli ve formě kempu. Postupně obnovují objekty a rozšiřují nabídku i komfortnějších ubytování. V plánu je teď obnova podkroví nejstarší budovy, kde budou další ubytovací kapacity.

Rodiny Karničar na farmě hospodaří starým způsobem života. Chovají řadu zvířat, s nimiž hosté přicházejí do styku. Můžete si prohlédnout ovce (autochtonní plemeno jezersko-solčavské ovce), krávy, prasata, slepice a kachny. Kolem domů se pohybují také kočky a přátelský velký pes. Díky způsobu hospodaření farma funguje ekologicky a většina pokrmů, které vám zde připraví, pochází z místní produkce.

Karničarovi jsou zkušení horalé. Drejc Karničar vám dá řadu tipů a rad na horské túry.

Co dělat v Jezersku

Jezersko poskytuje mnoho příležitostí k turistice do hor nebo v údolích. V blízkosti leží Planšarské jezero, malebná je procházka dolinou Ravenska kočna. Vyhlášeným cílem je Češka koča.

Více o lokalitě se dozvíte v našem článku o Jezersku.

Vybavení

 •  Penzion
 •  Kemp
 •  Snídaně/polopenze/plná penze
 •  Vlastní koupelna a WC
 •  Sauna
 •  Vhodné pro děti
 •  Dětská postýlka
 •  Parkování u objektu
 •  Wi-Fi zdarma

Dostupné pokoje

 • Dvoulůžkový pokoj

  2 ×  od 1 033 Kč za osobu/noc

  Manželská postel, vlastní sociální zařízení, společná vybavená kuchyně a jídelna.

 • Čtyř až šestilůžkový apartmán

  6 ×  od 646 Kč za osobu/noc

  Manželská postel, dvě samostatná lůžka, rozkládací gauč, vybavená kuchyně, vlastní sociální zařízení.

 • Seník

  od 310 Kč za osobu/noc

  Spaní na seně ve společném prostoru. Nutnost vlastních spacáků. Společné sociální zařízení.

 • Kemp

  od 258 Kč za osobu/noc

  Louka pro stany, 10 míst pro karavany a obytná auta. Společná kuchyně a sociální zařízení.

Poptávka ubytování

Poptávka je nezávazná a odpověď na ni vám přijde do 24 hodin.