Hotel Montis – Kamnicko-Savinjské Alpy

Radegunda 59, 3330 Mozirje, Slovinsko (Zobrazit na mapě)

 Luxusní wellness hotel s výhledy

Hotel Montis leží ve výšce 1.410 m n. m. a je součástí lyžařského a sportovního areálu Golte, který nabízí široké spektrum různých aktivit v zimě i v létě. Hotel má k dispozici moderně zařízené pokoje s balkonem s výhledem do údolí, odkud návštěvníky dopraví nejdelší kabinková lanovka ve Slovinsku.

44–108 € za osobu/noc

1 125–2 762 Kč dle aktuálního kurzu

  Vybavení

  Možnost stravování

  Bazén

  Wi-Fi zdarma

  Wellness

  Další vybavení

  •  Ubytování se snídaní
  •  Pokoje s balkonem
  •  Fitness centrum
  •  Cesta kabinovou lanovkou k hotelu zdarma
  •  Ubytování na sjezdovce
  •  Parkování zdarma

  Lokalita

  Hotel Montis se nachází v nadmořské výšce přes 1 400 metrů na horské planině Golte na východě Kamnicko-Savinsjkých Alp. Poloha uprostřed přírodního parku skýtá skvělou možnost pro sportovní vyžití. V zimě se Hotel Montis nachází přímo pod sjezdovkou, u stanice lanovky přiléhajícího Ski areálu Golte. V létě je místo ideálním východiskem pro turistické trasy do okolních Alp.

  Do areálu se návštěvníci dostanou pomocí nejdelší kabinové lanovky ve Slovinsku z údolí, kde se nachází i bezplatné parkoviště pro hosty hotelu. Tuto lanovku mohou hosté využívat neomezeně a zdarma. Přístup autem až k hotelu je možný po asfaltové cestě, ale pro návštěvníky není přímo nahoře zajištěno parkování, je proto vhodné využít spíše lanovku. Lanovka je v provozu denně od 8 do 18:30 hodin. 

  Vybavení hotelu a pokojů

  Čtyřhvězdičkový hotel Montis byl nově postaven v roce 2010 a stylově zařízen. Hostům je zde k dispozici restaurace, bar, wellness a saunové centrum, v létě venkovní bazén, fitness centrum a samozřejmě nepřetržitě otevřená recepce.

  Kousek nad hotelem se nachází rovněž nově postavené moderní apartmánové domy.

  Pokoje jsou vybaveny manželskou postelí nebo oddělenými postelemi s možností přistýlky, koupelnou s vanou nebo sprchovým koutem a balkonem. Všechny pokoje mají satelitní TV a v areálu je k dispozici bezplatná Wi-Fi síť.

  Stravování

  V ceně pokoje je zahrnuta polopenze formou švédských stolů v hotelové restauraci. Hosté mohou vybírat ze široké nabídky místních specialit a sezónních produktů. Hosté si mohou dokoupit i oběd.

  V hotelu se nachází i příjemný Lobby Bar poskytující své služby po celý den. Pro lyžaře je k obědu dispozici i levnější samoobslužná restaurace Medvedjak, nabízející formou bufetu tradiční slovinské pokrmy i mezinárodní kuchyni.

  V areálu a na sjezdovkách  je dále k dispozici několik možností občerstvení jídlem i pitím ve stylových horských boudách.

  Wellness

  Hotel Montis nabízí hostům možnost využít své Wellness centrum Nad Oblaky s vnitřním masážním bazénem s teplotou 38 °C a v letních měsících i venkovním bazénem na terase hotelu. Návštěva je pro hosty hotelu zdarma. Vstup zdarma se vztahuje i na návštěvu saunového centra se 4 saunami různých druhů. K dispozici je denně od 14 do 18 hodin. Přímo v hotelu je k dispozici také fitness centrum, kam mají hosté neomezený přístup zdarma.

  Součástí hotelu je i masážní centrum, kam mohou hosté uplatnit slevu 20 % z obvyklé ceny.

  Sportovní vyžití, turistika a lyžování

  Areál Golte je ideálním startovacím bodem pro vycházky a túry po Kamnicko-Savinjských Alpách. V okolí areálu vede hned několik kratších okružních tras pro nenáročné nebo pro rodiny s dětmi. Po asfaltových nebo makadamových cestách v okolí i lesních cestách se dá provozovat cyklistika všech obtížností, k dispozici je proto v hotelu půjčovna kol a elektrokol. Hosté mají i možnost vyzkoušet zip line nebo lezeckou stěnu.

  V zimě se hostům nabízí spektrum možných zimních aktivit, např. sáňkování na sáňkařské dráze, lezení na ledové stěně nebo vycházky na sněžnicích, za tímto účelem se dá v místní půjčovně a ski servisu veškeré vybavení vypůjčit. Večer je pro hosty připravena trasa na romantickou procházku k nedaleké horské boudě ve svahu s výhledem na osvětlené údolí pod planinou.

  Největší předností hotelu je nicméně jeho poloha přímo na svahu Ski areálu Golte12 kilometry upravených sjezdovek.  Pro návštěvníky jsou k dispozici tři sedačkové lanovky a dva vleky. Pro děti je zde připraven prostor pro výuku s lyžařskou školou. Hosté hotelu mají slevu 20 % na skipassy.

  Co dělat v okolí

  Kamnicko-Savinjské Alpy

  Samotná planina Golte leží na východním předhůří Kamnicko-Savinjských Alp. Přímo v okolí jsou vyznačeny turistické trasy pro rodiny s dětmi, dojít se dá i k jezeru s výhledem na Alpy, které v zimě slouží jako zásobárna vody pro tvorbu umělého sněhu. Pohodlně se dá dojít také na nedaleký vrch Boskovec (1 588 m) nebo navštívit jeskyni Ledenica, nacházející se nedaleko od něj.

  Za návštěvu v Kamnicko-Savinjskách Alpách stojí i horní údolí řeky Savinja v okolí městečka Solčava. Nad ním se nachází Solčavská panoramatická cesta s nezapomenutelnými výhledy na celé Kamnicko-Savinjské Alpy. Kousek odtud pak také Logarská dolina s vodopádem Rinka na jejím konci.

  Dolní Savinjská dolina postupně přechází v široké údolí. Zde se nachází mimo jiné město Nazarje se zámkem a dřevařským muzeem s interaktivní expozicí.

  Na druhém konci Kamniško-Savinských Alp se nachází známá Velika planina nad historickým městečkem Kamnik a známé vodopády a soutěska Predaselj na konci údolí říčky Kamniška Bistrica.

  Celje

  Milovníky historie určitě zaujme třetí největší slovinské město Celje s historickým centrem s muzeem. Součástí expozice jsou pozůstatky s virtuální rekonstrukcí římského města Celeia, které v těchto místech stávalo. Nad městem se také vypíná původně středověký hrad místního kdysi mocného šlechtického rodu, z něhož pocházela i česká královna a manželka Zikmunda Lucemburského Barbora Celjská.

  Velenje

  Blízko planiny Golte leží i město Velenje známé především výrobou spotřebičů Gorenje. Velenje je především průmyslově město, jehož rozmach začal až ve 20. století. Současně tak nabízí i několik technických atrakcí. Především je to podpovrchový hnědouhelný důl a jeho okolí. Na místě původních dolů se dnes nacházejí umělá jezera s plážemi, která jsou častým místem letních výletů místních i cizinců.

  Další vybavení

  •  Ubytování se snídaní
  •  Pokoje s balkonem
  •  Fitness centrum
  •  Cesta kabinovou lanovkou k hotelu zdarma
  •  Ubytování na sjezdovce
  •  Parkování zdarma

  Dostupné pokoje

  • Dvoulůžkový pokoj Standard

    2+1 120190 € za pokoj/noc

   Rozloha: 17–24 m2
   Velká manželská postel nebo dvě oddělené postele, možnost přistýlky, koupelna s vanou nebo sprchovým koutem, balkon, minibar, satelitní TV, Wi-Fi

  • Dvoulůžkový pokoj Superior

    2+1 160230 € za pokoj/noc

   Rozloha: 17–24 m2
   Velká manželská postel nebo dvě oddělené postele, možnost přistýlky, koupelna s vanou nebo sprchovým koutem, balkon s výhledem na sjezdovku/pastviny, minibar, satelitní TV, Wi-Fi

  • Junior Suite

    3+1 180250 € za pokoj/noc

   Rozloha: 40 m2
   Dvě oddělené ložnice, velká manželská postel, samostatná postel, možnost přistýlky, koupelna se sprchovým koutem, balkon s výhledem na sjezdovku/pastviny, minibar, satelitní TV, Wi-Fi

  • Family Suite

    4+1 200270 € za pokoj/noc

   Rozloha: 40 m2
   Ložnice a obývací pokoj, velká manželská postel, rozkládací gauč, možnost přistýlky, koupelna se sprchovým koutem, oddělená toaleta, minibar, satelitní TV, Wi-Fi

  Vypočítat cenu ubytování

   Zdarma storno 2 týdny předem

  Storno podmínky

   Ověříme dostupnost a zašleme přesnou kalkulaci

   Rezervace je potvrzena po zaplacení zálohy 30 %

   Zbytek ceny doplatíte na místě

  Potřebujete se na něco zeptat?

  Proč se ubytovat s námi?

  Věnujeme čas vaší rezervaci
  Poradíme další informace dle vašich potřeb
  Neúčtujeme si nic navíc
  O případné storno se postaráme

  Premium členství zdarma k ubytování

  Podrobné plány dovolených
  Trasy výletů a treků
  Slevy na vstupné

  Co o nás říkají zákazníci?

  Všechny reference

  Byla jsem velmi spokojená jak s nabízenými službami, tak s komunikací. Na webu jsem navíc našla spoustu informací o oblasti, podle kterých jsme si mohli naplánovat výlety.

  Jana Březinová

  Do Slovinska jsme jeli za vínem. Ubytování v Hotelu Vinski Hram bylo super, moc hezké místo s výhledem do krajiny plné vinohradů, pěkné pokoje a příjemná obsluha, po pozdějším příjezdu nám ještě udělali velkou hostinu. Okolí super, na kole se trochu člověk zadýchá, Jižní Morava to není. Byli jsme spokojení.

  Michal Doubek

  Chválím zejména péči o zákazníky. Když Slovinsko kvůli koronaviru zavřelo pro Čechy hranice, ihned nám nabídli bezplatné storno zájezdu. Naštěstí se situace zlepšila nakonec jsme do Slovinska odjeli. Bydleli jsme v Guesthouse Brunarica, ubytování bylo pěkné a za přiměřenou cenu. Stejně tak stravování v mimořádně příjemném a achitektonicky zdařilém penzionu Lajnar.

  Josef Čech

  Podrobný ceník ubytování

  Našli jste někde nižší cenu? Dejte nám vědět

  Hlavní sezónaVedlejší sezónaMimo sezónu
  Dvoulůžkový pokoj Standard (2+1)190 €150 €120 €
  Dvoulůžkový pokoj Superior (2+1)230 €190 €160 €
  Junior Suite (3+1)250 €210 €180 €
  Family Suite (4+1)270 €230 €200 €

  Ceny jsou za pokoj za noc včetně snídaně.

  Minimální počet nocí: 2 (v zimě 3)

  Cena zahrnuje

  • Ubytování pro určený počet osob v pokoji včetně polopenze
  • Neomezený přístup do hotelového fitness
  • Neomezený přístup do wellness a saunového centra
  • Bezplatné parkoviště u dolní stanice lanovky
  • Bezplatná doprava kabinovou lanovkou po dobu pobytu

  Doplatky

  • Turistická taxa: 2 €/noc dospělí, 1 €/noc děti 7–18 let
  • Registrační poplatek: 1,50 €/osobu
  • Pobyt kratší než 3 noci: + 20 %
  • Pobyt kratší než 2 noci: + 30 %
  • Domácí zvíře: 15 €/noc

  Děti

  • Do 5,99 let: ZDARMA
  • Od 6 do 11,99: 25 €/noc
  • Od 12 let: 40 €/noc
  • Dítě od 12 let na standardním lůžku: 45 €/noc

  Slevy

  • Pobyt delší než 7 nocí: sleva 10 %
  • 20 % sleva na skipassy
  • 20 % sleva na masáže

  Rezervační a storno podmínky

  • Pro potvrzení rezervace je potřebné uhrazení zálohy ve výši 30 %.
  • Zbytek ceny je nutné uhradit 14 dnů před příjezdem.
  • Bezplatné zrušení do 2 týdnů před příjezdem.
  • Zrušení méně než 2 týdny předem: Storno poplatek ve výši 30 % z ceny (výše původní zálohy).