Apartmány Montis – Kamnicko-Savinjské Alpy

Apartmaji Montis, Radegunda 59, 3330 Mozirje, Slovinsko (Zobrazit na mapě)

Moderní a pohodlné ubytování ve výšce 1 410 m n. m. v lyžařském a sportovním areálu Golte. Hostům je k dispozici celkem 26 nově postavených apartmánů pro 2 až 10 osob. Ideální pro rodiny s dětmi i sportovce.

10–50 € za osobu/noc

256–1 279 Kč dle aktuálního kurzu

  Vybavení

  Možnost stravování

  Bazén

  Pes povolen

  Wi-Fi zdarma

  Dětské hřiště/koutek

  Wellness

  Další vybavení

  •  Ubytování na sjezdovce
  •  Vlastní vybavená kuchyň
  •  Venkovní terasa
  •  Fitness centrum
  •  Parkování zdarma u spodní stanice lanovky

  Lokalita

  Apartmány Montis se nacházejí na horské planině Golte na východě Kamnicko-Savinjských Alp ve výšce přes 1 400 metrů. Toto jedinečné umístění dává návštěvníkům v zimě možnost využít bezprostředně přiléhající svahy k lyžování, v létě je skvělým východiskem pro pěší výlety. Nabízí i skvělý výhled a klidné prostředí uprostřed přírodního parku.

  Návštěvníky k apartmánům vyveze nejdelší kabinková lanovka ve Slovinsku. Hosté mohou lanovku využívat po celou dobu svého pobytu neomezeně a zdarma, stejně jako parkoviště, které se nachází u její dolní stanice. Lanovka je v provozu denně od 8 do 18:30 hodin. 

  Vybavení apartmánů

  Apartmány jsou nově postaveny a mají zcela moderní vybavení. Všechny jsou vybaveny vlastní kuchyní s lednicí a sporákem, většina z nich i myčkou. Všechny apartmány mají svoji koupelnu se sprchovým koutem a toaletou, v ceně jsou hygienické potřeby a ručníky pro hosty. Všechny apartmány mají satelitní TV a v areálu je k dispozici bezplatná Wi-Fi síť.

  Většina apartmánů má k dispozici balkon či terasu s výhledem na svah a případně i do údolí.

  U sousedního Hotelu Montis se nachází dětské hřiště.

  Stravování

  Hosté ubytovaní v apartmánech mají možnost objednat si denně čerstvé pečivo a základní potraviny.

  V hotelu v bezprostřední blízkosti apartmánů se nachází restaurace s každodenní nabídkou snídaní (7 € dospělí, 5 € děti) a večeří (13 € dospělí, 9 € děti) a hotelový Lobby Bar poskytující své služby po celý den. K dispozici je i levnější samoobslužná restaurace Medvedjak, nabízející tradiční slovinské pokrmy i mezinárodní kuchyni.

  V areálu mohou hosté navštívit také dvě horské boudy s tradičními horskými jídly: Stari stani a Trije ploti, (zde je možnost si i pronajmou apartmán). Nedaleko se nachází také horská chata Mozirska koča. U dolní stanice lanovky se mohou hosté drobně občerstvit či napít i v baru Skibar.

  Wellness

  V budově hotelu je k dispozici fitness centrum, kam mají hosté přístup zdarma. Dále i wellness centrum s vnitřním masážním bazénem s teplotou 38 °C a v letních měsících i venkovním bazénem na terase hotelu. Denně od 14 do 18 hodin jsou k dispozici i 4 sauny různých druhů, kam mají hosté jednu návštěvu zdarma.

  Hosté zde mohou využít i masážní centrum se slevou 20 % z obvyklé ceny.

  Sportovní vyžití, turistika a lyžování

  V létě je místo ideálním startem pro vycházky a túry po Kamnicko-Savinjských Alpách. V bezprostředním okolí areálu vede několik kratších okružních tras. Golte jsou proto vynikající destinací zejména pro rodiny s dětmi, které tu mohou podnikat krásné nenáročné výlety ve vysokých horách. V nabídce je i cyklistika, k dispozici je půjčovna kol, elektrokol, možnost vyzkoušet zip line nebo lezeckou stěnu.

  Areál Golte nabízí spektrum možných zimních aktivit, např. sáňkování, půjčovnu sněžnic a organizování vycházek na sněžnicích, případně večerní vycházky k nedaleké horské boudě s výhledem na celý areál a údolí.

  Ski areál Golte nabízí 12 kilometrů upravených sjezdovek. Návštěvníci zde mohou využít tři sedačkové lanovky a dva vleky. Pro nejmenší je zde připraven dětský polygon – prostor pro výuku s lyžařskou školou. Hosté mají slevu 20 % na skipassy.

  Na ledové stěně si mohou návštěvníci vyzkoušet lezení a každé odpoledne je k dispozici i sáňkařská dráha. Přímo na vrchu se nachází i půjčovna vybavení a ski servis.

  Co dělat v okolí

  Kamnicko-Savinjské Alpy

  Kamnicko-Savinjské Alpy nabízejí značné množství sportovních aktivit i přírodních zajímavostí. Samotná planina Golte je ideálním východiskem pro výlet do východní části oblasti. Navštívit můžete například vrch Boskovec nebo jeskyni Ledenica, nacházející se nedaleko od něj.

  Největším lákadlem Kamnicko-Savinjských Alp je Velika planina nad historickým městečkem Kamnik a známě vodopády a soutěska Predaselj spolu s bývalým loveckým zámečkem jugoslávského krále Alexandra od architekta Josipa Plečnika v obci Kamniška Bistrica.

  Proti toku řeky Savinja se dostanete do horního Savinjského údolí s centrem v městečku Solčava, odkud se můžete vydat i autem na tzv. Solčavskou panoramatickou cestu a užít si jedinečné výhledy na celé Kamnicko-Savinjské Alpy nebo se zastavit na některé z farem a ochutnat místní speciality.

  Na druhou stranu od Solčavy si můžete projít (či projet) Logarskou dolinu a dostat se až k vodopádu Rinka na jejím konci.

  Celje

  Pro milovníky historie určitě stojí za prohlídku třetí největší slovinské město Celje. V jeho historickém centru nad řekou Savinjou můžete navštívit i muzeum s pozůstatky a virtuální rekonstrukcí římského města Celeia, které v těchto místech stávalo. Nebo můžete vystoupat k dominantnímu středověkému hradu, který se tyčí nad městem a kde se mj. narodila i česká královna a manželka Zikmunda Lucemburského Barbora Celská.

  Velenje

  Nedaleko od planiny Golte leží i město Velenje proslavené především výrobou známých spotřebičů Gorenje. Jedná se o průmyslové město, jehož rozvoj nastal až po II. světové válce. Z původního Velenje se dodnes zachoval pouze hrad, stojící jako dominanta nad městem, odkud je vynikající výhled do okolí. Velenje je zajímavým příkladem města vybudovaného za socialismu, k čemuž se váží i místní prohlídky.

  Pro fanoušky zážitkové a poněkud nevšední turistiky se nabízí i návštěva uhelného podpovrchového dolu. Nachází se nedaleko od centra města Velenje. V okolí města najdete jezera vzniklá v souvislosti s těžbou . Tato jezera jsou v létě oblíbeným výletním cílem místních díky plážím s bary a občerstvením.

  Další vybavení

  •  Ubytování na sjezdovce
  •  Vlastní vybavená kuchyň
  •  Venkovní terasa
  •  Fitness centrum
  •  Parkování zdarma u spodní stanice lanovky

  Dostupné pokoje

  • Apartmán Economy

    2 2954 € za apartmán/noc

   Rozloha: 20 m2
   Moderní kuchyně, ložnice s dvěma postelemi, jídelna s rozkládací pohovkou a TV, koupelna s toaletou.

  • Apartmán Economy

    4 3964 € za apartmán/noc

   Rozloha: 40 m2
   Moderní kuchyně s jídelním koutem a TV, ložnice s manželskou postelí a palandou, koupelna s toaletou, balkon s výhledem.

  • Apartmán Golte

    4+2 93159 € za apartmán/noc

   Rozloha: 55 m2
   Moderní kuchyně s myčkou, obývací pokoj s jídelnou, rozkládací pohovkou a TV, ložnice s manželskou postelí, ložnice s vysouvací postelí pro 2, koupelna s toaletou, balkon s výhledem.

  • Apartmán Mansarda

    4+2 83149 € za apartmán/noc

   Rozloha: 44 m2
   Moderní kuchyně s myčkou, obývací pokoj s jídelnou, rozkládací pohovkou a TV, ložnice s manželskou postelí, ložnice s palandou, koupelna s toaletou, balkon s výhledem.

  • Apartmán Golte Superior

    6+2 119199 € za apartmán/noc

   Rozloha: 55 m2
   Moderní kuchyně s myčkou, obývací pokoj s jídelnou, rozkládací pohovkou a TV, ložnice s manželskou postelí, ložnice s vysouvací postelí pro 2, koupelna s toaletou, balkon s výhledem.

  • Apartmán Mansarda Superior

    6+2 111189 € za apartmán/noc

   Rozloha: 44 m2
   Moderní kuchyně s myčkou, obývací pokoj s jídelnou, rozkládací pohovkou a TV, ložnice s manželskou postelí, ložnice s palandou, koupelna s toaletou, balkon s výhledem.

  • Apartmán Golte VIP

    8+2 161259 € za apartmán/noc

   Rozloha: 140 m2
   Moderní kuchyně s myčkou, obývací pokoj s pohovkou a TV, jídelna, 4 ložnice ve dvou patrech s manželskými postelemi nebo palandami, 2 koupelny s toaletou ve dvou patrech, balkon s výhledem.

  • Apartmán Trije Ploti

    10+2 170220 € za apartmán/noc

   Apartmán v dřevěné moderně zařízené chatě na skvělém místě uprostřed hor ve výšce 1 530 m n. m. Nabízí tři manželské postele ve spodním patře a 6 samostatných postelí v podkroví. Dále je k dispozici kuchyně, jídelna, koupelna s toaletou a balkon s výhledem na jezero a sjezdovky.

  Vypočítat cenu ubytování

   Zdarma zrušení rezervace

   Ověříme dostupnost a zašleme přesnou kalkulaci

   Zbytek ceny doplatíte na místě

  Potřebujete se na něco zeptat?

  Proč se ubytovat s námi?

  Věnujeme čas vaší rezervaci
  Poradíme další informace dle vašich potřeb
  Neúčtujeme si nic navíc
  O případné storno se postaráme

  Premium členství zdarma k ubytování

  Podrobné plány dovolených
  Trasy výletů a treků
  Slevy na vstupné

  Co o nás říkají zákazníci?

  Všechny reference

  Nabídku ubytování na Farmě Lenar jsme objevili úplně náhodou na Facebooku. Moc jsme neváhali. Objevuj Slovinsko nám zařídilo rezervaci a líbilo se nám, že jsme na webu našli i tipy na výlety. Byli jsme moc spokojení a do Slovinska určitě zase pojedeme.

  Polákovi

  Do Slovinska jsme jeli za vínem. Ubytování v Hotelu Vinski Hram bylo super, moc hezké místo s výhledem do krajiny plné vinohradů, pěkné pokoje a příjemná obsluha, po pozdějším příjezdu nám ještě udělali velkou hostinu. Okolí super, na kole se trochu člověk zadýchá, Jižní Morava to není. Byli jsme spokojení.

  Michal Doubek

  Byla jsem velmi spokojená jak s nabízenými službami, tak s komunikací. Na webu jsem navíc našla spoustu informací o oblasti, podle kterých jsme si mohli naplánovat výlety.

  Jana Březinová

  Podrobný ceník ubytování

  Našli jste někde nižší cenu? Dejte nám vědět

  Léto – hlavní sezónaLéto – vedlejší sezónaZima – hlavní sezónaVánoce a Nový rokZima – vedlejší sezónaZima – nízká sezóna
  Apartmán Economy (2 os.)49 €39 €44 €54 €39 €29 €
  Apartmán Economy (4 os.)59 €49 €54 €64 €49 €39 €
  Apartmán Golte (4+2 os.)109 €93 €129 €159 €109 €99 €
  Apartmán Mansarda (4+2 os.)99 €83 €119 €149 €99 €89 €
  Apartmán Golte Superior (6+2 os.)144 €134 €164 €199 €134 €119 €
  Apartmán Mansarda Superior (6+2 os.)134 €124 €149 €189 €124 €111 €
  Apartmán Golte VIP (8+2 os.)189 €179 €209 €259 €179 €161 €
  Apartmán Trije Ploti (10+2 os.)200 €190 €210 €220 €190 €170 €

  Ceny jsou za noc za celý apartmán.

  Minimální počet nocí: 2 (v zimě 3)

  Léto – hlavní sezóna
  • 1. 7. – 31. 8.
  Léto – vedlejší sezóna
  • 1. 4. – 30. 6.
  • 1. 9. – 30. 11.
  Zima – hlavní sezóna
  • 6. 1. – 8. 3.
  Vánoce a Nový rok
  • 20. 12. – 5. 1.
  Zima – vedlejší sezóna
  • 14. 12. – 20. 12.
  • 9. 3. – 15. 3.
  Zima – nízká sezóna
  • 6. 12. – 13. 12.
  • 16. 3. – 31. 3.

  Cena zahrnuje

  • Neomezený přístup do hotelového fitness
  • Bezplatné parkoviště u dolní stanice lanovky
  • Bezplatná doprava kabinovou lanovkou po dobu pobytu

  Doplatky

  • Turistická taxa: 2 €/noc dospělí, 1 €/noc děti 7–18 let
  • Registrační poplatek: 1,50 €/osobu
  • Závěrečný úklid: 37–49 €
  • Pobyt kratší než 3 noci: + 20 %
  • Pobyt kratší než 2 noci: +30 %
  • Snídaně v Hotelu Montis: 8 €/osobu ( děti do 12 let 6 €)
  • Večeře v Hotelu Montis: 14 €/osobu (děti do 12 let 10 €)
  • Domácí mazlíček: 15 €/noc

  Slevy

  • Pobyt delší než 7 nocí: sleva 10 %
  • 20 % sleva na skipassy
  • 20 % sleva na masáže
  • 20 % sleva na vstup do wellness