Triglavský národní park

Jediný slovinský národní park a jeden z nejstarších v Evropě se pyšní úchvatnou přírodou Julských Alp.

Triglavský národní park je jediným národním parkem Slovinska. Nachází se v severozápadní oblasti země, v Julských Alpách. Park se rozprostírá na ploše 840 km² a nese jméno podle nejvyššího vrcholu Slovinska – hory Triglav s 2864 m. Vyhlášení prvního chráněného území Doliny Triglavských jezer proběhlo již v roce 1924. Jedná se tak o jeden z nejstarších národních parků v Evropě.

Primární funkcí národního parku je ochrana přírozených ekosystémů a kulturního dědictví s cílem zachovat rovnováhu mezi přírodou a lidmi. V parku se mj. nachází proslulá jezera Bled či Bohinj, nespočet turistických tras a výletů na vrcholky Alp a také spousta vzácných chráněných rostlin i živočichů.

Nejnavštěvovanějšími středisky a výchozími body do hor jsou v Triglavském národním parku Bohinjské jezero, Kranjska Gora, Mojstrana a údolí Soči s nejvýznamnějším centrem outdoorových a vodních aktivit Bovec.

V Triglavském národním parku se nacházejí krásná horská jezera, která jsou oblíbenými výletními cíli.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

Otevírací doba

Volně přístupné

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.