Výběr z Premium průvodce – top výlety ve slovinském Přímoří a Krasu

Mesečev zaliv, Slovinsko

Slovinské Přímoří a Kras jsou oblastí krásných mediteránských městeček, krajin posetých vinicemi a tajuplných jeskynních světů. V Premium průvodci jsme pro vás podrobně zpracovali spoustu krásných výletů. Které z nich doporučujeme nejvíce? Vybrali jsme pro vás to, co v žádném případě nelze vynechat.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Piran – nejkrásnější město slovinského pobřeží

Piran, Slovinsko
Piran, nejkrásnější město slovinského pobřeží

Městečko, které při návštěvě slovinského pobřeží nesmíte vynechat. Křivolaké uličky a jejich idylická atmosféra, kterou doplňuje pobřežní promenáda s množstvím kavárniček a restaurací, odkud můžete pozorovat západy slunce a jeho barevné odrazy na mořské hladině.

Městečko a jeho starobylý přístav je výrazně ovlivněno benátskou architekturou a památkami z období italské nadvlády, které se výrazně propsalo do současné tváře Piranu. Naplno si užít idylickou atmosféru můžete také díky zákazu aut v centru města. Zajímavosti a podrobnosti o výletu do překrásného Piranu najdete v našem Premium průvodci.

Postojenská jeskyně – nejnavštěvovanější jeskyně v Evropě

Postojna, Slovinsko. Foto: Iztok Medja, Postojnska jama d.d. Postojna
Místo běžných návštěvníků se stanete průzkumníky v jeskyni Postojna. Foto: Iztok Medja, Postojnska jama d.d. Postojna

Výlet do nejznámější jeskyně ve Slovinsku patří k vůbec nejoblíbenějším. Postojna je nejnavštěvovanější krasovou jeskyní v Evropě. Její atraktivita tkví v úchvatných jeskynních útvarech a slavnostní krápníkové výzdobě. Jedním z velkých lákadel je také vzácný živočich s poněkud kuriózní přezdívkou lidská ryba. Macarát jeskynní, jak zní jeho oficiální jméno, se vyskytuje pouze v Postojně a několika dalších jeskyních v blízkosti Jadranu.

Vydejte se na prohlídku jeskyně, jejíž součástí je také jízda speciálním podzemním turistickým vláčkem starým 140 let. Výlet do jeskyně Postojna tak patří k těm nejlepším, kam se dá vyrazit s dětmi. Dobrodružné povahy se mohou vydat na prohlídku běžně nepřístupných částí jeskyně. Detailně zpracovaný výlet do jeskyně Postojna vám prozradí víc. S Premium průvodcem můžete využít také slevu na vstupné.

Predjamský hrad – největší skalní hrad na světě s jeskyní i labyrintem

Hrad Predjama, Slovinsko
Pohádkový hrad Predjama vestavěný ve skále připomíná časy rytířů. | Foto: Deposit Photos

Predjamský hrad je spolu s jeskyní Postojna jedna z nejnavštěvovanějších památek ve slovinském Krasu i v celé zemi. Světově proslulý hrad, který je připomínkou života ve středověku a příkladem lidské tvořivosti. Hrad je vestavěný pod 123 metrů vysoký skalní převis a stojí u vstupu do druhého nejrozsáhlejšího jeskynního systému ve Slovinsku.

Majestátní gotická stavba z 12. století ukrývá labyrint chodeb, jimiž lidé dříve utíkali před obléháním hradu. Návštěvu Predjamského hradu doporučujeme spojit s výletem do jeskyně Postojna. Pokud cestujete s dětmi, neměly by tyto dvě položky ve vašem plánu dovolené chybět. Děti budou fascinovány zdejší atmosférou pohádkového světa rytířů. Stejně jako u jeskyně Postojna, také v případě Predjamského hradu získáte s naším Premium průvodcem slevový voucher na vstupné. Celý plán výletu najdete v našem Premium průvodci.

Izola – přímořské městečko s romantickou atmosférou

Idylické přímořské letovisko Izola s bohatou historií

Oblíbené letovisko Slovinců, které si vás získá svým poklidným tempem, malebnými uličkami, kouzelným přístavem a bohatou historií. Vznikla původně jako rybářská vesnice na ostrově, kterou osídlili starověcí Římané. Do Izoly se stojí za to vydat nejen za procházkami historickým centrem a přístavem, ale také za krásnými plážemi. Jednou z nejkrásnějších je přírodní pláž Bele skale.

Izola leží mezi městy Piran a Koper a je velmi dobře dostupná. Výlet do Izoly najdete podrobně zpracovaný v našem Premium průvodci.

Sečoveljske soline – největší solná pole na Jadranu

Sečoveljske soline, Slovinsko. Foto: Ana Pogačar
Sečoveljske soline jsou přírodní a kulturní rezervací s historií těžby mořské soli. Foto: Ana Pogačar

Slovinské pobřeží nejsou jen krásné pláže a půvabná mediteránská městečka. Na jeho jižním konci kousek od městeček Piran a Portorož se rozprostírají největší solná pole na Jadranu. Sůl se tu vyrábí dodnes, a to již od 9. století. Nejen solí je oblast vyhlášená – díky vysoké biologické rozmanitosti jsou Sečoveljské soliny více než 30 let přírodním parkem s vzácnými druhy živočichů a rostlin.

Areál solných polí si můžete projít nebo projet na kole. Navštívit tu můžete také muzeum věnované historii výroby soli v oblasti slovinského pobřeží. Plán výletu včetně praktických informací je součástí Objevuj Slovinsko Premium průvodce.

Strunjan a Měsíční záliv – přírodní oáza s nejvyšším útesem na Jadranu

Strunjan, Slovinsko. Foto: Jaka Ivančič
Přírodní rezervace s nejvyšším útesem na Jadranu. Foto: Jaka Ivančič

Pokud milujete přírodu, je pro vás tato přírodní rezervace v zátoce mezi Izolou a Piranem jasnou volbou. Strunjanská rezervace s bohatou zelení, překrásnými výhledy, flyšovými útesy i nádhernou přírodní pláží je protkána 5km naučnou stezkou.

Nejvyhledávanější částí parku je pláž s poetickým názvem Měsíční záliv, která se ukrývá pod 80metrovým útesem. Pokud vás zaujala výroba soli na slovinském pobřeží, můžete se kromě známějších Sečoveljských solin podívat také k o poznání menším strunjanským solným polím. Výlet do přírodní rezervace Strunjan opět najdete zpracovaný v našem Premium průvodci.

Nejkrásnější místa slovinského Přímoří najdete podrobně popsána v Premium průvodci, kde najdete i spoustu dalších výletů po celém Slovinsku, tipy na lokální výrobky i výhodné slevy na vstupné do památek a outdoorové aktivity. S Objevuj Slovinsko Premium vám půjde plánování výletů jako po másle!

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

O autorovi

Kristýna Kousalíková

Kristýna Kousalíková

Pozorná cestovatelka, která si při cestování vychutnává jedinečnou atmosféru místa a pokouší se ji alespoň trochu zachytit foťákem. Nejlepší cesta je pro ni kombinace poklidné přírody a potulování se městem s pozorováním okolního dění z kaváren a zahrádek.

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.