Terme Olimia – lázně, kde najdete luxusní wellness i nespoutanou zábavu pro děti

Terme Olimia, Podčetrtek, Slovinsko. Foto: Cril Jazbec

Úroveň lázeňských služeb ve Slovinsku je velmi vysoká. Důkazem toho jsou i moderní lázně Olimia s nabídkou špičkových služeb, které zasazené do blahodárných lesů vytváří podmínky pro dokonalou odpočinkovou dovolenou. Terme Olimia mají wellness zóny pro dospělé i úžasné vyžití pro děti.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Terme Olimia – moderní lázeňský resort s unikátní radioaktivní vodou

Hotel Breza, Podčetrtek, Slovinsko
V moderním areálu lázní Terme Olimia najdete vše – saunový svět, termální bazény i aquapark.

Moderní termální lázně Olimia leží ve východním Slovinsku, nedaleko chorvatských hranic u vesnice Podčetrtek. Špičkový lázeňský areál obklopuje nádherná příroda – je lemovaný zvlněnou mírně kopcovitou krajinou posetou vinicemi a bujnými lesy. Blahodárné účinky zdejších termálních pramenů uvolňují stres, napětí a zvyšují přirozenou obranyschopnost organismu.

Raritou zdejších lázní je mírně radioaktivní termální voda o teplotě 30 °C až 37 °C, která obsahuje hořčík, vápník a hydrogenuhličitany nezbytné pro správné fungování celého organismu. Terme Olimia jsou výborné také pro ty, kteří trpí problémy pohybového aparátu, revmatickým, kožním nebo cévním onemocněním či rehabilitují po úrazech.

Aparthotel Rosa, Terme Olimia, Slovinsko
Terme Olimia

Lázeňství se v této oblasti rozvíjelo odpradávna – údajně se tu termálními prameny léčili mniši ještě před tím, než jejich léčivou sílu objevili Římané a Keltové. Samotný areál tu vyrostl v 80. letech a prvních téměř 20 let nesl pro místo určené k zotavení a relaxací znepokojující název Atomske Toplice, který odkazoval ke zdejší léčivé mírně radioaktivní vodě. Od roku 2000 jsou ale lázně známy již pod současným názvem Terme Olimia.

Lázně a wellness – rodinné wellness, největší finská sauna i zábava pro děti

Hotel Sotelia, Terme Olimia, Slovinsko
Wellness Orhidelia patří k nejlepším wellness centrům ve Slovinsku.

V Terme Olimia najdete vše potřebné k dokonalé relaxaci a odreagování – saunový svět, termální bazény i zábavní park.

Vyrazit sem tak směle můžete s celou rodinou – zdejší Family Wellness je největší rodinné wellness ve Slovinsku, kde si v labyrintu bazénů a různých atrakcí každý člen rodiny najde to své. Nejmenší se vyřádí v dětském bazénku, starší děti si užijí spoustu zábavy na horolezecké stěně nad bazénem, skluzavkách a tobogánech. Na suchu si mohou děti zajít do 7D kina nebo dětské herny. Dospělí mají zase k dispozici bazény, vířivku a pohodlná lehátka, kde se dá číst i podřimovat.

Terme Olimia, Podčetrtek, Slovinsko. Foto: Žiga Zupan
Terme Olimia jsou rájem také pro rodiny s dětmi. Foto: Žiga Zupan

Nejprestižnější částí lázní je oceněními ověnčené Wellness Orhidelia patřící k nejlepším wellness centrům ve Slovinsku. Ponořit se naplno do hluboké relaxace tu můžete ve vyhřívaných vnitřních a venkovních bazénech s teplotou, která se pohybuje v rozmezí 26–37 °C. Těšit se můžete také na vířivku a několik druhů saun – parní, finskou či bio saunu. Atmosféru pohody dokreslují útulné odpočinkové zóny plné lehátek, ale i vodní postele se sluchátky, kde si můžete pustit relaxační hudbu.

Terme Olimia, Podčetrtek, Slovinsko. Foto: Cril Jazbec
V Terme Olimia se nachází největší saunový svět ve Slovinsku. Foto: Cril Jazbec

Harmonické chvíle klidu si užijete také ve víru termálních i netermálních vnitřních i venkovních bazénů v části Termalija Relax, které doplňují různé gejzíry, vířivky i sauny. Ve zdejším saunovém světě vypotíte všechny starosti všedních dní a načerpáte novou sílu. V lázních Terme Olimia se saunový svět pyšní několika „nej“ – s nabídkou 8 různých druhů saun je největším saunovým světem ve Slovinsku a současně se tu nachází největší finská sauna v zemi, kam se vejde až 100 osob. Kromě toho je v této části spoustu tematických relaxačních zón, bazénů i vířivek. Nenechte si ujít ani oblíbenou saunovou show.

Glamping Adria Village, Podčetrtek, Slovinsko
Součástí Terme Olimia je aquapark Aqualuna.

Lázeňský komplex si zakládá na přívětivém přístupu k rodinám s dětmi tak, aby se tu nikdo nenudil. V letních měsících se tak děti vyřádí ve venkovním zábavním komplexu Aqualuna s několika tematickými bazény, adrenalinovou věží se skluzavkami a tobogány či pirátskou lodí Aqua Jungle.

Ubytování – hotely, apartmány i jedinečný glamping

Glamping Adria Village, Podčetrtek, Slovinsko
Glamping Adria Village nabízí jedinečné glampingové ubytování v lázeňském areálu.

V Terme Olimia je možné se ubytovat v několika krásných komfortních hotelích propojených s termály krytou chodbou. Nejluxusnější ubytování nabízí hotel Sotelia s vlastním wellness centrem Armonia, které je střediskem lázeňských procedur. Příjemný je také Hotel Breza s vlastním termálním bazénem.

Kdo dává přednost většímu soukromí, může se ubytovat v Aparthotelu Rosa s apartmány s balkonem či stranou od hotelového ruchu v apartmánech Village Lipa taktéž s balkonem a vlastní kuchyňkou.

Toužíte-li po bezprostřednějším kontaktu s přírodou, můžete se ubytovat v luxusních stanech Glamping Adria Village s vlastní terasou a veškerým vybavením.

Gastronomie – restaurace, kavárna a pivnice Lipa

Terme Olimia, Podčetrtek, Slovinsko
Vyhlášená Restaurace Lipa v Terme Olimia nabízí bezlepkové dobroty.

Po celém dni v bazénech a po různých vodních či saunových radovánkách se můžete posilnit ve vyhlášené Restauraci Lipa. Jedná se o jedinou bezlepkovou restauraci ve Slovinsku s širokým výběrem jídel s důrazem na lokální výběr potravin. Restaurace má mnoho tváří – je tu také kavárna i pivnice.

V kavárně, kde panuje domácí atmosféra, můžete ochutnat lahodné dezerty. V hospůdce si na své přijdou milovníci piva – ochutnat můžete piva ze slovinských minipivovarů i tradiční mezinárodní značky.

Kam vyrazit v okolí – za přírodou i za kořeny léčitelství

Glamping Adria Village, Podčetrtek, Slovinsko
Klášter a zámek Olimje s nejstarší lékárnou ve Slovinsku a jednou z nejstarších v celé Evropě.

Lázně Terme Olimia  jsou obklopené lesy, krajinou s vinohrady a přírodním parkem Kozjansko, který patří k nejstarším chráněným územím ve Slovinsku a je protkán mnoha turistickými trasami.

Vedle výletů za vínem a krásnou přírodou se můžete vydat i za historickými památkami. Nad městečkem Podčetrtek leží půvabný klášter a zámeček Olimje s jednou z nejstarších evropských lékáren. Nedaleko termálního areálu se nachází další lázeňské městečko – Rogaška Slatina nebo historické město Celje.

Dopřejte si prvotřídní péči a relaxaci za blahodárného působení termálních pramenů, ale i nádherné okolní přírody. Vydejte se do Terme Olimia a nechte se hýčkat v moderních lázních s dlouhou lázeňskou tradicí.

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

O autorovi

Kristýna Kousalíková

Kristýna Kousalíková

Pozorná cestovatelka, která si při cestování vychutnává jedinečnou atmosféru místa a pokouší se ji alespoň trochu zachytit foťákem. Nejlepší cesta je pro ni kombinace poklidné přírody a potulování se městem s pozorováním okolního dění z kaváren a zahrádek.

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.