Termální lázně Laško

Termály pro celou rodinu v srdci čisté přírody a kolébce slovinského piva

Hotel Thermana Park Laško, Slovinsko

Termální lázně Laško se ukrývají pod zelenými kopci u řeky Savinja ve městě nejen s bohatou lázeňskou, ale také pivovarnickou tradicí. Lázeňský komplex patří k nejznámějším ve Slovinsku a je hojně vyhledávaný mezi rodinami s dětmi, kterým nabízí zážitek po celý rok. Užijete si tu dokonalou relaxaci v termálních bazénech a prvotřídním wellness, ale také kopec zábavy, výbornou gastronomii a idylickou přírodu.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Obsah

1. Thermana Laško – vodní zábava i relax pro celou rodinu

Hotel Thermana Park Laško, Slovinsko
Termální park a čtyřhvězdičkový hotel Thermana Park Laško

Thermana Laško leží v Dolním Štýrsku uprostřed krásné čisté přírody. Velkou výhodou je blízkost Česku – z Mikulova jste tu autem za 5 hodin. Thermana Park Laško je jedním z nejmodernějších termálních center ve Slovinsku. Nabízí léčivé termální bazény, lázeňské procedury, relaxační a wellness programy i spoustu zábavného vyžití pro děti.

Ke kořenům termálního bohatství

Termální prameny tu objevili při budování železniční sítě Habsburkové, kteří stojí na počátku proměny dříve obyčejného městečka v mekku relaxace. Zdejších blahodárných účinků přírody a čerstvého vzduchu využívali již staří Římané. V polovině 19. století si tak jako své letní sídlo vybral lázně Laško císař František I.

Zdejší termální voda pozitivně působí na léčbu revmatického, kloubního onemocnění a také na léčbu poranění. Dnes jsou Thermana Laško vyhledávány nejen kvůli léčbě řady zdravotních neduhů, ale také jako skvělé místo nakloněné rodinám s dětmi, kterým nabízí pestrou škálu zážitků.

Relaxace pod prosklenou kupolí

Hotel, Thermana Laško, Slovinsko
Vnitřní část vodního parku Thermana Laško jsou pod efektní skleněnou kupolí, která se v létě za hezkého počasí otevírá.

Pod charakteristickou skleněnou kupolí si celá rodina užije vodní radovánky podle svého gusta. Skrývají se pod ní vodní atrakce pro děti každého věku – pro ty nejmenší dětské vodní hřiště, pro větší děti skluzavky, tobogány a pro ty starší divoká řeka a bazén s vlnobitím, kde si užijí spoustu legrace. Rodiče si zatím mohou užít klidnou relaxaci v termálních a masážních bazénech s vodopády a podvodními prameny, v trojici vířivek nad bazénem nebo v tzv. Kneippově koutku.

Ve venkovní části se můžete kochat podmanivou okolní přírodou z venkovního termálního bazénu, který je propojený s vnitřním bazénem, rekreačního bazénu nebo krystalové vířivky. Pro děti je tu speciální bazén, skluzavka či tobogán.

2. Lázně a wellness – návrat k přírodě i pivní tradici

Hotel, Thermana Laško, Slovinsko
Wellness centrum hotelu Thermana Park nabízí klasické procedury, pivní koupele a masáže i orientální masáže.

Nabídka wellness je v lázních Laško inspirována okolním prostředím, přírodou i pivovarnictvím. Pro všechny, kteří vyhledávají dokonalou relaxaci, je tu saunové centrum s nabídkou sedmi tematických saun (například parní sauna ve tvaru pivního kotle či infrasauna ve tvaru vagónu), bazén s vyhřívanou termální vodou s masážními tryskami a ochlazovací bazének. Zúčastnit se můžete také saunových rituálů, které prohloubí již tak blahodárné účinky saunování a celý zážitek ještě zintenzivní.

Na počest místnímu dědictví – pivní, medové a bylinné wellness

Wellness programy a terapeutické procedury čerpají z pestrého místního dědictví. V Thermana Laško tak můžete zažít jedinečné pivní či medové wellness. Pivní produkty využívané při wellness procedurách působí blahodárně na pokožku. Dopřejte si blahodárnou pivní koupel či lázeň v pivní pěně. Vyzkoušet můžete také různé bylinné a medové zábaly a masáže.

Malý kousek Indie – ajurvédské masáže

Hotel, Thermana Laško, Slovinsko
Unikátní je místní ajurvédské centrum.

Kromě inspirace lokálními dary se v lázních můžete setkat také s prastarou přírodní medicínou z velkých dálek. V lázeňském areálu působí tým masérů a jógových mistrů z Indie doplněný o specialisty na ajurvédu (systém tradiční medicíny, který pochází z Indie). Hosté si tu mohou užít tradiční ajurvédské masáže, jógu, ale také ochutnat ajurvédskou kuchyni.

Hýčkání ve wellness pro děti

Vedle bazénů a spousty vodních atrakcí je v těchto termálních lázních připraveno pro větší děti také speciální wellness. Velmi oblíbenou je čokoládová masáž.

3. Kde se ubytovat

Hotel Thermana Park Laško, Slovinsko
Čtyřhvězdičkový Hotel Thermana Park Laško nabízí krásné pokoje pro páry i rodiny s dětmi.

V termálním středisku se můžete ubytovat ve dvojici komfortních hotelů. První z nich je čtyřhvězdičkový hotel Thermana Park Laško, který v roce 2019 získal ocenění nejlepší wellness hotel ve Slovinsku. Druhou možností je Hotel Zdravilišče Laško, který má dlouholetou tradici, slouží i lázeňským hostům, přičemž nabízí moderně zařízené pokoje a kompletní standard čtyřhvězdičkového hotelu.

Užijete si tu také výbornou gastronomii. V hotové restauraci Thermana Laško si skvělá jídla z a la carte nabídky můžete vychutnat na rozlehlé terase. Občerstvit se mezi procedurami můžete také v hotelových kavárnách, kde ochutnáte lašské perníky a další sladké místní speciality.

Kromě špičkové gastronomie založené na tradiční slovinské kuchyni si můžete odnést kulinářský zážitek, který připravuje ajurvédská šéfkuchařka a přenést se tak na chvíli do Indie.

4. Kam na výlet – pivovarské městečko a okolí

Laško, Slovinsko
Městečko Laško je kolébkou slovinského piva. Obklopené je malebnou přírodou a protéká jím řeka Savinja. Foto: Jacob Riglin

Okolí termálních lázní disponuje bohatým přírodním i kulturním dědictvím. Koupání v termálech tak můžete proložit výšlapem na některý z okolních kopců, procházkou podél řeky Savinja či návštěvou historických městeček.

Laško – lázně i domovina známého piva

Socha krále piva, Laško, Slovinsko
Socha krále piva u pivovaru Laško. Foto: Tomo Jeseničnik

Štýrské městečko Laško je kromě lázní známé také jako město piva. Dnes nejoblíbenější slovinské pivo se zde vaří již od roku 1825. Na jeho věhlasu má nezanedbatelný podíl právě zdejší vysoká kvalita vody. Milovníci piva tak jistě nevynechají návštěvu zdejšího pivovaru Laško.

V bezprostřední blízkosti termálního areálu se nachází Zdraviliški park. V parku najdete restauraci a krásné dětské hřiště. Pro dospělé je v parku k dispozici posilovna v přírodě.

Hrad Tabor, Laško, Slovinsko
Hrad Tabor nad Laškem, v němž dnes sídlí oceňovaná restaurace. Foto: Andrej Tarfila

Nad městem si můžete udělat procházku ke středověkému hradu Tabor. Dnes v něm sídlí vyhlášená restaurace Pavus, která získala gastronomické ocenění Gault&Millau.

Restaurace Pavus, Hrad Tabor, Laško, Slovinsko
Restaurace Pavus na hradě Tabor nad Laškem získala gastronomické ocenění Gault & Millau

Navštívit můžete také Muzeum Laško, kde se dozvíte zajímavosti o kraji a jeho historii, historii pivovarnictví i lázeňství.

Pokud zavítáte do Laška v červenci, můžete zažít festival Beer and Flowers – nejstarší turistickou akci ve Slovinsku. Jedná se o letní hudební festival.

Příroda v okolí Laška

Hum, Laško, Slovinsko
Výhled na Laško z vrchu Hum, který je oblíbeným výletní cílem. Foto: Andrej Tarfila

Z termálních lázní Laško se můžete vydávat na výlety do okolní přírody. Nejoblíbenějším cílem je vrch Hum vysoký 583 metrů. Hezké výlety přírodou nabízejí dvě blízká údolí, Rečiška dolina a Dolina Gračnice.

V oblasti vede řada turistických a cyklistických tras.

Celje – historické městečko s kouzelným hradem

Hrad Celje, Slovinsko
Hrad Celje býval největší slovinskou pevností a sídlem rodu hrabat z Celje.

Nedaleko lázní Laško se nachází třetí největší město Slovinska – historické Celje. Za návštěvu stojí díky zachovalému historickému centru a krásnému středověkému hradu, který se tyčí na kopci nad městem. Celje bylo ve 14. století sídlem významného rodu Celjských hrabat.

Další výlety v okolí

  • Šmohor – oblíbené výletní místo. Vesnička, kam se dostanete procházkou za dvě hodinky nebo na kole.
  • Stezka Tří kostelů – vhodná pro rodiny s menšími dětmi.
  • Cyklovýlet na Celjskou koču – 25 km od Laška. Je tam bobová dráha, lesní adrenalinový park.
  • Park Zdraviliški – ekologické zámecké hřiště, dozvíte se něco o bylinkách a medonosných rostlinách a tradici včelařství
  • Výlet na voru po řece Savě – plavba pro skupiny na objednávku
  • Turistické farmy – v okolí Laška žije mnoho tradičních hospodářů, u nichž pořídíte tradiční ekologické produkty

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

O autorovi

Kristýna Kousalíková

Kristýna Kousalíková

Pozorná cestovatelka, která si při cestování vychutnává jedinečnou atmosféru místa a pokouší se ji alespoň trochu zachytit foťákem. Nejlepší cesta je pro ni kombinace poklidné přírody a potulování se městem s pozorováním okolního dění z kaváren a zahrádek.

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.