Talaso Strunjan – klimatické lázně u slovinského moře

Depandans Vila Park – Talaso Strunjan, Strunjan, Slovinsko

Slovinsko je známé svojí pohostinností a důrazem na špičkovou péči. Zažít to na vlastní kůži můžete v klimatických lázních Talaso Strunjan, kde se zaměřují na léčivou a relaxační sílu všech mořských prvků – vody, vzduchu, soli, řas i bahna.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Talaso Strunjan – klimatické lázně s poklady středomoří

Depandans Vila Park – Talaso Strunjan, Strunjan, Slovinsko
Klimatické lázně jsou zasazené v borovicovém parku.

Talaso Strunjan je moderní zrekonstruovaný resort jen pár kroků od moře s pestrou nabídkou ubytování v hotelu, apartmánech nebo vilkách. Koupání v moři lze prokládat lázeňskými terapiemi využívajícími všechny příznivé účinky středomoří, které tak můžete vstřebávat i když není vlídné počasí.

Lázeňské procedury jsou tu založené na komplexním thalasso přístupu, který využívá léčivé síly všech mořských prvků – mořskou vodu, vzduch, ale i terapeutické bahno, řasy a sůl.

Léčebné procedury, voňavé wellness i pohyb

Vile - Talaso Strunjan, Strunjan, Slovinsko
Bazény v Hotelu Svoboda.

V přímořském resortu Talaso Strunjan totiž věří, že mořská sůl je nad zlato. Také z tohoto důvodu se sem jezdí lidé léčit s respiračními onemocněními. Lázně se specializují také na revmatická onemocnění, poranění hrudníku a plic a léčbu poúrazových a pooperačních stavů.

Zdejší lázně u moře jsou vyhledávány jak kvůli léčbě, tak kvůli nabídce dokonalé dovolené u slovinského pobřeží. Lebedit si můžete nejen na soukromé pláži, ale také v moderním lázeňském a wellness zařízení. K dispozici jsou vnitřní i venkovní bazény s ohřívanou mořskou vodou. Wellness centrum se saunami, masážemi a různými typy kosmetických procedur pracuje s relaxačními a léčivými účinky středomořských rostlin, éterických olejů, mořské soli i bahna.

Hotel Svoboda – Talaso Strunjan, Strunjan, Slovinsko
Travnaté soukromé pláže resortu mezi stromy.

Pro aktivní odpočinek jsou v resortu k dispozici například tenisové kurtybasketbalové hřiště, minigolf, fitness centrum i rozsáhlé soukromé travnaté pláže mezi stromy. Nechcete-li vylézat z vody, můžete se zapojit do vodního aerobiku nebo různých skupinových cvičení v bazénu pod fyzioterapeutickým vedením.

Ubytování – hotel, vilka i apartmán s Jacuzzi

Vile - Talaso Strunjan, Strunjan, Slovinsko
Vile – Talaso Strunjan je jedním z typů ubytování v resortu klimatických lázní.

Ať už preferujete ubytování ve velkém hotelu nebo spíše v soukromých apartmánech, resort Talaso Strunjan nabízí různé typy ubytování. Uprostřed borovic zasazený Hotel Svoboda s příjemnými pokoji nebo suitami s vlastní infrasaunou disponuje wellness centrem, kam mají přístup všichni hosté resortu.

Apartmány Laguna – Talaso Strunjan, Strunjan, Slovinsko
Apartmán Laguna se soukromou venkovní vířivkou.

Ubytovat se můžete také v malém hotýlku Laguna s třemi vilami a venkovním bazénem nebo ve  stejnojmenných moderních apartmánech Laguna, z nichž jeden má na terase soukromou Jacuzzi. Klidné a méně tradiční je také ubytování ve dvoulůžkových pokojích umístěných v pěti vilách uprostřed borového háje.

Gastronomie – tradiční istrijské recepty v moderním provedení

Depandans Vila Park – Talaso Strunjan, Strunjan, Slovinsko
Restaurace Pinija nabízí skvělá jídla s výhledem na moře.

Středomořské pokrmy z lokální ekologicky certifikované produkce v různé dietní úpravě si můžete vychutnávat v restauraci hotelu Svoboda.

Nově otevřená Restaurace Pinija přímo u moře láká na oblíbená jídla italské kuchyně. Neapolskou pizzu nebo domácí těstoviny zde kuchaři dokáží skvěle sladit s místními produkty – slovinskými olivami, solným květem ze Sečovlje či čerstvě ulovenými mořskými plody.

Kam vyrazit ve Strunjanu

Měsíční záliv, Strunjan, Slovinsko. Foto: Jošt Gantar
Přírodní pláž Měsíční záliv se skrývá pod skalním útesem v přírodním parku Strunjan. Foto: Jošt Gantar

Strunjan patří k poklidným letoviskům na slovinském pobřeží, který láká na solné plantáže a přírodní rezervaci s majestátním strunjanským útesem a přírodní pláží v romantickém Měsíčním zálivu.

Lázně u slovinského moře vynikají vysokou úrovní wellness a spa služeb. Obohaťte svoji dovolenou u moře o nevšední relaxaci a péči o tělo i ducha, kterou si zasloužíte.

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

O autorovi

Kristýna Kousalíková

Kristýna Kousalíková

Pozorná cestovatelka, která si při cestování vychutnává jedinečnou atmosféru místa a pokouší se ji alespoň trochu zachytit foťákem. Nejlepší cesta je pro ni kombinace poklidné přírody a potulování se městem s pozorováním okolního dění z kaváren a zahrádek.

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.