Stezka v korunách stromů Rogla

Oblíbená turistická destinace ve východním Slovinsku s naučnou turistickou stezkou s úchvatným výhledem.

Rogla je rozlehlá náhorní plošina a také vrchol měřící 1 517 m v oblasti pohoří Mariborsko Pohorje. Místo leží jen několik kilometrů nad městečkem Zreče s termálními lázněmi. V zimě je Rogla známým lyžařským areálem s 13 km sjezdovek. V létě se pak proměňuje v oblíbené horské středisko adrenalinových sporů, horské cyklistiky a samozřejmě i pěší turistiky.

Teprve nedávno zde byla postavena stezka v korunách stromů Rogla a hned po svém otevření se stala vyhledávaným výletním cílem. Celkem 1 043 m dlouhá trasa vás provede rozmanitým horským lesem. Trasa na vrchol je koncipována jako naučná stezka, která vás seznámí s mnoha zajímavostmi ze světa přírody, a informacemi, které vás poučí o přírodních procesech v lesním biotopu, jeho obyvatelích, rostlinách i o tom, jak je chránit.

Stezka v korunách stromů Rogla je zakončena vyhlídkovou věží s výškou 37 m, odkud se otevírá úchvatný výhled na Maribirsko Pohorje, ale i na širokou oblast východního Slovinska. Odvážnější návštěvníci mohou navíc návštěvu stezky zakončit jízdou 62 m dlouhým tobogánem.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

Otevírací doba

Stezka k korunách stromů Rogla

červen – září09:30 – 19:00
duben, květen, říjen10:00 – 18:00
únor, březen10:00 – 17:00
listopad – leden10:00 – 16:00

Ceny

Dospělí13 €
Děti (do 14 let), senioři (nad 65 let), invalidé10 €
Rodinna (2 dospělí + max. 4 děti)32 €
Jízda tobogánem2 €

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.