Soutěska Vintgar

Pohádková soutěska Vintgar nedaleko jezera Bled je jedním z klenotů Triglavského národního parku

Soutěska Vintgar je přírodním rájem, který leží v Triglavském národním parku asi 4 km od populárního jezera Bled. Dnes se řadí mezi jedno z největších lákadel ve Slovinsku, nicméně objevena byla zcela náhodou v roce 1891 při výpravě starosty obce a fotografa. Soutěsku vyhloubila řeka Radovna, je dlouhá 1600 metrů s místy až 250metrovou hloubkou. Na konci soutěsky se nachází vodopád Šum vysoký téměř 16 metrů.

Nejen nádherné scenérie tvořené divokou řekou, bujnou vegetací a skalisky jsou důvodem, proč sem během roku zamíří tolik turistů. Velkým lákadlem soutěsky Vintgar je také její snadná dostupnost a nenáročnost. Procházka je tak vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Cesta vede po dřevěných chodnících a mostech, ze kterých se můžete v bezpečí kochat dechberoucími výtvory, které má na svědomí sama příroda.

Co dalšího vidět v okolí Bledského jezera zjistíte v našem průvodci po Bledu.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

Otevírací doba

Duben, květen8:00–18:00
Červen–srpen7:00–19:00
Září8:00–18:00
Říjen, listopad9:00–16:00

Skvělá ubytování ve Slovinsku

157 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.