Solčavská panoramatická cesta

Jedna z nejkrásnějších tras ve Slovinsku, která vás provede těmi nejlepšími místy solčavského regionu

Solčavská panoramatická cesta je název silnice, která se nachází u hranic s Rakouskem ve svazích nad Logarskou dolinou a Solčavou. Vede nádhernou harmonickou přírodou s jedním dechberoucích výhledem za druhým. Začátek stezky je ve vesnici Solčava, poté vás zavede do malé osady Sveti Duh a končí u odbočky do Logarské doliny. Cesta má 20 zastávek, kterými vás provede pastýř Krištof a ukáže vám zajímává a tajemná místa regionu.

Délka Solčavské panoramatické cesty je 37 km, můžete ji projet na kole, motorce, autem či kratší úseky projít pěšky. Stezka propojuje velkou část regionu – Logarskou dolinu, Robanov kot, Matkov kot a Podolševa. Silnice je navíc lemována několika turistickými farmami, kde můžete ochutnat různé domácí speciality z mléka a sušeného masa a užít si tak místní pohostinnost. Většina z těchto farem nabízí také možnost ubytování.  

Mapa Solčavské panoramatické cesty

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

Otevírací doba

Volně přístupné

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

 1. Robert

  Dobrý den všem, vyrazili jsme pěšky ze Solčavy, vážně nedoporučuji. Výhledy jsou sice nádherné, ale cesta je stále do kopce po rozpálené silnici, první farma kde měli otevřeno byla hned za Solčavou, potom až farma Rogar asi po 4 h náročné chůze. Voda nám došla asi v polovině, naštěstí místní potoky jsou opravdu čisté 😀. Došli jsme do vesničky Sveti Duh, tam otočka a zpět. Naštěstí jsem stopnul českou rodinu v autě (Čechů jsme potkali víc než místních) a ty mě hodili do Solčavy pro auto abych se vrátil pro zbytek mojí rodinky. Tímto jim vzdávám hold👍.

  Přidat komentář

  Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

  1. Eliška Bernardová

   Děkujeme za zkušenost! Celá stezka měří 37 kilometrů, takže je nejlepší ji projet na kole nebo autem. Pěšky se doporučují spíše kratší úseky až nahoře na stezce.

   Přidat komentář

   Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Přidat komentář

Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.