Slovinsko se psem

Pokljuka, Julské Alpy, Slovinsko

Psi jsou ve Slovinsku vesměs vítáni. Se psem se dá ubytovat v celé řade hotelů, kempů i turistických farem. Bez problémů mohou psi i do restaurací a na některé památky.

Slovinsko je psům velmi nakloněná země. Při dodržování obecných pravidel pravděpodobně nebudete mít se psem žádné větší potíže. Se svým čtyřnohým kamarádem si tu máte šanci užít skvělou dovolenou.

Podmínky pro vstup

Pro vycestování se psem do Slovinska platí stejné podmínky jako kamkoliv jinam po Evropské unii. Převážet je možné maximálně pět zvířat napsaných na jednoho majitele, psi musejí mít platný pas, musí být označeni mikročipem a samozřejmostí je mít platné očkování proti vzteklině. Při cestování k moři se doporučuje navíc očkování proti srdečním červům.

Se psem v autě

Pro převoz psa v autě platí tato zásada – pes se v žádném případě nesmí pohybovat po autě a ohrožovat řidiče ani ostatní pasažéry. Psa tak můžete převážet v kufru (prostor musí být oddělen mříží), v přepravce či připoutaného na zadní sedačce speciálním bezpečnostním pásem.

Veterinární péče ve Slovinsku

Síť veterinářů a zverimexů je stejná jako u nás. V případě nutného ošetření zvěrolékařem však počítejte s nesrovnatelně vyššími cenami, než na jaké jsme zvyklí v České republice. I za jednoduché vyšetření můžete zaplatit 50 € a víc. Doporučujeme pejska připojistit pro vycestování do zahraničí.

Více o tom, co se psem ve Slovinsku navštívit, se dozvíte v našich tipech na výlety.

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Nejste si jisti výběrem destinace a ubytování?

Využijte naši konzultaci zdarma!

Ušetříte čas s plánováním
Vybereme místa podle vašich představ
Nezávazně vám doporučíme ubytování
Poraďte se s námi

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.