Slovinsko se otevírá turistickým cestám

Od 26. 4. se Slovinsko konečně otevírá pro turisty. Právě od tohoto data mohou fungovat menší ubytování do 30 pokojů. V provozu jsou již také zahrádky restaurací, muzea, galerie a kulturní i přírodní památky.

Najděte cíl své příští dovolené

S výběrem vám pomůžeme!

170 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Pokud se již nemůžete dočkat, až do Slovinska vyrazíte, vaše cesta je už od nynějška realizovatelná. Hlavní překážkou pro dovolenou ve Slovinsku byla dosud uzavřená ubytování. To se však mění a od pondělí 26. 4. mohou své dveře otevřít ubytování, která mají kapacitu do 30 pokojů.

Podmínky pro ubytování hostů

Podmínky pro ubytování jsou, aby se hosté prokázali negativním testem (ne starším než 48 hodin), potvrzením o očkování nebo potvrzením o prodělaném onemocnění Covid-19. Stejné podmínky platí pro vstup do Slovinska, v ubytování už pro vás tedy nebudou žádnou překážkou.

Restaurace otevírají zahrádky

Ve většině Slovinska mohou otevřít restaurace své zahrádky a terasy. Ve třech regionech je dovolen dokonce i vnitřní provoz restaurací. Těmito regiony jsou Pomurje na samém východě Slovinska, oblast Goricka a Přímoří a Kras.

Kulturní a přírodní památky

Otevřené jsou již také kulturní památky, tedy hrady, muzea, galerie, a pomalu se otevírají také přírodní památky.

Podmínky pro vstup do Slovinska

Do Slovinska můžete s negativním testem PCR nebo po očkování nebo, pokud jste onemocnění Covid-19 již prodělali v uplynulých 6 měsících.

Podmínky pro návrat do ČR

Od 3. 5. se zmírňují podmínky pro návrat do České republiky. Po návratu je nutné nejpozději 5. den absolvovat PCR test. Do negativního výsledku je nutné zůstat v izolaci. Můžete se tedy objednat na testování ještě v den návratu a jakmile budete mít negativní výsledek, už se můžete volně pohybovat.

Výhodu mají lidé, kteří již onemocnění Covid-19 prodělali. Pokud se prokážete potvrzením od lékaře, nemusíte test absolvovat. Podmínkou je, že váš pozitivní test na Covid nesmí být starší než 3 měsíce.

Testování se nemusí podrobit také děti do 5 let.

Podrobné informace o podmínkách vstupu a návratu ze Slovinska zjistíte v našem přehledu o koronaviru ve Slovinsku.

Nebojte se plánovat své cesty, dveře se již otevírají :)!

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Najděte cíl své příští dovolené

S výběrem vám pomůžeme!

170 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

O autorovi

Eliška Bernardová

Eliška Bernardová

Vystudovala slovinštinu a věnuje se objevování slovinské kultury, literatury a místní přírody a zajímavých míst. Vyhledává pro vás zajímavé destinace a mapuje je při svých cestách. Kromě cestování po Slovinsku překládá ze slovinštiny.

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.