Podnebí ve Slovinsku

Podnebí ve Slovinsku je na většině území velmi podobné českému. Liší se oblast Alp, kde déle trvají chladná období. A odlišné podnebí má i přímořská oblast. Při cestě k moři je rozdíl za posledním horským masivem, kde již citelně nastupuje přímořské klima.

Letní podnebí ve Slovinsku je lehce teplejší než u nás. K moři lze do tepla vyrazit zhruba od konce května do konce září. Na hory je vhodnější období od druhé poloviny června do konce srpna.

Horské doliny jsou mimo tyto měsíce velmi chladné, což je zásadní zejména pro turisty holdující kempování. Horské oblasti mají rovněž v porovnání se zbytkem Slovinska nadprůměrné množství srážek.

Zima je příhodná pro lyžaře, díky vysokým horám se Slovinsko povětšinou těší bohaté sněhové nadílce.

V období mimo letní měsíce se dá zavítat do měst, která si mohou návštěvníci nerušeně prohlédnout bez toho, aby je trápilo horko. Zavítat se dá také do termálních lázní, kde se hosté mohou příjemně ohřát.

Podnebí ve Slovinsku
Průměrná roční teplota vzduchu. Zdroj: ARSO

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.