Slovinsko na motorce

Mangart, Julské Alpy, Slovinsko. Foto: Karolína Hornová

Projet Slovinsko na motorce je cílem dovolené stovek návštěvníků Slovinska ročně. Návštěvníky láka zejména úžasná okolní příroda a krajina. V Slovinsku je současně několik horských panoramatických cest, které přímo svádí k tomu, projet si je na motorce.

Vstup a poplatky

Příjezd do Slovinska na motorce není rozdílný od příjezdu autem. Více o tom se můžete dozvědět na naší stránce o příjezdu do Slovinska.

Při příjezdu na motorce do Slovinska se nicméně vyplatí využít hned při příjezdu některého z horských sedel. Mezi oblíbené patří např. sedlo Ljubelj (Loibl) na silnici vedoucí od rakouského Klagenfurtu do slovinského Tržiče nebo Korensko sedlo (Würzenpass) na cestě mezi Villachem a Kranjskou Gorou.

Při jízdě po dálnici je potřeba zakoupit si na motorku dálniční známku. Týdenní známka stojí 8 € a delší možností je již pouze půlroční za 32 €.

Slovinsko na motorce

Ve Slovinsku jsou pak oblíbenými motorkářskými destinacemi zejména Julské Alpy. Zde se nachází vyhlášené sedlo Vršič. Oblíbená je také panoramatická cesta pod vrcholem Mangart.

Více o tom, jak projet Slovinsko na motorce se můžete dozvědět v našem cestopisu o horských sedlech nebo o vinicích.

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.