Slovinsko na motorce

Mangart, Julské Alpy, Slovinsko. Foto: Karolína Hornová

Projet Slovinsko na motorce je cílem dovolené stovek návštěvníků Slovinska ročně. Návštěvníky láka zejména úžasná okolní příroda a krajina. V Slovinsku je současně několik horských panoramatických cest, které přímo svádí k tomu, projet si je na motorce.

Vstup a poplatky

Příjezd do Slovinska na motorce není rozdílný od příjezdu autem. Více o tom se můžete dozvědět na naší stránce o příjezdu do Slovinska.

Při příjezdu na motorce do Slovinska se nicméně vyplatí využít hned při příjezdu některého z horských sedel. Mezi oblíbené patří např. sedlo Ljubelj (Loibl) na silnici vedoucí od rakouského Klagenfurtu do slovinského Tržiče nebo Korensko sedlo (Würzenpass) na cestě mezi Villachem a Kranjskou Gorou.

Při jízdě po dálnici je potřeba zakoupit si na motorku dálniční známku. Týdenní známka stojí 7,50 € a delší možností je již pouze půlroční za 30 €.

Slovinsko na motorce

Ve Slovinsku jsou pak oblíbenými motorkářskými destinacemi zejména Julské Alpy. Zde se nachází vyhlášené sedlo Vršič. Oblíbená je také panoramatická cesta pod vrcholem Mangart.

Více o tom, jak projet Slovinsko na motorce se můžete dozvědět v našem cestopisu o horských sedlech nebo o vinicích.

Ubytování ve Slovinsku

86 autentických ubytování se zážitkem
Věnujeme čas vaší rezervaci
Neúčtujeme si nic navíc
Zobrazit ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.