Karavanem do Slovinska, Kemp Špik, Gozd Martuljek, Kranjska Gora, Slovinsko
Kemp Lucija - Portorož, Slovinsko
Bledský ostrov, Bled, Slovinsko

Karavanem do Slovinska

Slovinskou je příjemnou a pro karavany otevřenou zemí. Množství nejrůznějších kempů na vysoké úrovni.

Ve Slovinsku najdete hustou síť autokempů i nocovišť pro karavany. Přinášíme přehled nejzajímavějších slovinských kempů i praktické informace o cestě karavanem do Slovinska.

Kam karavanem do Slovinska?

Karavanem do Slovinska se dá dostat na všechny turisticky zajímavá místa. Síť kempů a nocovišť pro karavany je opravdu hustá a nabídka široká. Karavanem se dá prozkoumat prakticky celé Slovinsko, ať již jedete na aktivní nebo odpočinkovou dovolenou.

Nejhustší síť autokempů se nachází v turisticky nejexponovanějších místech. Prozkoumat se tak dají úchvatné Julské Alpy, malebné jezero Bled a okouzlující větší jezero Bohinj i malebná slovinská městečka. Dovolená se dá strávit i v kempu na pobřeží Jaderského moře nebo v příjemném prostředí vinařských oblastí na slovinském přímoří.

Všechny tyto destinace nabízejí i celou řadu aktivit, od pěší turistiky a cyklistiky až po prohlídku památek a kulturních zajímavostí. Ať už cestujete s karavanem poprvé, nebo jste zkušený cestovatel, Slovinsko vám jistě poskytne nezapomenutelné dobrodružství.

Cesta do Slovinska karavanem

Pro cestu z České republiky do Slovinska karavanem neplatí žádné zvláštní podmínky. Na cestu přes Rakousko je nutné zakoupit si dálniční známku, která se dá koupit i online na webu rakouské správy dálnic. Zde se dá online zakoupit i průjezd zpoplatněnými tunely, například na dálnici A9 mezi Lincem a Grazem a na dálnici A10 mezi Salzburkem a Villachem. Více o cestě do Slovinska si můžete přečíst také na naší stránce s informacemi o příjezdu do Slovinska.

Pro jízdu po slovinské dálnici je potřeba zakoupit dálniční známku (vinjeta). Ta se dá koupit pouze online na webu slovinského ředitelství dálnic. Známku doporučujeme koupit ještě před vjezdem do Slovinska. Slovinské dálnice jsou zpoplatněny od samotného začátku a kontroly bývají časté. Známka pro karavan stojí stejně jako pro auto nebo pro auto s přípojným obytným vozem. Týdenní známka stojí 15 €, měsíční 30 €.

Potíž může být u obytných dodávek. Pro vozidla s výškou nad 1,30 m (většina standardních dodávek) platí na slovinských dálnicích jiný tarif. Za týdenní známku je třeba zaplatit 30 €, za měsíční 60 €. Kompletní přehled vozidel, kterých se druhá kategorie týká je dostupný na webu slovinského správce dálnic (i v češtině).

Kempování ve Slovinsku

Pokud se rozhodnete navštívit Slovinsko karavanem, doporučujeme si předem rezervovat místo v kempu, kam se chcete vydat. Mimo kempy lze s karavanem zastavit a přenocovat i na oficiálních vyhrazených místech.

Rozhodně nedoporučujeme kempovat ve volné případě na místech, která k tomu nejsou určena nebo kempovat mimo vyhrazená místa bez souhlasu vlastníka daného pozemku. Zejména v turisticky exponovanějších místech jsou kontroly časté a pokuty se pohybují do výše 800 €. Na území Triglavského národním parku je rozmezí pokut dokonce od 1.000 € do 5.000 € a kontroly jsou v hlavní turistické sezóně na denním pořádku.

Autokempy ve Slovinsku

Většina kempů ve Slovinsku kromě parcel pro stany nabízí i oddělenou část pro karavany a obytné vozy. Parcely pro karavany disponují téměř vždy přípojkou k elektřině a vodě. Některé kempy nabízejí i plynovou a odpadní přípojku. Běžnou součástí většiny kempů je rovněž servisní místo, kde se dá provést údržba karavanu nebo obytného vozu.

Součástí velké většiny kempů je rovněž obchod či restaurace. Ať už dáváte přednost útulnému karavanu nebo plně vybavenému mobilnímu domu, slovinské kempy nabízejí širokou škálu možností ubytování, které vyhoví každému rozpočtu a potřebám. Velká část kempů kempy se zaměřují na udržitelnost a šetrnost k životnímu prostředí a poskytují dokonalou rovnováhu mezi pohodlím a ohleduplností k životnímu prostředí.