Slovinsko karavanem

Navštívit Slovinsko karavanem je jedna z možností, jak poznat tuto zemi a současně nemít starosti s hledáním vhodného pokoje.

Slovinskou je příjemnou a pro karavany otevřenou zemí. Ve Slovinsku je množství nejrůznějších kempů na vysoké úrovni, kde se dá ubytovat. Je ovšem lepší rezervovat si místo s předstihem, protože o cestování karavanem je stále větší zájem.

Cesta do Slovinska karavanem

Pro cestu z České republiky do Slovinska karavanem neplatí žádné zvláštní podmínky. Na cestu přes Rakousko je nutné zakoupit si dálniční známku, která se dá koupit i online na webu rakouské správy dálnic. Zde se dá online zakoupit i průjezd zpoplatněnými tunely, například na dálnici A9 mezi Lincem a Grazem a na dálnici A10 mezi Salzburkem a Villachem. Více o cestě do Slovinska si můžete přečíst také na naší stránce s informacemi o příjezdu do Slovinska.

Pro jízdu po slovinské dálnici je potřeba zakoupit dálniční známku (vinjeta). Ta se dá koupit pouze online na webu slovinského ředitelství dálnic. Známku doporučujeme koupit ještě před vjezdem do Slovinska. Slovinské dálnice jsou zpoplatněny od samotného začátku a kontroly bývají časté. Známka pro karavan stojí stejně jako pro auto nebo pro auto s přípojným obytným vozem. Týdenní známka stojí 15 €, měsíční 30 €.

Potíž může být u obytných dodávek. Pro vozidla s výškou nad 1,30 m (většina standardních dodávek) platí na slovinských dálnicích jiný tarif. Za týdenní známku je třeba zaplatit 30 €, za měsíční 60 €. Kompletní přehled vozidel, kterých se druhá kategorie týká je dostupný na webu slovinského správce dálnic (i v češtině).

Kempování ve Slovinsku

Pokud se rozhodnete navštívit Slovinsko karavanem, doporučujeme si předem rezervovat místo v kempu, kam se chcete vydat. Mimo kempy lze s karavanem zastavit a přenocovat i na oficiálních vyhrazených místech.

Rozhodně nedoporučujeme kempovat ve volné případě na místech, která k tomu nejsou určena nebo kempovat mimo vyhrazená místa bez souhlasu vlastníka daného pozemku. Zejména v turisticky exponovanějších místech jsou kontroly časté a pokuty se pohybují do výše 800 €. Na území Triglavského národním parku je rozmezí pokut dokonce od 1.000 € do 5.000 € a kontroly jsou v hlavní turistické sezóně na denním pořádku.

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Termíny ve Slovinsku se plní

Nečekejte s rezervací na léto 2023!

158 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.