Slovinsko karavanem

Navštívit Slovinsko karavanem je jedna z možností, jak poznat tuto zemi a současně nemít starosti s hledáním vhodného pokoje.

Slovinskou je příjemnou a pro karavany otevřenou zemí. Ve Slovinsku je množství nejrůznějších kempů na vysoké úrovni, kde se dá ubytovat. Je ovšem lepší rezervovat si místo s předstihem, protože o cestování karavanem je stále větší zájem.

Cesta do Slovinska karavanem

Pro cestu z České republiky do Slovinska karavanem neplatí žádné zvláštní podmínky. Na cestu přes Rakousko je nutné zakoupit si dálniční známku, která se dá koupit i online na webu rakouské správy dálnic. Zde se dá online zakoupit i průjezd zpoplatněnými tunely, například na dálnici A9 mezi Lincem a Grazem a na dálnici A10 mezi Salzburkem a Villachem. Více o cestě do Slovinska si můžete přečíst také na naší stránce s informacemi o příjezdu do Slovinska.

Pro jízdu po slovinské dálnici je potřeba zakoupit dálniční známku (vinjeta). Ta se zatím nedá koupit online a je pouze v papírové, nalepovací podobě. Známku doporučujeme koupit hned na hraničním přechodu. Slovinské dálnice jsou zpoplatněny od samotného začátku a kontroly bývají časté. Známka pro karavan stojí stejně jako pro auto nebo pro auto s přípojným obytným vozem. Týdenní známka stojí 15 €, měsíční 30 €.

Potíž může být u obytných dodávek. Pro vozidla s výškou nad 1,30 m (většina standardních dodávek) platí na slovinských dálnicích jiný tarif. Za týdenní známku je třeba zaplatit 30 €, za měsíční 60 €. Kompletní přehled vozidel, kterých se druhá kategorie týká je dostupný na webu slovinského správce dálnic (i v češtině).

Kempování ve Slovinsku

Pokud se rozhodnete navštívit Slovinsko karavanem, doporučujeme si předem rezervovat místo v kempu, kam se chcete vydat. Mimo kempy lze s karavanem zastavit a přenocovat i na oficiálních vyhrazených místech.

Rozhodně nedoporučujeme kempovat ve volné případě na místech, která k tomu nejsou určena nebo kempovat mimo vyhrazená místa bez souhlasu vlastníka daného pozemku. Zejména v turisticky exponovanějších místech jsou kontroly časté a pokuty se pohybují do výše 800 €. Na území Triglavského národním parku je rozmezí pokut dokonce od 1.000 € do 5.000 € a kontroly jsou v hlavní turistické sezóně na denním pořádku.

Ubytování ve Slovinsku

83 autentických ubytování se zážitkem
Věnujeme čas vaší rezervaci
Neúčtujeme si nic navíc
Zobrazit ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.