Ceny ve Slovinsku

Ceny ve Slovinsku

Ceny ve Slovinsku jsou obecně srovnatelné s Českou republikou. Za základní potraviny i za spotřební zboží ve Slovinsku zaplatíte zpravidla stejnou cenu jako v ČR. Dražší jsou tu naopak veškeré služby i restaurace. Drahá je zde i veřejná doprava.

Potraviny

Ceny potravin jsou ve Slovinsku stejné nebo v jednotkách korun vyšší než v ČR.

Specifikum slovinských obchodů s potravinami je vysoká kvalita výrobků. Zcela běžně, a to i v menších obchodech, se dají nalézt lokální a farmářské výrobky. Jejich ceny jsou navíc v poměru ke kvalitě více něž přívětivé.

Poměrně drahé je naopak ve Slovinsku pivo. V restauraci ze něj běžně zaplatíte mezi 3 a 4 €. V obchodě se dá plechovkové nebo lahvové pivo pořídit okolo 2 €. Podobné je to i s lihovinami. Naopak levné (zejména v obchodech) bývá víno. Za slušnou cenu se zde dají pořídit opravdu dobrá vína.

Kromě řetězců, které obchodují i v ČR (Lidl) nebo v Rakousku (Hofer, Spar), se ve Slovinsku nejčastěji vyskytuje řetězec Mercator, původně národní slovinský obchodní řetězec.

Pozor: Všechny obchody včetně těch s potravinami jsou v neděli a ve svátek zavřené. Nakupte si předem.

Spotřební zboží

U spotřebního zboží, drogerie i oblečení jsou ceny ve Slovinsku srovnatelné nebo dokonce nižší. Vzhledem k velikosti Slovinska i slovinských měst se zde nicméně nenacházejí ve velkém počtu nákupní centra. Například na nákup oblečení se dá využít BTC centrum v Lublani, kde je soustředěno velké množství nejrůznějších obchodů na jednom místě. Od roku 2020 je v Lublani otevřen i obchodní dům známého řetězce IKEA.

O něco levnější bývají ve Slovinsku pohonné hmoty. Jejich strop je částečně regulován státem. Aktuální cenu jednotlivých ČS lze navíc zjistit na stránkách národní sítě čerpacích stanic Petrol.

Příklady cen:

 • oběd v průměrné restauraci: 15 euro
 • točené pivo: 3–4 eura
 • káva: 1,5–2 eura
 • lahvové pivo (v obchodě): 1,5 eura
 • lahvové víno (kvalitnější, v obchodě): od 3 euro
 • chléb: 2,50 eura
 • jogurt: 1 euro
 • benzín: 1,40 eura

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

  Přidat komentář

  Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.