Slovinsko autobusem

Navštívit Slovinsko autobusem je v současné době nejschůdnější a nejpohodlnější varianta, jak se do Slovinska dostat, pokud necestujete vlastním autem.

Slovinsko autobusem

Z Prahy vyjíždí noční autobus společnosti Flixbus mířící do Terstu přes Lublaň. Z Prah tento autobus vyjíždí ve 22.50 hodin přes České Budějovice, Linc, Klagenfurt a Bled dorazí před osmou hodinou do Lublaně

Je i varianta cesty autobusem z Prahy do Mariboru. Tento autobus vyjíždí v prahy ve 21.30 a před Vídeň dorazí do Mariboru již před pátou hodinou ranní.

Ceny těchto autobusů se odvíjí od jejich aktuální obsazenosti, doporučujeme proto prověřit cenu přímo na stránkách dopravce.

Po Slovinsku autobusem

Autobusová doprava ve Slovinsku (stejně jako ostatní veřejná doprava) je spíše méně rozšířená. Počítejte, že v porovnání s Českem je i dražší a autobusy nejezdí většinou po dálnici, ale jsou klasickými zastávkovými autobusy. V porovnání s autem je proto doprava autobusem i pomalejší.

Ve Slovinsku funguje několik dopravců podle oblastí. Jednotný vyhledávač spojení, na který jsme zvyklí u nás, ale neexistuje. Dobře pro zjištění spojení s přestupy poslouží například mapová aplikace Google Maps. Pro zjištění jízdního řádu a ceny přímých linek bez přestupů se dá využít i webových stránek lublaňského autobusového nádraží nebo stránek jednotlivých dopravců. Např. pro oblast Kraňska společnost Arriva, pro přímoří a západní stranu Alp společnost Nomago.

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek.

Ubytování ve Slovinsku

Rezervujte včas!

156 prověřených ubytování
Věnujeme čas vaší rezervaci
Neúčtujeme si nic navíc
Premium průvodce k rezervaci zdarma
Zobrazit ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.