Slovinsko autobusem

Navštívit Slovinsko autobusem je v současné době nejschůdnější a nejpohodlnější varianta, jak se do Slovinska dostat, pokud necestujete vlastním autem.

Slovinsko autobusem

Z Prahy do Lublaně se dá dostat autobusy společnosti Flixbus mířící do Terstu nebo do Rijeky přes Lublaň. Noční linka z Berlína do Terstu přes Prahu vyjíždí zhruba ve 22.00 hodin a přes České Budějovice, Linec, Klagenfurt a Bled dorazí před osmou hodinou do Lublaně. ranní linka z Prahy do Rijeky vyjíždí v 9.00 hodin a do Lublaně dorazí v podvečer.

Je i varianta cesty autobusem z Prahy do Mariboru. Několik denních i nočních autobusů vyjíždí buď přímo z Prahy nebo z Německa a míří přes Maribor do Chorvatska.

Z Brna se do Slovinska naopak dostanete jen nočními autobusy. Vyjíždějí z Polska a míří do Puly a do Rijeky vždy přes Maribor a Lublaň. Jejich odjezdy jsou v pozdních nočních hodinách.

Ceny těchto autobusů se odvíjí od jejich aktuální obsazenosti, doporučujeme proto prověřit cenu přímo na stránkách dopravce.

Po Slovinsku autobusem

Autobusová doprava ve Slovinsku (stejně jako ostatní veřejná doprava) je spíše méně rozšířená. Počítejte, že v porovnání s Českem je i dražší a autobusy nejezdí většinou po dálnici, ale jsou klasickými zastávkovými autobusy. V porovnání s autem je proto doprava autobusem i pomalejší.

Ve Slovinsku funguje několik dopravců podle oblastí. Jednotný vyhledávač spojení, na který jsme zvyklí u nás, ale neexistuje. Dobře pro zjištění spojení s přestupy poslouží například mapová aplikace Google Maps. Pro zjištění jízdního řádu a ceny přímých linek bez přestupů se dá využít i webových stránek lublaňského autobusového nádraží nebo stránek jednotlivých dopravců. Např. pro oblast Kraňska společnost Arriva, pro přímoří a západní stranu Alp společnost Nomago.

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.