Slovinsko 2023 – nečekejte s rezervací, ubytování se rychle obsazují

Slovinsko 2023

Sezóna 2023 ve Slovinsku slibuje konečně cestování bez omezení. Není radno otálet s rezervací ubytování na letní měsíce, krásy Slovinska totiž lákají stále více lidí. Pojďte se s námi podívat, co vás ve Slovinsku příští rok čeká.

Termíny ve Slovinsku se plní

Nečekejte s rezervací na léto 2023!

154 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Kdy rezervovat ubytování na letní dovolenou ve Slovinsku

Z minulé sezóny máme zkušenost, že hodně lidí s rezervací dovolené otálelo tak dlouho, až nemohli najít žádné volné ubytování. Rádi bychom vás ušetřili podobného zklamání a podělili se o rady, kdy rezervovat.

Spolu se zrušením covidových omezení se změnila situace v cestování. Cestuje se více a lidé z celé Evropy i Ameriky řeší dovolené dlouhé měsíce dopředu. Na poslední chvíli vhodné ubytování buďto nenajdete, nebo se musíte smířit s posledním hotelovým pokojem za velmi vysokou cenu. Už teď, v prosinci 2022, sledujeme, že některá ubytování mají ty nejlepší pokoje v těch nejžádanějších letních termínech obsazené.

Proto vám doporučujeme, pokud si chcete vybrat ubytování, termín i pokoj plně podle svých představ, rezervujte si ubytování na léto už během zimního období. S nástupem jara kapacit ubývá raketovou rychlostí.

Jak stihnout snížené ceny hotelů

Hotel Vile Park, Portorož, Slovinsko
Hotel Vile Park na promenádě mezi Piranem a Portoroží rezervujete do konce ledna na léto s 15% slevou.

Víte, že některé hotely nabízejí při rezervaci letní dovolené do konce března slevy? Během zimního období si tedy můžete vyřešit dovolenou výhodněji. Se slevou 10 % (při rezervaci do konce ledna dokonce 15 %) můžete vyrazit do hotelů u moře: Hotel Histrion, Hotel Vile Park, Grand Hotel Bernardin, Hotel Haliaetum a Hotel Mirta.

Navíc čím více je hotel obsazený a čím bližší je termín, tím vyšší je cena. Poslední volné hotelové pokoje můžou těsně před pobytem stát i dvakrát víc. S tím se setkáte u všech větších hotelů.

Kdy vyrazit na první dovolenou

Pokud jste lyžaři nebo běžkaři, můžete se vydat do Slovinska už v zimě. Kranjska Gora, Vogel nebo Krvavec nabízejí skvělé sjezdovky. Na běžky je to perfektní kolem Bohinjského jezera, Kranjské Gory nebo v Jezersku či Logarské dolině.

Na první jarní výlety se skvěle hodí Lublaň nebo termály. A za rozkvetlými narcisy se vydejte v květnu na horu Golica.

Letní dovolené se sluníčkem a koupáním užijete zhruba od začátku června, kdy už můžete vyrazit k moři i do hor. V červnu a v první polovině července je ještě klidněji. Nejvíce turistů jezdí od posledního týdne července do poloviny srpna.

Kam na letní dovolenou ve Slovinsku

Jezero Bled, Slovinsko
Jezero Bled, nejikoničtější místo Slovinska

Pokud jedete objevovat Slovinsko poprvé, poznejte to nejkrásnější, co nabízí. Můžete kombinovat dovolenou v horách, kde navštívíte jezero Bled a Bohinj nebo údolí Soči, a pak se přesunete přes jeskyni Postojna k moři. U moře nesmíte vynechat nejkrásnější městečko Piran.

Pokud Slovinsko už trochu znáte, poznávejte méně známé kouty. Například Jezersko, Logarskou dolinu nebo Velikou Planinu v Kamnicko-Savinjských Alpách nebo vinařské oblasti Vipavské doliny, Gorických Brd nebo východního Slovinska. Nebo se zkrátka vraťte tam, kde vám bylo krásně a prozkoumejte oblast více do hloubky.

Zajímavé události v roce 2023

Sport

 • 4. ledna – 8. ledna: Světový pohár v biatlonu, Pokljuka
 • 22. února – 3. března: Mistrovství světa ve skocích na lyžích a severské kombinaci, Planica
 • 26. května – 28. května: Mistrovství Evropy ve veslování, Bled

Kultura

 • 23. června – 1. července: Festival Lent, Maribor
 • polovina června – polovina září: Ljubljana festival, koncerty zdarma pod širým nebem, Lublaň
 • 30. července – 5. srpna: Metal Days, Velenje

Víno a gastronomie

 • každý pátek jaro až podzim: gastrofestival Odprta kuhna, Lublaň, tržnice v centru města
 • 15. dubna – 16. dubna: Festival čokolády, Radovljica u Bledu
 • 24. září – 30. září: Festival Stare trte (staré révy), Maribor
 • 1. října: slavnostvní vinobraní Staré révy (Stara trta), Maribor
Začněte s plánováním své příští dovolené 👉 prozkoumejte naši nabídku ubytování.

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Termíny ve Slovinsku se plní

Nečekejte s rezervací na léto 2023!

154 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

O autorovi

Eliška Bernardová

Eliška Bernardová

Vystudovala slovinštinu a věnuje se objevování slovinské kultury, literatury a místní přírody a zajímavých míst. Vyhledává pro vás zajímavé destinace a mapuje je při svých cestách. Kromě cestování po Slovinsku překládá ze slovinštiny.

Komentáře

  Přidat komentář

  Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.