Skiareál Rogla

Středisko poblíž Mariboru i termálních lázní

Malebný skiareál uprostřed lesů nedaleko Mariboru s nabídkou nočního lyžování, sáňkařskou dráhou i freestyle parkem. K lyžařskému středisku patří také známé termály Zreče, kde se můžete po celém dni zrelaxovat a připravit se na další den na svahu.

Ubytování ve Slovinsku

Rezervujte včas!

158 prověřených ubytování
Najdeme vám volné ubytování
Neúčtujeme si nic navíc
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Zobrazit ubytování

Lyžařské středisko Rogla najdete v horách Pohorje poblíž Mariboru. Je to jeden z oblíbených areálů východního Slovinska. Velkou výhodou je nabídka různých ubytovacích možností v blízkosti sjezdovek, řada z nich nabízí i wellness. Sjezdovky jsou umístěné v průsecích v lese, takže vás tu nebude tolik trápit vítr.

Rogla, Slovinsko. Foto: Iztok Medja
Skiareál Rogla nabízí krásné terény pro pokročilé lyžaře i děti. Sjezdovky jsou kryté lesem, který tlumí vítr. Foto: Iztok Medja

Areál Rogla nabízí různě náročné sjezdovky od modrých až po černou. Děti si tu mohou cvičit své lyžařské dovednosti ve vyhrazeném dětském prostoru s různými atrakcemi. Využít můžete i lyžařskou školu. Na vyblbnutí je tu pak i sáňkařská dráha nebo se můžete projet se psím spřežením.

Pokud hledáte adrenalin a chcete si na lyžích nebo na prkně trochu zaskákat, mají tu pro vás i freestyle funpark. Po dni na svahu přijdou vhod termály Zreče vzdálené 12 km od střediska, odkud k nim jezdí skibus.

Podrobnosti o lyžařském areálu Rogla:

 • 400 km z ČR (z přechodu Mikulov)
 • vhodné pro rodiny s dětmi
 • nadmořská výška od 1050 do 1500 metrů
 • 2 lanovky a 11 vleků
 • 13 km sjezdových tratí
 • minimálně 100 lyžařských dní v sezóně
 • večerní lyžování
 • sáňkařská dráha
 • cena celodenní permanentky pro dospělé 35 €

Rogla nabízí i velké množství sportovních i poznávacích aktivit i v létě. Rogla je oblíbeným cílem turistů, dá se odsud dostat na mnoho zajímavých míst v oblasti pohoří Mariborsko Pohorje, např. k okolním jezerům, stejně tak je Rogla i rájem cyklistů. Horská kola vám navíc ve zdejším outdoor centru i ochotně zapůjčí. Velkým lákadlem na Rogle je i zdejší stezka v korunách stromů.

Navštívili jste již skiareál Rogla a chcete se podělit o své zážitky? Nebo jste teprve ve fázi plánování a zajímá vás něco dalšího, co se do článku nevešlo? Napiště nám do komentářů.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Ubytování ve Slovinsku

Rezervujte včas!

158 prověřených ubytování
Najdeme vám volné ubytování
Neúčtujeme si nic navíc
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Zobrazit ubytování

O autorovi

Kristýna Kousalíková

Kristýna Kousalíková

Pozorná cestovatelka, která si při cestování vychutnává jedinečnou atmosféru místa a pokouší se ji alespoň trochu zachytit foťákem. Nejlepší cesta je pro ni kombinace poklidné přírody a potulování se městem s pozorováním okolního dění z kaváren a zahrádek.

Komentáře

  Přidat komentář

  Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.