Skiareál Mariborsko Pohorje

Lyžování na okraji Mariboru

Mariborsko Pohorje je největší skiareál ve Slovinsku s nabídkou 42 kilometrů sjezdových tratí různých úrovní. Areál je vhodný jak pro děti a méně zkušené lyžaře, tak pro milovníky černých sjezdovek. Středisko má skvělou polohu na okraji Mariboru i nedaleko českých hranic.

Ubytování ve Slovinsku

Rezervujte včas!

158 prověřených ubytování
Najdeme vám volné ubytování
Neúčtujeme si nic navíc
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Zobrazit ubytování

Lyžařský areál Mariborsko Pohorje se může pochlubit hned několika „nej“. Je to největší lyžařský areál ve Slovinsku. Najdete tu nejdelší osvětlenou sjezdovku v Evropě (přes 7 km). A pravidelně se tu koná kvalifikační závod na světový pohár v ženském lyžování „Zlata lisica“.

Mariborsko Pohorje, Slovinsko
Mariborsko Pohorje je největším skiareálem ve Slovinsku. Leží těsně nad městem Maribor. Foto: Nina Kurnik

Skiareál Mariborsko Pohorje je skvěle dostupný. Areál se nachází přímo na okraji města Maribor, dojedete sem dokonce městským autobusem číslo 6. Pro Čechy tedy velmi snadno dostupná lokalita– od hraničního přechodu Mikulov je to pouhých 350 km. Navíc tu můžete skvěle propojit lyžování s návštěvou Mariboru. Lyžařské vybavení si v areálu půjčíte.

Skiareál Mariborsko Pohorje, Slovinsko. Foto: www.zlatalisica.si, www.visitmaribor.si
Skiareál Mariborsko Pohorje je dějištěm kvalifikačního závodu světového poháru v lyžování žen Zlata lisica. Foto: Foto: www.zlatalisica.si, www.visitmaribor.si

Zalyžovat si tu můžete na sjezdovkách všech úrovní, od snadných až po několik černých. O vysoké úrovni sjezdových tratí svědčí právě i fakt, že se tu koná kvalifikace na mistrovství světa v lyžování. Na druhou stranu je tu i dostatečné zázemí pro děti a méně zkušené lyžaře. Středisko je proto velmi oblíbeným rodinným areálem.

Podrobnosti o lyžařském areálu Mariborsko Pohorje:

 • 350 km z ČR
 • vhodné pro náročné lyžaře i rodiny s dětmi
 • nadmořská výška od 325 do 1327 metrů
 • 6 lanovek a 16 vleků
 • 42 km sjezdových tratí
 • večerní lyžování na nejdelší osvětlené sjezdovce v Evropě
 • cena celodenní permanentky pro dospělé 33 €

Navštívili jste již lyžařské středisko Mariborsko Pohorje a rádi byste se podělili o své zážitky? Nebo se sem teprve chystáte a zajímá vás něco dalšího, co se do článku nevešlo? Napiště nám do komentářů.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Ubytování ve Slovinsku

Rezervujte včas!

158 prověřených ubytování
Najdeme vám volné ubytování
Neúčtujeme si nic navíc
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Zobrazit ubytování

O autorovi

Kristýna Kousalíková

Kristýna Kousalíková

Pozorná cestovatelka, která si při cestování vychutnává jedinečnou atmosféru místa a pokouší se ji alespoň trochu zachytit foťákem. Nejlepší cesta je pro ni kombinace poklidné přírody a potulování se městem s pozorováním okolního dění z kaváren a zahrádek.

Komentáře

  Přidat komentář

  Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.