Skiareál Kranjska Gora

 • Skiareál je uzavřen
 • 0/14 vleků v provozu
Ubytování u skiareálu

Skiareál Kranjska Gora v Julských Alpách je druhým největším lyžařským střediskem ve Slovinsku jen několik kilometrů od rakouských a italských hranic. Patří k nejoblíbenějším rodinným skiareálům, kde najdete terény pro děti i sjezdovky světového poháru v lyžování.

Pro malé a začínající lyžaře je tu lyžařská škola a mírné sjezdovky v nižších polohách. Zkušení lyžaři si užijí i náročnější sjezdovky, středisko je známé pořádáním Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Pokročilejší se mohou vydat do střediska a svahu Podkoren a ti nejzdatnější lyžaři se mohou projet na závodních svazích Vitranc I. a II.

Velkou výhodou skiareálu Kranjska Gora je široká a pestrá nabídka ubytování na úpatí svahu a množství wellness služeb. Příjemná je také blízkost malebného centra městečka se starou zástavbou a příjemnými restauracemi a bary.

Kranjska Gora nabízí spoustu aktivit také pro nelyžaře – noční sáňkování, bruslení, běžkování či výlety na sněžnicích. Navštívit můžete také Nordic centrum v Planici, které je známé mezinárodními závody ve skocích a letech na lyžích. Pozorovat tu můžete trénink skokanů nebo si vyzkoušet adrenalinový zipline.  

Běžkaře potěší 40 km upravených běžeckých tratí všech náročností, které vás provedou přes pramen řeky Sava Dolinka, centrum Planice až do údolí Tamar.

Podrobnosti

Nadmořská výška
810 – 1295 m n. m.
Počet vleků
9
Počet lanovek
5
Délka sjezdovek
 • 2 km
 • 8 km
 • 10 km
Běžkování
Ano
Skialpinismus
Ne
Půjčovna lyží
Ano
Ceny 2022/2023
Dospělí 40 €, děti (ročník 2017 a mladší) 20 €, děti (ročník 2016-2008) 24 €, mládež (ročník 2007-1999) a senioři (ročník 1962) 34 €
Parkování
Za poplatek u dolní stanice lanovky (cena celodenního parkovného 10 €)
Skibus
K lyžařskému středisku jezdí skibusy na trase Gozd Martuljek-Kranjska Gora-Rateče-NC Planica

Mapa skiareálu

Ubytování blízko tohoto skiareálu

Další skiareály ve Slovinsku

  Nechte si poradit s výběrem

  Nemůžete se rozhodnout které středisko a ubytování bude pro vaše potreby nejlepší? Napište nám svou představu a my vám s výběrem pomůžeme.

  Typ ubytování

  Např. počet pokojů. preferovaná oblast, typy aktivit, požadované stravování atd.

  Kontakt na vás