Skiareál Golte

Nejdelší kabinová lanovka ve Slovinsku

Skiareál Golte je středisko se skvěle upravenými sjezdovými tratěmi různé obtížnosti, nejdelší kabinovou lanovkou a svahem pro sáňkování. Kromě parádního lyžování si užijete také skvělé panoramatické výhledy.

Lyžařský areál Golte najdete přibližně na půli cesty mezi Mariborem a Lublaní. Ačkoliv je stranou nejvyšších alpských vrchů, leží v poměrně vysoké nadmořské výšce kolem 1500 m. Z doliny vás do areálu doveze nejdelší kabinová lanovka ve Slovinsku – měří přes 3 kilometry a jízda trvá 8 minut.

Skiareál Golte, Slovinsko. Foto: Golte
Skiareál Golte leží vysoko nad dolinou, na kterou jsou odtud krásné výhledy. Foto: Golte

Díky svému umístění na vrcholu kopce nabízí areál Golte krásné výhledy do doliny. Najdete tu skvělou síť sjezdovek různých úrovní a bez starosti si můžete najít tu, která vám nejvíce vyhovuje. Areál je velmi vhodný i pro rodiny s dětmi. Děti tu mají i vyhrazený prostor na sáňkování i dětský park. Pro fanoušky bežkařského lyžování je tu upravovaný okruh.

Přímo ve skiareálu jsou ubytovací možnosti v hotelu Golte a apartmánových domech.

Skiareál Golte, Slovinsko
Mapa lanovek a sjezdovek skiareálu Golte

Podrobnosti o lyžařském areálu Golte:

 • 400 km z ČR (z přechodu Dolní Dvořiště)
 • vhodné i pro méně zkušené a rodiny s dětmi
 • nadmořská výška od 1280 do 1576 metrů
 • 3 lanovky a 2 vleky
 • 12 km sjezdových tratí
 • cena celodenní permanentky pro dospělé 30 €

Navštívili jste již skiareál Golte nebo jeho návštěvu teprve zvažujete a nenašli jste v článku vše potřebné? Dejte nám vědět do komentářů.

O autorovi

Kristýna Kousalíková

Kristýna Kousalíková

Pozorná cestovatelka, která si při cestování vychutnává jedinečnou atmosféru místa a pokouší se ji alespoň trochu zachytit foťákem. Nejlepší cesta je pro ni kombinace poklidné přírody a potulování se městem s pozorováním okolního dění z kaváren a zahrádek.

Komentáře

  Přidat komentář

  Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

  Close