Skiareál Cerkno

Moderní středisko s nejrychlejšími lanovkami

Cerkno je jedno z nejmodernějších středisek ve Slovinsku se sjezdovkami pro náročné lyžaře i úplné začátečníky. Najdete tu tři expresní sedačkové lanovky, lyžařskou školu nebo vnitřní dětský koutek. Cerkno v posledních letech právem vévodí anketám o nejlepší slovinské lyžařské středisko.

Ubytování ve Slovinsku

Rezervujte včas!

158 prověřených ubytování
Najdeme vám volné ubytování
Neúčtujeme si nic navíc
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Zobrazit ubytování

Lyžařské středisko Cerkno je schované v kopcích pod Julskými Alpami. Skrývá se tu ale lyžařská perla. Areál je jedním z nejmodernějších ve Slovinsku, najdete tu skvěle upravené tratě, celé středisko je velmi bezpečné a jezdí tu nejrychlejší lanovky ve Slovinsku. Ne nadarmo je skiareál Cerkno už po několik let vítězem slovinské ankety o nejoblíbenější lyžařské středisko.

Velkou výhodou je jasná převaha lanovek oproti vlekům, které jsou navíc velmi rychlé. Hotový ráj je to tu pro děti, najdou tu třeba vlečný pás nebo výukový kolotoč. Až jim bude zima, můžete se s nimi schovat do vnitřního dětského koutku. Starší a samostatnější děti vám tu i pohlídají, než si sjedete černou sjezdovku :).

Cerkno, Slovinsko. Foto: Jošt Gantar
Cerkno nabízí 18 km sjezdových tratí včetně černých sjezdovek. Foto: Jošt Gantar

Až se budete chtít občerstvit, vydejte se do vyhlášené restaurace Alpska perla, kterou najdete přímo na sjezdovce. Připravují tu vynikající tradiční slovinské pokrmy a můžete se tu i ubytovat. V blízkosti areálu najdete dostatek dalších ubytovacích možností i termální bazén a wellness v Hotelu Cerkno.

Podrobnosti o lyžařském areálu Cerkno:

  • 450 km z ČR (z přechodu Dolní Dvořiště)
  • vhodné i pro méně zkušené a rodiny s dětmi
  • nadmořská výška od 800 do 1300 metrů
  • 6 lanovek a 2 vleky
  • 18 km sjezdových tratí
  • cena celodenní permanentky pro dospělé 32 €

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Ubytování ve Slovinsku

Rezervujte včas!

158 prověřených ubytování
Najdeme vám volné ubytování
Neúčtujeme si nic navíc
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Zobrazit ubytování

O autorovi

Kristýna Kousalíková

Kristýna Kousalíková

Pozorná cestovatelka, která si při cestování vychutnává jedinečnou atmosféru místa a pokouší se ji alespoň trochu zachytit foťákem. Nejlepší cesta je pro ni kombinace poklidné přírody a potulování se městem s pozorováním okolního dění z kaváren a zahrádek.

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.