Silnice ve tvaru srdce – Kungota-Špičnik

Romantický pohled v oblasti bohaté na vinice a cyklistické stezky nedaleko Mariboru

Obec Kungota u slovinsko-rakouských hranic je známá především díky silnici ve tvaru srdce, která vede mezi tamními vinicemi. Srdcovitý útvar najdete ve vesničce Špičnik, jen pár kilometrů od slovinského druhého největšího města Mariboru.

Krajina ovocných sadů a vinic je aktraktivní nejen pro milovníky vína, ale i pro cyklisty. Mezi vinicemi totiž vedou cyklistické stezky. Nejoblíbenější a poměrně dlouhá trasa vede ze severní části obce Zgornja Kungota, kde projíždíte mezi vinicemi a vystoupáte až na kopec Plački Vrh (509 m. n. m.), odkud se můžete kochat panoramatickými výhledy včetně populární cesty ve tvaru srdce, kterou uvidíte z turistické farmy Dreisiebner.

Najdete tu také několik dalších turistických farem a menších hotýlků, kde můžete strávit pár dní a vychutnat si kromě vína i místní pohostinnost a výbornou kuchyni.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

  • Špičnik 19, 2201 Zgornja Kungota, Slovinsko

Otevírací doba

Volně přístupné

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.