Sečoveljská solná pole

Nejrozsáhlejší solná pole nedaleko oblíbených měst Portorož a Piran, kde se sůl těží jíž od středověku

Sečoveljske soline jsou solná pole u Jaderského moře. Se svými 650 ha jsou největšími solnými poli ve Slovinsku. Nachází se na slovinsko-chorvatské hranici, nedaleko měst Portorož a Piran. První zmínky o výrobě soli v této oblasti spadají až do roku 804. V současnosti probíhá částečně těžba tradičním způsobem v severní části nazývané Lera, kterou od té jižní odděluje kanál Grande – Drnica.

Oblast je významná i z hlediska biologické rozmanitosti, díky čemuž byla v roce 1989 vyhlášena krajinným přírodním parkem, který je domovem vzácných živočichů a rostlin. Pozorovat tu můžete především ptáky.

V areálu najdete také muzeum, které je věnováno výrobě soli v oblasti slovinského pobřeží. Přírodní rezervaci je možné projet i na kolech.

Více o slovinském pobřeží najdete na stránce o moři ve Slovinsku.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

Otevírací doba

Letní sezóna8–21 hod
Zimní sezóna8–17 hod

Skvělá ubytování ve Slovinsku

157 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.