Ruská kaple na Vršiči

Dřevěná kaplička pod průsmykem Vršič postavená za první světové války na památku ruským zajatcům

Ruská kaple na Vršiči, Slovinsko. Foto: Boris Pretnar

Ruská kaple na Vršiči je pravoslavná dřevěná kaplička na cestě z městečka Kranjska Gora na horský průsmyk Vršič (1611 m.n.m). Kaple byla postavena za první světové války, v roce 1917, přeživšími ruskými vojáky na počest ruských zajatců. Stovky z nich tu během první světové války zahynuli pod lavinou. Silnici začali vojáci budovat v roce 1915 a během několika měsiců ji dokončili, poté ji měli během zimního období udržovat průjezdnou.

Kaplička byla zasvěcena svatému Vladimírovi. Postavená je ze dřeva a má dvě věžičky. V roce 2005 prošla renovací. Každoročně se tu koná vzpomínkové shromáždění ruským obětem války. Ruská kaple je často považována za symbol vztahu mezi oběma národy.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

Otevírací doba

Volně přístupné

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

177 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.