Mořské bazény, úžasné jídlo a Piran za rohem – Reportáž z hotelu Vile Park v Portoroži

Hotel Vile Park Premium, Portorož, Slovinsko

Každoročně si vybíráme pár ubytování z naší nabídky, která navštívíme a vyzkoušíme na vlastní kůži. V létě padla volba mimo jiné na Hotel Vile Park v Portoroži, který prošel nádhernou rekonstrukcí. Byli jsme zvědaví, jak se hotel, který už měl něco za sebou, proměnil. Výsledek je úchvatný!

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Hotel Vile Park patří k resortu St. Bernardin, který se těší naprosto luxusní lokaci mezi městečky Portorož a Piran. Trojice hotelů tohoto resortu už měla něco za sebou, postupné rekonstrukce jim však vrátily lesk a z resortu se stal jeden z nejhezčích na slovinském pobřeží. Hotel Vile Park je za nás ten úplně nejkouzelnější.

Klidné prostředí s krásnými pokoji v řadových vilách

Hotel Vile Park, Portorož, Slovinsko
Hotelové pokoje jsou prostě nádherné. Jsou naplněné svěží atmosférou a mají velmi pohodlné postele.

Protože cestujeme s malými dětmi, vyhovuje nám vždycky spíše komornější ubytování, kde máme klid. V tom Vile Park naprosto splnil naše očekávání. Hotel je vlastně řadou dvou až třípatrových vil, které mají oddělené vchody. Působí tedy velmi domácky.

Pokoje jsou opravdu povedené. Celou dovolenou nás naplňovaly velmi svěžím dojmem díky zvoleným materiálům, barvám a výzdobě. Pro děti jsme měli na pokoji palandu. Mohli jsme si ale vybrat i dva propojené pokoje. Třešničkou na dortu byl výhled na náměstíčko s kostelem sv. Bernardina.

Hotel Vile Park, Portorož, Slovinsko
Bydleli jsme v pokoji s palandou, která posloužila našim dětem.

V ceně pobytu jsme měli zahrnutou polopenzi. Na snídaně i večeře se chodí do krásné restaurace v sousedním Hotelu Histrion. Jídla nám moc chutnala. Na snídaně byl samozřejmostí velký výběr slaných jídel, ale i pestrá nabídka müsli, oříšků, jogurtů, ovoce a zeleniny. Na večeře jsme si mohli vybrat z klasických mezinárodních jídel, jídel tradičně slovinských i z ryb a mořských plodů. Každou večeři jsme samozřejmě zakončili dezertem nebo zmrzlinou. Vždycky bylo na výběr i pro děti.

Hotel Vile Park, Portorož, Slovinsko
Na snídaně a večeře se chodí do moc pěkné restaurace v sousedním hotelu Histrion. Výběr jídel je skvělý.
Vile Park, Portorož, Slovinsko
Restaurace se jmenuje Arkade. Z typických oken se můžete kochat pohledem na moře.
Hotel Vile Park, Portorož, Slovinsko
Prostor restaurace je útulný a poskytuje místa se soukromím. V restauraci najdete i dětský koutek.

Resort St. Bernardin – mořský aquapark, venkovní bazén a nákupní promenáda

Resort St. Bernardin toho může nabídnout opravdu hodně. V centrálním hotelu Histrion najdete vynikající aquapark, který prošel před pár lety kompletní obnovou. Bazén a brouzdaliště s hracími prvky pro děti si můžete užít i venku. Pro větší děti jsou nafukovací atrakce umístěné přímo v moři.

Pod hotelem Vile Park vede menší nákupní ulice s obchůdky se suvenýry i oblečením nebo šperky. Koupíte tu samozřejmě také výbornou jadranskou zmrzlinu nebo si můžete zajít na kávu nebo oběd.

Vila Barka, Portorož, Slovinsko
V ceně ubytování je volný vstup do venkovního bazénu, kde je jeden plavecký a druhý s dětskými prvky.

Bazén Termaris – aquapark s ohřívanou mořskou vodou

Pro naše děti byl jednoznačně největší peckou mořský aquapark Termaris, kde by nejraději strávily celý den 😆. Pro děti tu jsou dva tobogány a vodní stříkačky. Pro ty nejmenší brouzdaliště. Dospělí si tu najdou klidná zákoutí, kde můžou relaxovat například ve vířivkách. A to vše s výhledem na moře.

Přímo z bazénu můžete vyjít ven a slunit se na lehátkách, která jsou u bazénu hostům k dispozici zdarma. Z terasy před bazénem si skočíte zaplavat do moře. Vstup je po schůdkách se zábradlím, pozvolný vstup do moře tu nenajdete. To nám ale vůbec nevadilo. Moře bylo krásně čisté a byl v něm klid.

Pokud byste chtěli pláž s pozvolným vstupem do moře, najdete ji v centru Portorože, kde je píšečná pláž.

Aquapark Termaris, Hotel Histrion, Portorož, Slovinsko
Volný vstup je i do vnitřního mořského parku Termaris. Pokud cestujete s dětmi, budete mít problém je odtud dostat 😁
Aquapark Termaris, Hotel Histrion, Portorož, Slovinsko
Do dětského bazénu vedou dvě klouzačky a hned vedle je i mělké brouzdaliště pro nejmenší.
Aquapark Termaris, Hotel Histrion, Portorož, Slovinsko
V aquaparku si najdete i klidné zóny pro relax dospělých.
Hotel Histrion, Portorož, Slovinsko
Z bazénu můžete volně vycházet na slunnou terasu a skočit si do moře. Vstup je tu po schůdkách a moře krásně čisté.

Piran a Portorož – nejkrásnější městečko pobřeží a luxusní letovisko

Piran, nejhezčí městečko slovinského pobřeží, máme moc rádi a vždycky, když jsme u moře, znovu se do něj vracíme. Proto pro nás byla skvělá možnost do Piranu dojít přímo z hotelu. Bylo horko a děti unavené, takže jsme využili možnost zkrátit si cestu autobusem. Když dojdete na parkoviště vedle Grand Hotelu Brnardin, hned na kraji najdete zastávku, odkud do centra Piranu jezdí bezplatné autobusy.

V Piranu jsme si udělali už tradiční kolečko od Tartiniho náměstí přes nábřeží až na vršek s kostelem sv. Jiří, odkud jsou krásné výhledy. Cestou určitě doporučujeme zabloudit do úzkých uliček a představovat si romatický život lidí, kteří zde bydlí 😊. My jsme tentokrát obohatili návštěvu o mořské akvárium, které určitě moc doporučujeme!

Opačným směrem z hotelu dojdete do letoviska Portorož. Sem to naopak táhne ty, co hledají dovolenkový cvrkot, bary, restaurace a obchody. Obdivovat tu můžete i luxusní hotely nebo si zajít na písečnou pláž. Tady rozhodně doporučujeme fenomenální zmrzlinu v kavárně Cacao Portorož!

Piran, Slovinsko
Do městečka Piran, nejkrásnějšího na slovinském pobřeží, dojdete pěšky nebo se můžete přiblížit bezplatným autobusem.
Piran, Slovinsko
Piran má krásnou středomořskou atmosféru. Nejhezčí výhledy jsou od kostela sv. Jiří a ještě lépe z městských hradeb.

Kam jsme jeli na výlety

Jedno odpoledne jsme se vydali na výlet na Strunjanský klif a do Měsíčního zálivu. Zaparkovali jsme na parkovišti u resortu Talaso Strunjan a vydali se značenou stezkou nad hotely vstříc středomořské vegetaci. Za chvilku jsme došli na stezku podél útesu, který je nejvyšším na celém jaderském pobřeží. Na vrcholu je krásná dominanta kříže a úžasný výhled na moře.

Po strmém klesání dolů nás čekala odměna v podobě koupání na přírodní pláži Měsíčního zálivu. Pobřeží je tu kamenité se zajímavými tmavými placatými kameny. Na výstup zpět nahoru se nám vyplatilo počkat na večer, kdy už nebylo takové horko.

Dalším výletem bylo městečko Izola, které je mezi Slovinci u moře nejoblíbenější. Moc se nám líbila městská pláž u majáku, která je opravdu pěkně upravená a najdete tu i ležení ve stínu borovic.

Na příště si ještě necháváme návštěvu Sečoveljských solin, kde se dodnes omezeně těží mořská sůl a nachází se tu i ptačí rezervace. Dalším lákadlem je cyklostezka Parenzana vedoucí po trase bývalé železnice, místy i tunely.

Strunjanský kříž, Měsíční záliv, Slovinsko
Nedaleko Piranu můžete navštívit přírodní rezervaci Strunjanski klif, nejvyšší útes na Jadranu.
Měsíční záliv, Strunjan, Slovinsko
Na stezku se dosatnete od zátoky, kde leží mořské lázně Talaso Strunjan.
Měsíční záliv, Strunjan, Slovinsko
Dole pod útesem se vykoupete na přírodní pláži Měsíční záliv.

Co si přivézt jako suvenýr?

A co jsme si odvezli domů? Ze Slovinska si rádi vozíme piranskou sůl nebo různé kosmetické výrobky s mořskou solí. Krásný obchůdek najdete na Tartiniho náměstí v Piranu i v centru Portorože. Další nutností je samozřejmě slovinské víno. Velmi kvalitní vína tu seženete i v běžných supermarketech, ale pro fajnšmekry se vyplatí zajet do vesniček přímořského vnitrozemí a nakoupit přímo od vinařů. Koupíte tu také vynikající slovinský olivový olej, jeden z nejlepších je od výrobce Morgan. A v supermarketech nezapomeňte nakoupit výborné slovinské sýry z Julských Alp!

Suma sumárum pro nás byl hotel Vile Park úžasným překvapením. Dovolenou jsme si skvěle užili i díky spokojenosti našich dětí, pro které tu bylo spoustu zábavy i co objevovat! Pro rodiny s dětmi jednoznačně doporučujeme. Ale umíme si tu představit i dovolenou v páru. V tom případě by se nabízelo vyzkoušet místní wellness centrum, vyrazit na cyklovýlety a na venkov za vínem.

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

O autorovi

Eliška Bernardová

Eliška Bernardová

Vystudovala slovinštinu a věnuje se objevování slovinské kultury, literatury a místní přírody a zajímavých míst. Vyhledává pro vás zajímavé destinace a mapuje je při svých cestách. Kromě cestování po Slovinsku překládá ze slovinštiny.

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.