Ptujský hrad

Symbol nejstaršího města ve Slovinsku je domovem slovinské lidové kultury, které se věnuje místní muzeum

Ptujský hrad (Ptujski Grad) se vyjímá nad historickým centrem města Ptuj – nejstaršího města ve Slovinsku. Stavba hradu započala ve 12. století, ze kterého se do dnešní doby dochovala pouze část rezidenčního paláce. Nicméně již v 10. století byla postavena západní věž – nejstarší část hradu. V průběhu let docházelo k dalším rekonstrukcím, ale zhruba od konce 17. století, kdy vyvrcholila barokní přestavba, se podoba hradu uchovala až do současnosti.

V arkádovitém nádvoří Ptujského hradu sídlí městské muzeum, kde můžete navštívit hned několiv zajímavých expozic. Část z nich je věnována dobové kultuře bydlení, najdete tu sbírku umění, zbraní a hudebních nástrojů. Expozice před vstupem do hradu je věnována lidové kultuře, konkrétně masopustním zvykům. Ptujský masopustní průvod je dokonce zapsán na seznamu UNESCO. Masky, které jsou dodnes využívány při tradičním průvodu, si můžete prohlédnout ve zmíněném muzeu.  Zážitkem je také výhled z mohutných hradeb, při kterém se vám nabídne skvostný pohled nejen na staré historické centrum a řeku Drávu, ale i okolí města.

Co dalšího si ve městě prohlédnout, zjistíte v průvodci po Ptuji.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

Otevírací doba

15. 10. – 14.4. (každý den)10.00–16.00
15.4. – 15. 10. (každý den)10.00–18.00

Ceny

Dospělí10,00 €
Děti a studenti5,00 €
Rodina (2+2)20,00 €

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

177 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.