Podzim u slovinského moře – vyhřívané bazény, wellness a výlety do okolí

Portorož, moře, Slovinsko

Podzim u slovinského pobřeží rozhodně není nuda. Procházky podél pobřeží i centry kouzelných městeček, uklidňující výhledy na moře, ale také relax ve vyhřívaných bazénech nebo vynikající istrijská jídla. Neváhejte a zajeďte si na podzimní dovolenou ke slovinskému pobřeží do jednoho z trojice úžasných přímořských resortů Sava Hotels & Resorts, kde si zpříjemníte podzimní dny. Co vše se tu dá na podzim podniknout?

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Bernardin resort – bazény s ohřívanou mořskou vodou a procházka do slovinských Benátek

Hotel Histrion, Portorož, Slovinsko
St. Bernardin Resort na pobřežní promenádě na okraji Portorože v docházkové vzdálenosti od městečka Piran

První z trojice přímořských resortů se nachází na okraji letoviska Portorož na promenádě vedoucí do historického města Piran. Ubytování nabízí tři komfortní hotely, přičemž nejluxusnější je pětihvězdičkový Grand Hotel Bernardin s nabídkou vysokého komfortu a špičkových služeb. Díky jeho unikátní architektuře využívající strmý svah je navíc ze všech pokojů nádherný výhled na moře.

Grand Hotel Bernardin, Portorož, Slovinsko. Foto: Hoteli Bernardin
Wellness centrum v Grand Hotelu Bernardin s výhledem na moře.

Vysoký standard ubytování nabízí také čtyřhvězdičkový hotel Histrion, ve kterém se nachází mořský aquapark Termaris. Pro rodiny s dětmi je pak ideální nedávno zrekonstruovaný Hotel Vile Park. Zmíněná ubytování hotelového komplexu St. Bernardin leží přímo u moře, kde se však v pokročilém podzimu vykoupou jen otužilci. Ostatní si mohou vychutnávat pohodu ve vyhřívaných slaných bazénech a ve wellness.

Hotel Vile Park, Portorož, Slovinsko
Hotel Vile Park je oblíbenou volbou pro rodiny s dětmi. Pokoje Premium jsou po zdařilé rekonstrukci.

Právě mořský aquapark Termaris s vnitřními a venkovními bazény s ohřívanou mořskou vodou je jedním z hlavních lákadel resortu St. Bernardin. Nachází se v hotelu Histrion a jedná se o největší bazénový komplex s ohřívanou mořskou vodou na slovinském pobřeží.

Hotel Histrion, Portorož, Slovinsko
Vodní park Termaris v Hotelu Histrion

Hosté mohou tento bazénový komplex neomezeně využívat po celý rok. Najdou tu relaxační bazény, dětské bazény s tobogánem i vířivku s krásnými výhledy na moře. Další hýčkání nabízí také wellness centra Paradise Spa (Grand Hotel Bernardin) nebo Benedicta (hotel Histrion) s nabídkou saun a relaxačních masáží, a to vše za okouzlujících výhledů na moře.

Hotel Vile Park, Portorož, Slovinsko
Wellness Benedicta v hotelu Histrion umožňuje v chladných dnech relaxaci v sunách s výhledem na moře.

Umístění resortu na promenádě mezi Piranem a Portoroží poskytuje zázemí v podobě restaurací, barů, kavárniček a různých obchodů. Po této promenádě dojdete příjemnou procházkou do půvabného městečka Piran, které je právem považováno za nejkrásnější město slovinského pobřeží. Piran leží na útlém poloostrově s nádherným historickým jádrem a romantickými stísněnými uličkami, které jsou pro středomoří charakteristické.

Piran, Slovinsko
Nejrozsáhlejší plochou v Piranu je Tartiniho náměstí. Původně se jednalo o přístaviště, které bylo kvůli hygieně zasypáno.

Na podzim poznáte také jinou tvář v sezóně rušného letoviska Portorož.  S podzimem se díky úbytku turistů uklidní a můžete si tak naplno vychutnat zdejší hojnou středomořskou zeleň, olivové háje a památky. Vydat se můžete také na poznávací výlet. Třeba k solným polím v Piranském zálivu – Sečoveljským solinám.

San Simon resort – rodinné hotely, wellness a půvabná Izola

Resort San Simon, Izola. Foto: Sava Turizem
Panoramatický pohled na resort San Simon v Izole.

V docházkové vzdálenosti od centra dalšího známého letoviska – kouzelné Izoly – leží oblíbený přímořský resort San Simon. Umístěný do zeleného parku u moře nabízí klidné místo k odpočinku, které je také díky široké nabídce rodinných pokojů velmi oblíbené u rodin s dětmi.

Hotel Haliaetum, San Simon, Izola, Slovinsko
Hotel Haliaetum s vnitřním bazénem s ohřívanou mořskou vodou

Jeho součástí jsou dva příjemné čtyřhvězdičkové hotelyMirta a Haliaetum a depandance San Simon pětice menších hotýlků rozmístěných v klidné oblasti parku, které jsou oblíbenou alternativou k hotelovému ubytování.

Hotel Haliaetum, San Simon, Izola, Slovinsko
Vnitřní bazén v hotelu Haliaetum

Ať už bydlíte v hotelu nebo v depandancích, pro všechny je plně k dispozici vnitřní bazén s ohřívanou mořskou vodou, který se nachází v hotelu Haliaetum. V hotelu Mirta zase najdete Wellness & Spa Mirta s bylinkovou, finskou a infračervenou saunou, římskou parní lázní, whirpoolem a nabídkou relaxačních masážních programů.

Izola, Slovinsko
Město Izola plné zeleně má nádech Itálie.

I přes bohatou nabídku relaxačních aktivit byste si měli najít čas k návštěvě Izoly. Toto kouzelné přímořské letovisko s historickým jádrem, malebným přístavem a krásnými plážemi je totiž favoritem u Slovinců, kteří sem jezdívají trávit dovolenou. A pokud by se vám zastesklo po větším pohybu, můžete podniknout třeba cyklovýlet a projet nejznámější trasu z Izoly do Sečovlje vedoucí tunely, olivovými háji i vinicemi. Vhodná je tak pro každého včetně rodin s dětmi.

Salinera resort – zelená oáza u Měsíčního zálivu i Piranu

Salinera Resort, Strunjan, Slovinsko
Hotel Salinera má vlastní pláž i park

Hotelový resort Salinera je zasazený do krajinného parku Strunjan v blízkosti solných pánví. K načerpání sil a odpočinku slouží bioenergetický park se středomořskou vegetací a dvanácti energetickými body, které pozitivně působí na duševní i fyzickou pohodu.

Apartmány Salinera, Strunjan,Slovinsko
Velký apartmán Premium v resortu Salinera ubytuje až 6 osob.

Idylický přímořský resort tvoří hotel a apartmány zasazené do mořského zálivu. Pobyt si tak můžete rezervovat ve čtyřhvězdičkovém hotelu Salinera nebo v krásně zrekonstruovaných apartmánech Salinera až pro šest osob s výhledem na Strunjanský záliv. Hosté apartmánů mohou neomezeně využívat vnitřní a venkovní bazén v hotelu Salinera. Pod hotelovou střechou se ukrývají dva menší plavecké a jeden bazén pro děti. Ani v tomto resortu nechybí wellness centrum. Ve zdejší istrijské biosauně ucítíte vůni levandule a středomořských bylinek.

Salinera Resort, Strunjan, Slovinsko
Vnitřní bazén v hotelu Salinera

Zelený resort Salinera je vhodný pro milovníky přírody. Nachází se v blízkosti jedinečného Měsíčního zálivu, který je součástí přírodní rezervace Strunjan. Necelé čtyři kilometry od přímořského areálu se nachází již zmiňované městečko Piran s křivolakými uličkami, benátskou architekturou a idylickou pobřežní promenádou, kde vás oslní pravá středomořská atmosféra.

Mesečev zaliv, Strunjan, Slovinsko
Měsíční záliv ve Strunjanu.

Podzim v přímořských resortech ve Slovinsku je skvělou volbou, jak si užít poslední ozvěny léta a načerpat novou energii z moře, i když je venku chladno. Zažijte mimosezónní atmosféru jadranského pobřeží.

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

O autorovi

Kristýna Kousalíková

Kristýna Kousalíková

Pozorná cestovatelka, která si při cestování vychutnává jedinečnou atmosféru místa a pokouší se ji alespoň trochu zachytit foťákem. Nejlepší cesta je pro ni kombinace poklidné přírody a potulování se městem s pozorováním okolního dění z kaváren a zahrádek.

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.