Slovinské pláže

Koupání s kulisou historického městečka i ve stínu borovic

Slovinsko a jeho pobřeží nabízí pláže různého druhu – od přírodních po městské. V historických městečkách se můžete koupat na městských plážích a odskočit si odtud třeba do kavárny. Pokud vyhledáváte spíše přírodní pláže, oceníte místa stranou měst. Podívejte se, kam se vydat za pěkným koupáním.

Obsah

 • Ankaran – nejdelší písečná pláž, dostatek stínu
 • Koper – dvě městské pláže
 • Izola – městská pláž i koupání s antickými památkami
 • Strunjan a Měsíční záliv – nejkrásnější pláž ve Slovinsku
 • Piran – koupání s kulisou historického městečka
 • Portorož – velká písečná pláž s moly
 • Mapa – kde kterou pláž najdete

Ankaran – nejdelší písečná pláž, dostatek stínu

Ankaran, Slovinsko
Ankaran je nejzelenějším letoviskem na slovinském pobřeží. Vyhlášená je pláž na konci poloostrova Debeli rtič.

Pokud rádi u moře jen tak lenošíte a vyhovuje vám přírodní koupání, vydejte se do letoviska Ankaran. Ankaran je velmi zelený, najdete tu hodně stínu pod borovicemi a nejdelší písečnou pláž ve Slovinsku. Vyhlášená je pláž (1) Debeli rtič na konci poloostrova. V letovisku najdete i jeden z největších kempů ve Slovinsku s dostatkem míst pro stany, karavany i s možností pronajmutí bungalovu.

Koper – dvě městské pláže

Koper, pláž, Slovinsko
V hlavním městě slovinského pobřeží Koperu se můžete vykoupat na volně přístupné městské pláži. Pláž je oblázková, poležet si můžete i ve stínu borovic.

Ve městě Koper se můžete vykoupat na (2) městské pláži u přístaviště. Pláž je oblázková, ležení je možné i na trávě pod borovicemi. K dispozici je WC, sprcha, převlékárna. Děti si tu vyhrají na dětském hřišti. Vstup je zdarma. Druhou možností koupání v Koperu je (3) Žusterna. Můžete si vybrat mezi pláží s jedním plaveckým bazénem a aquaparkem u hotelu Žusterna, kde jsou k dispozici vnitřní i venkovní bazény se sladkou i slanou vodou. Vstup je zpoplatněn.

Izola – městská pláž i koupání s antickými památkami

Izola, pláž, Slovinsko
V Izole najdete pěkně upravenou městskou pláž. Odpočívat můžete ve stínu borovic, na lehátku nebo písečné pláži.

Izola nabízí nově upravenou (4) městskou pláž na konci poloostrova u majáku, kde je k dispozici travnatá louka, stín borovic a dřevěné ležení přímo u vody. Najdete tu i dětské hřiště. Placená je pláž (5) Simonov zaliv, kde si děti užijí i tobogán. Simonov zaliv byl oblíbený už v antice. Pokud rádi šnorchlujete, můžete tu pod vodou vidět pozůstatky antického kamenného mola a mozaiky.

Strunjan a Měsíční záliv – nejkrásnější pláž ve Slovinsku

Mesečev zaliv, Slovinsko
Velmi romantické koupání nabízí pláž v Měsíčním zálivu pod nejvyšším útesem na Jadranu.

Za nejhezčí slovinskou pláž je považována pláž (6) Měsíční záliv (slovinsky Mesečev zaliv) u Strunjanu. Jedná se o přírodní pobřeží skryté hluboko pod skalním útesem. Pláž je bohužel často hodně přelidněná. Strunjan ale nabízí i hezké placené (7) koupaliště Talaso Strunjan. Skrz koupaliště můžete zdarma projít na přírodní pláže a dál k pláži Měsíční záliv.

Piran – koupání s kulisou historického městečka

Piran, pláž, Slovinsko
V Piranu si můžete užít koupání přímo na historické promenádě. Za kamenným násypem vás čeká krásně čistá voda. Po koupání můžete zamířit rovnou do kavárny nebo restaurace.

Nejkrásnější slovinské městečko (8) Piran nabízí koupání podél celé pobřežní promenády. Lidé tu mají rozložené deky přímo na promenádě a chodí se koupat za kamenný násyp, který tu vede podél celého pobřeží. Budete se divit, je to docela pěkné koupání s krásně čistou vodou. Moře přírodní, kulisa starého městečka. Všude kolem příjemné kavárny a restaurace. Jen tu nikde nenajdete stín. Zelenější je pláž (9) Fiesa v zálivu severně od města. Voda tu ale bohužel není tak čistá a špatné je také parkování.

Portorož – velká písečná pláž s moly

Portorož, pláž, Slovinsko
Portorož je nejluxusnějším slovinským přímořským letoviskem. Najdete tu upravenou písečnou pláž se slunečníky a dlouhá mola.

Portorož je hlavním letoviskem slovinského pobřeží. Místní zdarma přístupná (10) městská pláž je písčitá s dlouhými moly. K pronájmu jsou tu slunečníky a lehátka. Přímo na pláži je výborná cukrárna a kavárna Cacao (mimochodem, její pobočku najdete i v Praze na Náměstí Republiky). V okolí je dostatek restaurací a občerstvení.

Mezi Portoroží a Sečovljem je hezká přírodní pláž (11) Rt Seča.

Mapa – kde kterou pláž najdete

Podívejte se na mapu a zorientujte se, kam se vydat za hezkým koupáním.

Vyberte si pláž podle svých představ

Slovinsko nabízí různé pláže. Ve všech městečkách máte možnost osvěžit se na městských plážích. V horkých letních dnech vás potěší, když se po promenádě vykoupete. Pokud si chcete poležet déle a v klidu, najděte si některou z přírodnějších nebo písečných pláží, které jsou vhodnější k delší rekreaci. Doporučujeme Ankaran, Měsíční záliv nebo písečnou pláž v Portoroži.

Už jste se ve Slovinsku koupali a chcete se podělit o zážitky nebo další zajímavé pláže? Nebo vám tu něco chybí a chcete se na něco zeptat? Dejte nám vědět do komentářů.

Přečtěte si také náš článek o slovinském moři a zjistěte, co na slovinském pobřeží objevovat, když se zrovna nebudete koupat.

O autorovi

Eliška Bernardová

Eliška Bernardová

Vystudovala slovinštinu a věnuje se objevování slovinské kultury, literatury a místní přírody a zajímavých míst. Vyhledává pro vás zajímavé destinace a mapuje je při svých cestách. Kromě cestování po Slovinsku překládá ze slovinštiny.

Komentáře

  Přidat komentář

  Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

  Close