Planina Pokljuka

Klidná planina mezi Bledem a Bohinjským jezerem s dřevěnými salašemi, lesy a trasami pro pěší i cykloturistiku

Zalesněná náhorní planina Pokljuka leží v Julských Alpách mezi Bledským jezerem a Bohinjem a je jednou z nejznámějších plošin ve Slovinsku. Malebné a klidné místo daleko od turistického ruchu zformoval ledovec a nyní je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Pokljuka je známá množstvím lesíků, tradičních dřevěných salaší a horských pastvin (Javornik, Zajamniki či Lipanca). Na některých úsecích planiny můžete narazit na volně se pasoucí krávy a dají se zde koupit čerstvé mléčné výrobky.

V každém ročním období nabízí Pokljuka bohaté vyžití. Od jara do podzimu je to projížďka na více než 80 km cyklistických tras, pěší túry, organizované výlety s průvodcem či horolezectví. Krasová planina leží v nadmořské výšce 1000 až 1500 metrů, díky čemuž se v zimě promění v ráj běžkařů. Užijete si tu několik upravených běžkařských stop v pohádkové přírodě. Pokljucká plošina je také centrem bialtonu. Na zdejším biatlonovém stadionu se konají v zimní sezóně závody.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

  • 4263 Pokljuka, Slovinsko

Otevírací doba

Volně přístupné

Ceny

Zdarma

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.