Planica

Proslulé skokanské středisko nedaleko Kranjske Gory s druhým největším můstkem na světě, kde padají světové rekordy

Planica je horské údolí vzdálené jen pár kilometrů od turisticky známého střediska Kranjska Gora na severozápadě Triglavského národního parku. Jedná se o známé středisko zimních sportů, které je proslavené především skoky na lyžích. Vůbec první skokanský můstek zde byl postaven již před rokem 1930.

Nejslavnější atrakcí v Planici je mamutí můstek Letalnica, na kterém se každý rok v březnu utkají nejlepší skokani světa v rámci Světového poháru ve skocích na lyžích. Tento můstek  s konstrukčním bodem 185 metrů byl vybudován v roce 1969 a je druhým největším skokanským můstkem na světě. Kromě návštěvy závodů můžete mimo sezónu vylézt na můstek a vychutnat si jedinečný výhled.

Historii tohoto významného místa se věnuje zdejší malé muzeum. Zde si můžete prohlédnout mimo jiných zajímavostí také fotografie všech, kterým se v Planici podařilo od roku 1934 vytvořit rekord ve skocích na lyžích, a to včetně českých tváří Jiřího Rašky a Jaroslava Sakaly.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

Otevírací doba

Planica Nordic Centre

Pondělí–pátek9.00–18.00 (červenec–srpen) / 9.00–17.00 (květen, červen, září, říjen) / 8.00–16.00 (listopad–duben)
Sobota–neděle9.00–19.00 (červenec–srpen) / 9.00–18.00 (květen, červen, září, říjen) / 8.00–17.00 (listopad–duben)

Ceny

Zdarma, vstup na jednotlivé atrakce – např. prohlídku můstků

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.