Slovinsko cestou do Chorvatska

3 varianty trasy s tipy, co cestou ve Slovinsku navštívit

Plán na návštěvu nejzajímavějších míst ve Slovinsku při cestě na dovolenou do Chorvatska je zpracován ve třech variantách nejčastěji volených tras přes Slovinsko. Varianty se dají navzájem kombinovat, aby každý mohl vidět to opravdu nejlepší.

Zobrazit den po dni

Mapa dovolené

Legenda k mapě: V mapě jsou barevně znázorněny tři základní varianty tras do Chorvatska přes Slovinsko včetně míst, kde se zastavit. Každý bod má svůj popisek s obrázkem. Ve políčku výběru v levém horním roku se dá také zvolit zobrazení jen některé z tras.

Co zažijete?

Krátké plány a varianty tras přes Slovinsko jsou určeny zejména pro cestovatele, kteří se chtějí ve Slovinsku zastavit jen cestou do Chorvatska, ale rádi by viděli to zajímavé. Výběr toho nejlepšího ze Slovinska po cestě je koncipován jako dvoudenní plán, u nějž si díky interaktivní mapě můžete zvolit a vybrat i kombinaci z několika tipů a pobyt ve Slovinsku si libovolně prodloužit či zkrátit nebo si jeden ze dnů nechat na zpáteční cestu.

Na co se nejvíc těšit?

Těšit se můžete na to nejlepší ze Slovinska. S plánem je možné navštívit historicky a kulturně zajímavá města jako Lublaň, Maribor, Ptuj nebo středomořský Piran. Přírodní zajímavosti v podhůří Julských Alp, zejména jezero Bled a jednu z největších krasových jeskyní Evropy, Postojenskou jeskyni.

Náročnost dovolené

Dovolená je koncipována jako zastávky na poznávací a turistická. Pěší trasy v některých variantách jsou ale nenáročné, zvládnou je tak všichni.  V části se jedná o nenáročnou městskou turistiku.

Co získáte navíc

Náš plán dovolené nejsou jen tipy na výlety, ale podrobný itinerář, v němž najdete délku výletů, časovou náročnost, východiska tras, otevírací doby a ceny vstupného. Vytvořili jsme pro vás v jednotlivých destinacích podrobnou mapu parkovišť včetně informací o parkovném. Ceníky, jízdní řády a otevírací doby si můžete stáhnout, vytisknout a zabalit s sebou do batohu.

Vše to je součástí podrobného plánu dovolené s důležitými informacemi i zajímavostmi, který pro vás sestavil a sepsal Jan Pšenička – člen našeho týmu, který zná Slovinsko jako své boty.

Pouze v našem plánu dovolené:

  • Trasy výletů s podrobnými informacemi a zajímavostmi
  • Obsáhlá interaktivní mapa ke každému dni a variantám
  • Mapa parkovišť s informacemi o parkovném
  • Ke stažení: ceníky vstupného, jízdní řády a otevírací doby

Plán dovolené den po dni

Obecné informace

Trasa okolo Mariboru a Ptuje východním Slovinskem

Odemčeno k nahlédnutí zdarma

1. varianta trasy okolo měst Maribor a Ptuj s návštěvou historických památek a malebných vinařských oblastí s pozoruhodnými výhledy.

1. tip: Město Maribor a okolí

Druhé největší slovinské město s historickým centrem a okolní malebné kopce s výhledy a vinicemi

2. tip: Město Ptuj a vinařská oblast Jeruzalemsko-ormoške gorice

Den v nejstarším slovinském městě s pestrou historií, antickými památkami i hradem s výhledem na jezero a v jedné z nejkrásnějších vinařských oblastí Evropy.

Trasa napříč Slovinskem s návštěvou Lublaně a Postojenské jeskyně

2. varianta trasy přes Lublaň s množstvím historických památek i dalších nejen kulturních zážitků se zastávkou u nejnavštěvovanější přírodní památky Slovinska – Postojenské jeskyně

1. tip: Lublaň

Hlavní město Slovinska s malebným historickým centrem a množstvím památek.

2. tip: Postojenská jeskyně a Predjamský grad

Dech beroucí Postojenská jeskyně a romantický Predjamský grad

Trasa od Alp k moři

3. varianta trasy tunelem Karavanky okolo Bledského jezera v podhůří Julských Alp a s procházkou soutěskou Vintgar. Druhou část tvoří tipy ze slovinského pobřeží včetně návštěvy nejhezčího města slovinského města.

1. tip: jezero Bled a soutěska Vintgar

Dopolední výlet do soutěsky Vintgar a odpolední procházka okolo Bledského jezera s návštěvou hradu.

2. tip: město Piran a další tipy na pobřeží

Denní program u moře lze vyplnit prohlídkou Piranu. Přinášíme ale i další tipy na výlety.

Tento plán dovolené je součástí Premium průvodce

Předplaťte si průvodce a získejte přístup k prémiovým článkům i slevy na vstupy. Ušetříte až 2 500 Kč na vstupném. K rezervaci ubytování získáte Premium průvodce zdarma.

Podrobnosti plánu dovolené

  • Vzdálenost z Prahy: 580 km (ke slovinským hranicím)
  • Vzdálenost z Brna: 360 km (ke slovinským hranicím)
  • Ubytování: vhodné dle vlastního uvážení
  • Typ dovolené: poznávací
  • Vstupné a jízdné: Od 20 do 50 €/os. dle varianty
Jan Pšenička

Jan Pšenička

Autor plánu dovolené

Tento plán dovolené je součástí Premium průvodce

Předplaťte si průvodce a získejte přístup k prémiovým článkům i slevy na vstupy. Ušetříte až 2 500 Kč na vstupném. K rezervaci ubytování získáte Premium průvodce zdarma.