Pevnost Kluže

Majestátní pevnost a jedna z nejnavštěvovanějších kulturních památek v malebném údolí Soča

Pevnost Kluže či Kluča je významná kulturní památka Slovinska tyčící se na vrcholu 60metrové soutěsky, kterou vyhloubila řeka Koritnica. Pevnost leží v Julských Alpách asi 4 kilometry od městečka Bovec směrem na Predel. Stavba sehrála významnou obrannou roli při nájezdech Turků, Napoleonovy armády i při útocích za první světové války.

Na konci 18. století byla pevnost Kluže zničena francouzskou armádou a nová pevnost byla postavena v roce 1882. V současnosti se můžete s pestrou historií této pevnosti seznámit ve zdejším muzeu, které disponuje rozsáhlou stálou expozicí. Primárně se zaměřuje na obě světové války, ale věnuje se také přírodním zajímavostem v okolí. Tato fortifikační stavba se může pochlubit také dochovaným vnitřním vybavením.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

Otevírací doba

Červenec, srpen9.00–20.00 (každý den)
Červen, září10.00–17.00 (ne–po); 10.00-20.00 (so)
Květen, říjen10.00–17.00 (so, ne)

Skvělá ubytování ve Slovinsku

157 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.