Ostrov lásky a vodní mlýn Ižakovci

Ostrov lásky a plovoucí vodní mlýn na řece Muře v nedotčené přírodě malebného regionu Pomurje

Ostrov lásky (slovinsky Otok ljubezni) s vodním mlýnem najdete ve vsi Ižakovci nedaleko obce Beltinci v regionu Pomurje. V této oblasti se lidé již ve 4. století př. n. l. snažili využívat energii řeky. Ve dvacátých a třicátých letech minulého století se na řece Muře nacházelo přibližně 40 plovoucích mlýnů, ale žádný z nich se bohužel nedochoval. Na ostrově lásky navštívíte funkční plovoucí mlýn, který byl postaven jako replika podle původních plánů až v roce 1999.

Ve speciální oddělené části se mele pohanka, pšenice, žito nebo kukuřičná mouka. Na ostrov se dopravíte tradičním přívozem. Najdete tu ale také přístaviště pro rafty. V budově vedle mlýna Brežni hiša najdete menší muzeum se stálou sbírkou věnovanou tzv. büjrašům. Jedná se o obyvatele a dělníky na řece Muře, kteří se snažili nejen využívat její sílu, ale také ji krotit.

Na jejich počest se tu koná oblíbená tradiční událost s bohatým kulturním a hudebním programem doprovázeným ochutnávkou tradiční kuchyně. V místním obchůdku si můžete jako suvenýr zakoupit mouku nebo další řemeslné výrobky. Nádherná je také procházka podél řeky mezi kvetoucími tulipány.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

Otevírací doba

9.00–18.00

Najděte cíl své příští dovolené

S výběrem vám pomůžeme!

177 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.