Na podzimní prázdniny do Slovinska – termály, vinice i moře

Podzimní Bled, Slovinsko

Podzimní prázdniny na konci října jsou ideální příležitostí vyrazit na místa, která jsou během hlavní sezóny v obležení turistů. Slovinsko navíc obléká podzimní kabát, příroda hraje zlatými barvami a je jedna z posledních šancí k prohřátí se před nadcházející zimou – třeba u slovinského pobřeží nebo v nedalekých termálech. Kam doporučujeme se o podzimních prázdninách vydat?

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

177 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Bled – smaragdové jezero v zářivých odstínech a pomalém tempu

Bledský hrad | Foto: Nejc Pernek

Bled zahalený do barevných odstínů podzimu se mění nejen po vizuální stránce, ale proměňuje se i zdejší tempo. Po rušné sezóně se tak na podzim nabízí příležitost zažít populární slovinské místo v klidu a ve větším soukromí.

Kochat se překrásnými scenériemi podzimního Bledu můžete na nenáročném vycházkovém okruhu kolem jezera, odkud se vám naskytne pohled také na hrad, ostrůvek a okolní hory. Na 6kilometrové trase je také promenáda s kavárnami a hotely, kde si můžete dát něco na zub. Místní dobrotou je lahodný dezert Kremna rezina, který podle tradičního receptu připravují v Hotelu Park.

Blejska kremna rezina, Bled, Slovinsko
Kremna rezina nebo také kremšnita má na slovinském Bledu už dlouhými lety osvědčenou recepturu. | Foto: Archiv ObjevujSlovinsko.cz

Podzimní výhledy si užijete také po výšlapu na Bledský hrad z jeho terasy. Na hradě můžete navštívit muzeum, kde se dozvíte o historii místní kultury bydlení, prohlédnete si archeologické nálezy i bohatou sbírku různých historických zbraní. V hradním sklípku si můžete vyzkoušet, jak se lahvuje víno. S Objevuj Slovinsko Premium můžete uplatnit slevu na vstup na Bledský hrad.

Soutěska Vintgar, Bled, Slovinsko
Soutěska Vintgar na podzim nabízí překrásnou podívanou bez davů turistů

Na podzim bývá ještě krásné počasí, které vábí k výletům do přírody v okolí Bledu. Navštívit tak můžete třeba pohádkovou soutěsku Vintgar, kterou si můžete na podzim užít bez tlačenice. Kromě podzimních procházek se můžete zahřát v hotelových termálních bazénech Hotelu Park a Rikli Balance Hotelu.

Podrobný plán dovolené u Bledu a jeho okolí najdete v našem Premium průvodci.

Do slovinských termálů – relax i zábava pro děti s kulisou podzimní krajiny

Vile Terme Zreče, Zreče, Slovinsko
Lázně Terme Zreče mají skvělou polohu u oblíbeného střediska Rogla.

Termály jsou mezi Slovinci o podzimních prázdninách vyhledávanou destinací. Na podzim jsou totiž termální prameny lákavé více než kdy jindy. Naložit se do nich v pochmurných podzimních dnech i po procházce v barevné přírodě prostě bodne!

Terme 3000 Moravske Toplice, Slovinsko
Termální lázně Moravske Toplice nabízejí 30 venkovních i krytých bazénů. Ve venkovním aquaparku najdete bohatou nabídku tobogánů a zábavy.

Pro podzimní volno jsou skvělou volbou pro rodiny s dětmi lázně ve východní části Slovinska, kam je to navíc z Česka kousek. Největší z nich najdete v Moravských Toplicích. Terme 3000 nabízí třicítku bazénů, přičemž vyhlášené jsou zejména ty s černou termominerální vodou s přírodní příměsí ropy. Součástí lázní je také rozsáhlý aquapark s celou řadou různých tobogánů a vodních atrakcí, kde se mohou děti dosyta vyřádit.

Apartmány Prekmurska Vas, Moravske Toplice, Slovinsko
Apartmány Prekmurska Vas jsou příjemnou alternativou k ubytování v lázeňských hotelích.

Lázně Terme 3000 nabízí několik možností ubytování – komfortní hotely, jako je Hotel Ajda a Hotel Termal či luxusnější Hotel Livada Prestige. Neholdujete-li hotelům, můžete se ubytovat v apartmánech nebo butikových bungalovech v apartmánové vesničce Prekmurska vas Ajda. V okolí Moravských Toplic se dá kromě termálů navštívit spousta zajímavých míst – nejdete tu třeba krásné vinařské oblasti i malebné vesničky. Více o tom, co podniknout na dovolené v Moravských Toplicích zjistíte v Premium průvodci.

Stezka v korunách stromů, Rogla, Slovinsko
Na podzim 2019 byla na Rogle otevřena stezka v korunách stromů, odkud se nabízejí výhledy na celé Slovinsko až k Jaderskému moři.

Kombinaci aktivní dovolené s relaxací v termálních vodách najdete v termálních lázních Zreče nedaleko lyžařského areálu Rogla a města Maribor. Přímo z lázní Zreče jezdí do střediska skibus. Skiareál uprostřed lesů je možné využívat po celý rok. Dá se odtud vyrazit na zajímavá místa v oblasti pohoří Pohorje – třeba k jezerům, nebo ke zdejší stezce v korunách stromů, kam máte navíc s Premium slevu na vstup.

Na vinice – za barevnou krajinou vinohradů a malebnými městečky

Jeruzalem, Slovinsko, Foto: Ciril Ambrož
Podzimní vinice oblasti Jeruzalem Ormož. Foto: Ciril Ambrož

Přímoří, Podráví a Posáví – vinařské regiony, které se v říjnu zbarví do teplých podzimních barev, které lahodí oku. O podzimních prázdninách už bývá po vinobraní, můžete ale podniknout romantickou procházku po vinicích nebo cyklovýlet a obojí spojit s návštěvou některého z vinařství, které potkáte po cestě.

Stara trta, Maribor, Slovinsko
Nejstarší vinná réva na světě, která v Mariboru roste již více než 400 let. | Foto: Deposit Photos

Vyrazte třeba do Mariboru za nejstarším keřem vinné révy a do jeho vínem posetého okolí. Procházky v barevné přírodě po dobře značených turistických stezkách si užijete ve vyhlášené oblasti Goriška Brda nedaleko Itálie plné krásných středověkých městeček.

Za tou nejvyšší kvalitou si zajeďte do krajiny špičkových slovinských vín, kterou je oblast Jeruzalem Ormož. Vyznačuje se spoustou menších vinařství, která najdete na značených stezkách a kde se můžete zastavit na degustaci a příjemná setkání s pohostinnými majiteli.

K pobřeží – užít si v klidu slaný vzduch a poslední ozvěny léta

Příjemná podzimní zastávka u stále sluncem zalitého slovinského pobřeží v městečku Izola

Příjemnou podzimní dovolenou strávíte v přímořských městečkách, kde nachytáte před zimou poslední hřejivé sluneční paprsky a v klidu si vychutnáte lokality, které jsou v létě vytížené. Poklidnou atmosféru jadranského pobřeží si můžete užít v překrásné Izole, přístavním městečku Koper, Benátky připomínajícím Piranu či živé Portoroži. Zastavte se na zahrádce některé z kaváren či restaurací a užívejte pomalé tempo a poklidnou atmosféru podzimního přímoří.

LifeClass Portorož, Slovinsko. Foto: LifeClass
V největším letovisku slovinského pobřeží Porotoroži si můžete vychutnat bazény hotelů LifeClass. Foto: LifeClass

Koupání v moři už je v tuto dobu jen pro otužilé, ale můžete si alespoň užít plavání s kulisou moře ve vyhřívaných bazénech se slanou vodou v největším mořském aquaparku ve Slovinsku v Hotelu Histrion nebo v hotelích přímořského resortu LifeClass & Spa v Portoroži.

Vydejte se o podzimních prázdninách do Slovinska a užijte si v klidu známá místa zahalená do teplých barev. Podzimní prázdniny jsou ideálním obdobím, kdy si vychutnat známá slovinská místa bez náporu turistů, prohřát se před nadcházející zimou v termálech nebo u slovinského pobřeží.

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

177 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

O autorovi

Kristýna Kousalíková

Kristýna Kousalíková

Pozorná cestovatelka, která si při cestování vychutnává jedinečnou atmosféru místa a pokouší se ji alespoň trochu zachytit foťákem. Nejlepší cesta je pro ni kombinace poklidné přírody a potulování se městem s pozorováním okolního dění z kaváren a zahrádek.

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.