Na návštěvě u Bledu: Pro milovníky přírody a cyklistiky je hotel a glamping Ribno ideálním místem

Hotel Ribno, Bled, Slovinsko

Na okraji lesa, kousek od jezera Bled najdete ekologický hotel a glamping Ribno. Vydali jsme se ho na vlastní kůži vyzkoušet. Proč je výborná jeho lokalita a čím je ubytování zajímavé pro páry, cyklisty i rodiny s dětmi? Zjistíte v článku.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Hotel a glamping Ribno nás velmi zaujal svým ekologickým přístupem. Je jediným certifikovaným zero waste ubytováním ve Slovinsku. Kromě svého ekologického zaměření je Ribno velmi nakloněný cyklistice. Hotel má prostorné úschovny kol, kola si zde můžete i půjčit a nebo se vydat na organizovaný výlet s průvodcem.

Jen 5 minut autem od jezera Bled

Hotel Ribno, Bled, Slovinsko
Hotel Ribno vás přivítá poklidnou atmosférou uprostřed zeleně

Ribno najdete 5 minut jízdy autem od jezera Bled. Je to malá klidná vesnička a hotel stojí na jejím okraji těsně u lesa. Takže je skvělou volbou pro ty z vás, kteří máte rádi klidnější místa. K jezeru Bled si můžete dojít i pěšky nebo na kole během cca půl hodiny.

Hned po příjezdu nás zaujal klid, jaký v místě panuje. Ubytování je obklopené příjemnou kulisou vzrostlých stromů a zpěvu ptáků. Z okolí se dokonce ozývaly zvonce krav, které se večer vracely z pastvy. Z pokoje se nám otevřel uklidňující pohled na zalesněný svah nad řekou Sávou, která teče dole v údolí.

Hotel Ribno, Bled, Slovinsko
Pokoje jsou zařízené velmi útulně ve dřevě

Příjmenou atmosféru navozuje už lobby hotelu a pokoje, které jsou zařízené ve dřevě, což působí velmi útulně. Náš pokoj měl balkon s krásným výhledem do lesa. Některé pokoje mají prostorné terasy, v nabídce jsou ale i levnější pokoje bez balkonu. Absenci balkonu si krásně vynahradíte posezením na společné hotelové terase.

Zaro waste a jídlo od farmářů

Hotel Ribno, Bled, Slovinsko
Jídlo v hotelu Ribno je od místních farmářů v bio kvalitě

V hotelu jsme si nechali představit jeho koncept. Ubytování získalo jako jediné ve Slovinsku certifikaci Zero waste, která spočívá v téměř nulové produkci odpadů. Snížení odpadů na absolutní minimum probíhá hlavně v kuchyni, kde se pracuje s produkty od farmářů z okolí. Na stůl vám tedy naservírují jen tu nejlepší bio produkci z místních zdrojů.

Hotel Ribno, Bled, Slovinsko
Podávány jsou bufetové snídaně a večeře

Hotelovou gastronomii jsme měli šanci vyzkoušet hned vzápětí. Bufetová večeře je bohatá na masová jídla založená na tradiční slovinské kuchyni i na zeleninu, která ve Slovinsku neodmyslitelně patří ke každému jídlu. Výborné hovězí a vepřové maso si nakombinujete s přílohami na různé způsoby i zeleninou. Svůj výběr tu najdou i vegetariáni. Nechybí samozřejmě ani polévky, deserty a ovoce.

Glampingové chatky jako luxusní ubytování v přírodě

Hotel Ribno, Bled, Slovinsko
Luxury glamping Ribno nabízí chatky pro 4 osoby s vlastní saunou, kádí na teplou vodu a soukromou úschovnou kol

Součástí resortu Ribno jsou dva druhy glampingu. Starší a jednodušší chatky ve stínu vzrostlých stromů a nová luxusní glampingová vesnička s koupacím jezírkem. V glampingu Ribno zažijete opravdový luxus v přírodě. Všechny chatky mají navíc vlastní káď na teplou vodu, kterou si můžete navečer napustit a příjemně se v ní zrelaxovat.

Hotel Ribno, Bled, Slovinsko
Alpine Glamping představuje ubytování v těsném kontaktu s přírodou pro milovníky klidu

Milovníkům klidu a přírody se zalíbí Alpine glamping, který se skrývá pod vzrostlými stromy a panuje v něm velmi poklidná atmosféra. Tento typ chatek je velmi oblíbený a na letní sezónu je vždy dlouho dopředu obsazeno.

Hotel Ribno, Bled, Slovinsko
Krásně čisté koupací jezírko soukromé jen pro Luxury glamping

Rodiny s dětmi si nejlépe vychutnají ubytování v Luxury glampingu. Chatky jsou pro 4 osoby, mají vlastní koupelnu, saunu, káď na vodu a soukromou úschovu kol. Perfektním zpestřením je koupací jezírko.

Cyklisté mají v hotelu Ribno otevřené dveře

Hotel Ribno, Bled, Slovinsko
Hotel Ribno má vlastní půjčovnu kol. Svá kola si tu můžete také uschovat, seřídit i umýt

Hotel a glamping Ribno je velmi nakloněný cyklistice a pro své hosty v tomto směru dělá maximum. Nabízí dostatek úschovných prostor na kola, má vlastní půjčovnu a servis i místo, kde si kolo můžete umýt.

Pokud na kolo rádi vyrážíte sami, poradí vám tu trasy po okolí. Chcete-li si naopak nechat ukázat okolí, můžete se vydat na organizovaný cyklovýlet s průvodcem. V okolí je na výběr mezi trasami po silnicích a cestách i trasami pro horská kola.

Hotel a glamping Ribno je skvělou možností jak strávit dovolenou nedaleko jezera Bled, a přitom v klidu a přírodě. My se sem určitě ještě vrátíme :).

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

O autorovi

Eliška Bernardová

Eliška Bernardová

Vystudovala slovinštinu a věnuje se objevování slovinské kultury, literatury a místní přírody a zajímavých míst. Vyhledává pro vás zajímavé destinace a mapuje je při svých cestách. Kromě cestování po Slovinsku překládá ze slovinštiny.

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.