Muzeum alpinismu Mojstrana

Muzeum v obci Mojstrana prezentující dlouholetou tradici slovinského horolezectví a horského záchranářství

Muzeum alpinismu, Julské Alpy, Slovinsko. Foto: Matjaž Vidmar

Unikátní muzeum slovinského alpinismu Slovenski planinski muzej najdete v obci Mojstrana. Mapuje bohatou tradici a vývoj horolezectví a horského záchranářství ve Slovinsku. Nabízí rozsáhlou sbírku historických předmětů, nespočet fotografií, tematické dokumenty a knihy. Otevřeno bylo v roce 2010.

Muzeum alpinismu Mojstrana návštěvníkům umožňuje nahlédnout do dlouholeté tradice slovinského horolezectví. Spojení člověka a hor je významným prvkem, který po staletí vytvářel a výrazně formoval slovinskou národní kulturu. Vybrat si můžete z několika interaktivních programů a her, kde si můžete otestovat svoji zdatnost, a stálých expozic, které potěší všechny generace.

Vesnice Mojstrana leží na cestě do údolí Vrata, odkud se vychází na Triglav. Navíc je ideálním místem pro cyklistické výlety, v jejím okolí se totiž nachází spousta cyklotras.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

Otevírací doba

Léto (1. 5. – 31. 10.)9.00-17.00
Zima (2. 11. – 30. 4.)9.00-16.00

Ceny

Dospělí9.00 €
Děti, studenti4.50 €
Rodina19.00 €

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.