Zimní Zgornje Jezersko, Kamnicko-Savinjské Alpy, Slovinsko. Foto: TIC Jezersko
Hotel Cerkno, Cerkno, Slovinsko
Skiareál Golte, Slovinsko. Foto: Iztok Medja

Lyžování ve Slovinsku

Země menších areálů s krásnými výhledy i sjezdovkami světové úrovně

Ve Slovinsku najdete lyžařská střediska světové úrovně, vynikající terény pro běžecké lyžovánískialpinismus.

Kde ve Slovinsku lyžovat?

Lyžařská střediska ve Slovinsku najdete mezi Triglavským národním parkem a pohořím Pohorje na severovýchodě země. Nejvýše položené areály leží v Julských a Kamnicko-Savinjských Alpách.

Pokud si chcete užít lyžování ve vysokých nadmořských výškách, vydejte se na Kanin, Vogel nebo Krvavec. Perfektní vybavenost v podobě restaurací, barů a hotelů s bazény hned vedle skiareálu má středisko Kranjska Gora.

Na východě Slovinska najdete mírnější pohoří podobné našim Krkonoším s vyhlášeným lyžařským střediskem Rogla, kam jezdí trénovat vrcholoví sportovci. Jeho velkou výhodou je také blízkost termálů Zreče.

Lyžařské areály

Lyžařské areály ve Slovinsku nabízejí většinou od 15 do 35 kilometrů sjezdových tratí. Pokud se chystáte na lyžovačku s dětmi, ve všech střediscích najdete zázemí pro méně zdatné a pro výuku lyžování. Pokud naopak hledáte pořádné svahy, vaše svaly dostanou zabrat ve skiareálu Krvavec, Kanin, Rogla nebo Kranjska Gora. A kdo si chce užít večerní lyžování, v areálu Mariborsko Pohodrje si zajezdí na nejdelší osvětlené sjezdovce v Evropě.

Slovinsko je zemí rozsahem menších lyžařských středisek. Výhodou je tím pádem méně lidí a front. Pokud rádi jezdíte do Slovinska na letní dovolené, oceníte jeho domáckou atmosféru i na lyžích. Vychutnáte si zimní panoramata Julských nebo Kamnicko-Savinských Alp a slovinskou horskou gastronomii, která skvěle zahřeje.

Řada lyžařských středisek je vhodná i  běžkování nebo skialpinismu. Obzvlášť hezké terény na běžky najdete kolem Kranjské Gory, Bohinjského jezera a na Rogle.

Skiareály ve Slovinsku

Ubytování v lyžařských areálech

    Nechte si poradit s výběrem

    Nemůžete se rozhodnout které středisko a ubytování bude pro vaše potreby nejlepší? Napište nám svou představu a my vám s výběrem pomůžeme.

    Typ ubytování

    Např. počet pokojů. preferovaná oblast, typy aktivit, požadované stravování atd.

    Kontakt na vás